спирала "Мирена"

  • 245 657
  • 624
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 640
кажете мами ,според вас нормално ли е да нямаш цикъл аз от няколко месеца съм така и не мога да го приема още, доста се двоумя дали да не си махам спиралата вече ще стане 1 год откакто си я сложих,незнам дайте съвет,имам чуството че съм напълно стерелизирана сякаш съм в критическата

гинекологът не те ли предупреди за този ефект на Мирената, не се притеснявай, няма да е все така. Но задължително трябва да те предледа, за да се изключи бременност, например Sunglasses

# 31
  • Мнения: 2
От месец и половина съм със спирала Мирена.От тогава съм с постоянно кървене .Преди 1 седмица ходих да я завартят понеже кървенето беше силно.От тогава съм с постоянно кафяво цапане което било нормално за първите 3 до 6 месеца от поставянето.Косата ми започна да се омазнява по бързо .Болката при поставянето е абсолутно поносима пък и става много бързо

# 32
Главоболие нямам , нервна съм , но това със сигурност не е от спиралата а от моя малък звяр Mr. Green

# 33
Здравейте, аз съм нова тук, но искамда споделя мнение. Със Мирена съм от 5 месеца. Нямах никакъв проблем с поставянето. Почти нямям менструация, главоболие и др. болежки, но имам постоянно зацапване, което от време на време се поувеличава, но в никакъв случай не е като мензис. Гинекологът ми изписа допълнително диане 35, но пак не ми спира. Пия го още първия месец, но пак съм притеснена. Кжете, има ли някой такъв проблем и как се справя?

# 34
  • Мнения: 102
А3 сьм вече 6 месеца с Мирена.При самото поставяне не усетих никаква болка,от 3начение е,че ми я поставиха скоро след раждането(2месеца),докато матката все още е по-мека.3ацапването все още си го имам,но не е постоянно,появява се и и3че3ва.Мисля си,че  се появява в периода,когато трябва да ми дойде цикъла.
С две думи доволна съм от Мирена.

# 35
  • Мнения: 910
Здравейте всички ,аз съм с Мирена от 5 месеца ,много ме болеше при поставянето ,но в сравнение с това колко кръв губех и в какъв шок изпадах по време на  месечния ми цикъл , това е "бял кахър".
Имам малко повече акне или пъпки , но по-лошото е , че напълнях вече с около 8 кг за 5 месеца, иначе кървене вече почти нямам.
Много Ви моля , ако някой може да ме посъветва нещо за това безспирно дебелеене/имайте впредвид ,че съм бивш спортист и мога да си контролирам чудесно теглото, носега просто съм в безисходица/!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

# 36
Направо ти съчувствам! Аз съм от 10 месеца с Мирена. Наистина и аз качих килограми, но не колкото теб - някъде 3 или 4 кг. Но пък кошмара от кръвоизливите  и кюртажите вече го няма. На месец ми идва нещо като цикъл - три, четири дни. Нещо като, защото само цапа кафеникакво. А иначе карах по 10 дни и то с кофите. Според доста гинеколози, това, че е оскъдно е нормално. Според тях в повечето случаи действа отслабващо, но има и 1 процент изключение - където повишава теглото. Явно , че ние с теб сме от този процент. А иначе при поставянето имах неистова болка. Не зная, но за мен е идеален вариант, дори с риск да изглеждам по-заоблена.

# 37
  • Мнения: 71
Мисля си дали няма значение къде е произведена. Пък и това са все пак хормони. Дали не е възможно някакво предварително изследване за поносимост  newsm12

# 38
здравейте. С тази спирала съм от 26 март тази година.Имам почти непрекъснато зацапване,задържам вода и леко съм напълняла.От известно време имам и косопад.Поставянето не болеше.При мен се наложи използването на тази спирала поради медицински причини.Честно казано бих се радвала,ако можех да мина без нея.

# 39
  • Мнения: 11
Здравейте отново! Виждам,че почти всички имат някакви проблеми със спиралата. Кажете ми моля, има ли някой на който постоянното зацапване да е продължило повече от 6 месеца (на мен въобще на ми се изчиства)? Смятате ли че това е признак за непоносимост към спиралата? Сега ми е изписано да пия Примолут нор допълнително, защото с Диането 35 стана гаф (започна да ми прилошава, вдигнах много високо кръвно и изхвърлих спиралата, след което я дизенфикцираха и пак ми я поствиха и сега кървенето ми продължава вече 6 седмици + предните 4,5 месеца = 6 месеца). Чудя се дали да я махам, макар че всичко друго е наред, нямам другу оплаквания.

# 40
  • Мнения: 11
Здравейте, вече 4 дни пия Примолут нор и кървенето доста избледня. Дано и занапред да е така. Докторът каза, че хормонът на спиралата ми идвал нисък. Ще видим как ще е следващия месец.

# 41
  • Мнения: 924
ОФ АКО ИМА ДОВОЛНИ ОТ МИРЕНА  МОЛЯ СПОДЕЛЕТЕ ЧЕ НА МЕН МИ ОСТАВА ОЩЕ МАЛКО ВРЕМЕ ДА РЕША А ПЪК  СЪВСЕМ ЛУДНАХ ДОКАТО ВИ ЧЕТОХ #Crazy
ИМАМ ОБИЛЕН ЦИКЪЛ СЛЕД ВТОРОТО РАЖДАНЕ
МИНАЛИЯ МЕСЕЦ СТАНА ГАФ С ПРЕЗЕРВАТИВА И ПИХ ЕСКАПЕЛ
РЕШИХ СЕ НАЙ НАКРАЯ ЗА МИРЕНА А ПЪК ДОКАТО ВИ ЧЕТОХ  Rolling EyesИ НЕ СЪМ СИГУРНА ВЕЧЕ
КВО ДА ПРАВЯ

# 42
  • Мнения: 11
deniqd,
въобще недей се чуди! Ако е само за контрацепция можеш да сложиш друг вид спирала. Но ако състоянието ти налага ползването на такава- слагай! Аз съм на 38 и никога през живота си не бях ползвала и много се притеснявах как ще ми понесе (то и сега продължавам да се шашкам). Моят цикъл беше ужасно обилен. Не излизах от къщи, просто повече не можеше да продължава така, затова рискувах. Сега всичко е ОК- М. ми е съвсем оскъден и нямам анемия, не ми се вие свят... Притеснява ме само продължаващото зацапване, но... на фона на всички състояния от преди -това е бял кахър.
Така, че пробвай- може всичко да е наред при теб. Ако има странични действия, просто се въоръжи с търпение! За всеки организъм поносимостта е различна- УСПЕХ!!!

# 43
Здравейте!
Искам и аз да споделя моя опит със спиралата "Мирена". Откриха ми миома през лятото на 2005 г. и адски много се изненадах, защото до момента нямах никакви промлеми с месечния цикъл - беше редовен и най-много до 3 дни в месеца. Доктора касапин ми предложи да ме оперира и така да ме "изчисти", че да няма възможност повече да се образува миома. Отказах му категорично да се оперирам, защото миомата беше с малки размери и мисълта, че отвътре ще съм "празна" ме караше да изтръпвам. В края на 2005 г. реших да потърся помощта на д-р Мазнейкова, тъй като бях чувала добри отзиви за нея. Тя ме прегледа и посъветва, че за моя случай най-подходяща е спиралата "Мирена", тъй като е на хормонална основа, подтиска месечния цикъл и не позволява на миомата да се "храни". Аз отложих поставянето на спиралата за няколко месеца и незнам докога щеше да продължи това, ако не беше кръвоизлива, който получих след 2-3 месеца. Моментално си поставих спиралата при д-р Мазнейкова. Чувствах се добре, с изключение на това, че цикъла ми съвсем намаля, а след 6 месеца напълно изчезна. Не че се оплаквам от това, но пък започнах да се притеснявам дали не съм изпаднала в някаква изкуствена менопауза и дали това няма да окаже влияние върху костната ми система и без време да хвана остеопороза. Преди няколко дни ходих на контролен преглед при д-р Пантева и тя каза, че миомата ми е намаляла и ме успокои, че липсата на цикъл е очакван резултат за жени с оскъден такъв, че тази спирала внася "отвън" необходимия ни хормон - естроген, че не съм в менопауза и че няма опасност от остеопороза. През тези две години със спиралата не съм наблюдавала повишено главоболие, напълняване или нервност, но както знаете това е индивидуално за всеки. Така че, ако имате сходен проблем като моя, ви съветвам, ако ви понася "Мирена" да останете с нея!

# 44
  • Мнения: 87
Според моя доктор хормоните не са за препоръчване и могат да доведат до образуване на разни бучки в гърдите...затова обикновена спирала  newsm78 Това важало за хора, които са предразположени генетично към това,т.е. такива, в чийто семейства  има подобни проблеми(майки,баби и т.н.)Той е също против хормоналните таблетки. А във връзка с месечния цикъл мога да кажа, че колкото и неприятно да е, ежемесечното подновяване на кръвта цялостно тонизира и обновява организма...затова и жените живеят по-дълго от мъжете. А докато имат цикъл изглеждат по-млади Wink

Общи условия

Активация на акаунт