Ето я 3-тата годинка, за пръв път в детската градинка - 2

  • 12 903
  • 326
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 427
Днес питах учителката дали ще стачкуват, каза- засега няма.
Инак не мога да определя учителките дали са добри, свестни изглеждат, но много антипатична ми е едната лелка. Първият ден като ги оставихме Жужка и тръгнахме, минавайки под балкона на стаята им чухме да им се крещи доста грубо-"Млъквай, веднага млъквай" Предполагам беше въпросната лелка, но не съм сигурна. И аз крещя на детето си понякога, но чужд човек да го прави-страшно ми се стори! Confused

# 16
  • Мнения: 107
Днес пак беше голям рев, но чак като стигнахме в градината, до там някакси успяхме с баща и да я удържим сълзите, той я носеше на конче, аз се правех на клоун и някакси стигнахме без рев! Само дето с перо не и веехме! От снощи си приготви една торба с играчки, които да занесе да показва! Влачим ние крила, микрофони, кукли, кубчета да показва на децата, да си играят заедно, беше убедена че има много важна работа за вършене днес, но това продължи за кратко! Голям рев, голямо чудо!
А лошото е, че започна да спи много неспокойно! Поне по два пъти се буди нощем, което не е правила от бебе! А там въобще не плаче, не иска да си тръгва, не знам! Не разбирам, опитвам се, но не мога!
В градината лелката е страхотна, учителките също, много ги хвалят! Аз лично симпатизирам само на една учителка, но коя съм аз та да си налагам предпочитанията!
Ей това е от мен за сега!
Довечера ще видим

# 17
  • Мнения: 5 468
Ню , ако стачката продължи по-дълго нещо вашето започване на градина май ще се отложи за по Коледа  Joy
Пепел ти на клавиатурата newsm78...

# 18
  • Мнения: 46 516
За учителките - не мога да преценя, изглеждат мили и обясняват подробно, но ми прави впечатление, че когато ги имитира София крещи  Crazy тя доста успешно имитира интонация, но такъв глас друг път не е вадила, като я питам защо й се карат, казва, че е когато трябва да спи, а тя става от леглото  Mr. Green

За стачката - казаха само за вторник.

# 19
  • София
  • Мнения: 545
А има ли мами чиито деца са в 64 ЦДГ ? Моето момче ще тръгва от понеделник ...  Tired Face

# 20
  • Мнения: 6 206
За сополките - не знам, много се спори по този въпрос.
Истината е, че при нас винаги е било - първо температура, после кашляне и най-накрая сополи.
Дори почти никога не ми е бил сополив. Дано така да си остане.
Моето дете почти не е боледувало в яслата, не повече от два три пъти да е отсъствал /единият път заради шарката/. Но знам, че това е по-скоро изключение. Много се надявам така да си останем.

Имаме друг проблем, че нещо не може да уцели момента с пишкането. Все още не може да пикае прав и два дни подред гащичките са му сухи, но анцуга напикан. Вчера в бързината забравих да му взема резервни дрехи. Вечерта каза на баща си:
Тате, да ми купиш много анцузи. Laughing

# 21
  • Мнения: 2 722
По въпроса за стачката при нас мненията са противоречиви. Едната 1-ва група са им казали че ще стачкуват със сигурност.
Аз питам вече 3-ти ден в нашата група как ще е, първо ми казаха, че по всяка вероятност няма да стачкуват, а днес ме помолиха да бъда търпелива до петък, тогава ще се знае какво ще правят.
Много ще ме е яд ако се прибера с децата от село в неделя и се окаже, че в понеделник няма да има градина, така ми се искаше да знам от сега.

[Пепел ти на клавиатурата newsm78...
Их, че си и ти, изтръсках си цигарата не където трябва, а хората пепелници са изобретили а не дъски с букви и цифри  Joy

# 22
  • София
  • Мнения: 38 496
Да се запиша и аз в новата тема.
Днес хванахме всички при гардеробчетата и беше един рев, рев - почти всички. Чак почнах да галя и успокоявам и другите деца. Накрая и аз почти се разревах и избягах.

# 23
  • Мнения: 1 622
Първи ден, в който Наско влезе без да плаче, обадих се отдолу на учителката, тя слезе да го вземе и не сме се качвали до до стаята. Имам чуството, че децата, като видят родители, даже и чужди, почва голям рев. Наско се качи по стълбите и даже не се обърна. Олекна ми.
Прибирам го зверски гладен, вчера беше без един чорап, с разменена лява и дясна пантофка.
Как обяснявате коя пантофка за кой крак е?
Казаха, че трябвало сами да се събуват, обуват, преобличат. Снощи ми показваше как сам си обува чорапите.
Каза, че сами ходели да пишкат, никой не ги водел.
Като цяло не е особено приказлив на тема детска градина, като го взема и хич не му се говори за градината, но няма против да ходи пак на другия ден.
Вчера ме пита още колко ще ходи на градина-казвам поне още 3 години, каза "добЛе", явно му се стори приемлив срок.Simple Smile

# 24
  • Мнения: 6 155
За сополките - не знам, много се спори по този въпрос.
Истината е, че при нас винаги е било - първо температура, после кашляне и най-накрая сополи.
При нас е обратното:
1. сополи - 2. гърло и на втория ден е със секрети в дробовете. Confused
И затова много ме е яд на майки, които си водят болните деца в яслите и градините.  #Cussing out
Яд ме е на персонала в градините, че приема болни деца... защото при някои деца сополите и кашлицата може да не са проблем, но за моето в повечето случаи са. Не ми се дава АБ през 2 седмици, не ми се влиза пак в болница... Close

За госпожите - изглеждат ми готини. Любезни са и обясняват. Не съм ги чула до сега да викат. Но съм с едно на ум, че може и да послъгват относно кой какво е ял и дали е спал newsm78
Дребния каза, че били добри. Играели с тях. Но и се карали, когато някой направи беля Laughing
Още ми е рано за цялостно мнение.

# 25
  • Мнения: 4 406
Как обяснявате коя пантофка за кой крак е?
нарисувах му стрелки отпред на пантофите и му казах, че се е обул правилно, ако стрелките сочат една към друга  Laughing това го прочетох тук някъде из форума и ми хареса като идея

# 26
  • Мнения: 1 622
Как обяснявате коя пантофка за кой крак е?
нарисувах му стрелки отпред на пантофите и му казах, че се е обул правилно, ако стрелките сочат една към друга  Laughing това го прочетох тук някъде из форума и ми хареса като идея

Еха:) Ти ме развесели. Още днес ще нарисувам стрелките:)

# 27
  • Мнения: 128
Има ли тук мами от Стара Загора и знаете ли дали ще стачкуват ДГ? Ние сме първа група в 13 ДГ.

# 28
  • Мнения: 1 427
Има ли тук мами от Стара Загора и знаете ли дали ще стачкуват ДГ? Ние сме първа група в 13 ДГ.
Питай тук- http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=224057.0;all

# 29
  • Мнения: 668
Моят син ходи с кеф на ДГ, много му е интересно там.
Забелязвам много положителни промени в него:
- преди не искаше да се облича сам, а сега не ми дава да го обличам  Laughing
- цяло лято, покрай брат си, се правеше на бебе и много се беше върнал назад в развитието си, нарочно, а сега постоянно повтаря "аз съм голям и мога всичко сам", показва на брат си разни неща и въобще се чувства по-силен.
- всяка вечер много въодушевено разказва за ДГ, за песните, за децата, за яденето, затова, че с още едно момче си говорили и не искали да спят и госпожата ги разделила.
- най-сладки са вечер, като се видят двамата братя, то са прегръдки, целувки, подскоци и започват игрите.  Laughing

Като започне да ми разказва за градината се замислям, че моето момче вече си има самостоятелен социален живот и тази мисъл, колкото и ме радва, толкова и мъничко натъжава...
някак усещам, че мама вече не е толкова важна и няма чак такава нужда от мен.

Нашата градина ще стачкува 2-3 дена.

Общи условия

Активация на акаунт