10 неща, на които нямаш право в БГ-болница, когато си майка на болно дете

  • 12 903
  • 117
  •   1
Отговори
# 15
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Lilibon, за жалост и аз съм едно такова "майче", което се е убедило във всяка една точка, от писанията ти...
Много жалко, подло и гнусно. Sick

# 16
  • Мнения: 3 116
В абсолютно същата ситуация бях, в Пирогов, като мога да добавя 2 неща:

1. От майките се очакваше освен всичко друго да стоят 24 часа прави, защото нямаха и столове, а леглата бяха бебешки.
2. Нямаш право да искаш информация за детето си, правят ти здрав скандал как така ще изискваш. Мъжа ми обаче в отговор на този скандал вдигна още по-голям.

Самоизписахме се 24 часа след като постъпихме  ooooh! Надявам се никога повече да не помириша болница  Tired

Лилибон, много хубаво си го написала, защо да не го пратиш до медиите, все пак ти си описала случая  Thinking

# 17
  • Germany
  • Мнения: 7 945
Потресена съм.. разревахте ме... как може да има такива хора... как може да има държава която не уважава децата и майките си и позволява такива своеволия... как можем да продължаваме да търпим нашите управници да ни убиват здравословно и психически всеки божи ден...

# 18
  • Мнения: 413
познато ми е до болка, и десета неща са напълно точни!!!! Искренно съgалявам за малкия кристиян, моля се детето да се оправи.

# 19
  • Мнения: 3 914
Това ...............е горчивата истина
Lilibon ,дано успееш скоро да заминеш с бебчо,там точка 1 също важи,но само тя.
Поздравявам те ,че се бориш с простотията тук/аз не можах да събера сили И за това/,но ми се струва ,че няма смисъл.
Като човек минал по този път,мога само да ти кажа-Събирай багажа и заминавай,независимо какъв е риска от пътуването,риска да останеш тук е двоен.

# 20
  • Мнения: 1 942
Предполагам, че Лилибон няма да има време да се заеме с това. Много са и грижите и задачите  Hug

Добре, според вас до кого трябва да пишем? Здравно министерство? Здравна каса? Болници кой?

Писмото на Лилибон може да се използва за основа и да се доразвие и направи. От него можем да извлечем какво искаме. С какво ще привлечем вниманието към проблема? 

# 21
  • Мнения: 3 116
Само до медиите според мен има смисъл, до институциите не  newsm78

# 22
  • Мнения: 47 988
ами и аз да кажа, че сме били в болница, и е точно така  Cry

# 23
  • Мнения: 3 098
Това,което пишете,е ужасно.Сигурно е така.Аз оба4е искам да ви напомня,4е няма смисъл да "обожествявате"4ужбината и да мислите,4е вси4ко там е наред.Имала съм много тежки моменти,в които абсолютно сама вкъщи съм си рехидратирала детето със система,защото в болницата"нямало място" ??? Shocked.Майките също така спят по столовете,хлебарки и там си има и всякакви гадости,лошото отношение на персонала си е 4аст от пейзажа.Никаква информация за нищо и когато има манипулации,Господ да е на помощ на малкото 4ове4е.С най_голям кеф се порят вени,абе въобще гнусотия и некомпетентност отвсякъде.
Така 4е само по филмите е вси4ко идеално,но не се лъжете по тях,тъй като най_4есто става въпрос за 4астни такива.А вси4ки знаем,4е когато си платиш,поне се държат любезно и се усмихват,ако не друго.
Жалкото е,4е наистина децата не заслужават това.Винаги съм се питала що за бедни изпаднали "душици"трябва да са тези,които отивайки на работа се забавляват и гаврят по най_отвратителен на4ин с болните деца.
Не знам какво може да се промени?Може би най_ве4е на4ина на работа на персонала,условията в отделенията.Персонала трябва,естествено да се стимулира с добри заплати,а такива няма.Не е оправдано,но не е и у4удващо отношението им към пациента,защото за тях сме пациент номер "еди кой си там"... Другото за реда,подредбата и условията малко или много зависят и от завеждащият отделението.
Хубавото е,4е сега на проблеми като тези може да се дава гласност.
Колкото пове4е се мъл4и,толкова пове4е проблема престава да съществува.
Когато детето ми е било подложено на тормоз от лекари или сестри,когато съм искала дадено изследване,а е било отказано,винаги пиша жалби.Капка в морето е,но когато се съберат пове4е и от разли4ни хора,проблема няма как да не по4не "да боде" където трябва.

# 24
# 25
Здравейте на всички!Нова съм в този форум,но се надявам ако мога с нещо да помогна на някого или самата аз да получа от вас подходящият съвет,когато се нуждая от това.
По въпроса за отношението на медеценският персонал и условията в болниците...нещата са повече от ясни.
Самата аз имам двама синове,заради които често посещавам травматологията на Пирогов.При едно такова посещение заради счупеният крак на големият ми син буквално набих лекарят или санитар...незная дори какъв беше.Когато започнаха да му слагат гипса той неволно мръдна с крак и беше така зашлевен ос същият този господин,че се събра персонала от 3 кабинета за да го отърват от мен!Според мен когато някои от тези богопомазани ви дразни,обижда или ви унижава-действайте!Повярвайте ми,в екстремни ситуации са много страхливи.Ако нямате силите за физическа разправа им обяснете най-спокойно с усмивка на лице ,че работите за някоя медия и че ако нещата не се променят само ще вдигнете телефона и ще се чудят от къде им е дошло.И това действа-при това безотказно.Ако се притеснявате,че няма да ви повярват на второто...ами просто го направете.Тогава и на коленце ще ви друсат ако трябва.Страха е голяма работа!Заради децата си съм готова на подвизи и ако всички започнат да имат подобно поведение...надали няма да направим впечатление да докторската гилдия.ТЪРСЕТЕ СИ ПРАВАТА!И ТО НЕЗАБАВНО!

# 26
Здравейте, момичета! Няма как , след като веднъж си посетил детско болнично заведение и прочетеш написаното от  Лилибон  да не те връхлетят кошмарите от посещението ти. Аз също  съм патила с голямото ми дете. Остави това, че аз съм там с моето си дете и полагам грижи посещението му да е по-малко травмиращо ,и все пак представлявам някакво препятствие пред сестрите, а те си позволяват да са толкова груби и арогантни. В отделението стените са с прозорци, за да могат дежурните сестри с един поглед да виждат във всички стаи. Та в съседната стая се нагледах на нечовешко отношение с едно дете, което беше само без родител на не повече от година и половина, което му вързваха шишето с мляко за кошарата с един бинт и цял ден това дете никой не го поглеждаше дали и жадно , напикано. Не му слагаха нито чаршафи, нито възглавничка, само по дюшече. И то кога спи, кога яде , когато плаче, буди всички други деца, които спят, но на кой му пука. Никой не го поглеждаше!Та седя и се питам, всички тия арогантни лекари и сестри нямат ли деца, внуци, съвест ????? Чудя се как се прибират вечер в домовете си и се усмихват на внучето си например, сякаш то не би могло да бъде същото онова дете от болницата!ДОКОГА ТАКА?????????Нали всички сме хора?! Или не?!

# 27
  • Варна
  • Мнения: 2 305
всъщност по-голямата част от персонала бяха мили и загрижени за нас и мисля, че в отделението направиха много за детето. но организационните неуредици и егото на няколко души ме вкиснаха достатъчно, за да напиша това.

много съжалявам, че и вие сте преживели това! съпругът ми е дал този списък на в-к Труд, може и да го публикуват. дано наистина променим нещо, никоя майка не заслужава покрай мъката и страха за детето си да понася и такъв тормоз. нагледах се на плачещи майки. болницата има психолог, но какво правят, когато на някоя жена й дойде в повече - карат й се, вместо да й изпратят психолога да я изслуша поне и по този начин да й помогне да се стабилизира отново.

между другото, защо практиката е само майките да влизат с децата в болница? знаете ли защо не пускат за придружители татковците? защото само една майка може да понесе всичко това, без да откачи.

# 28
  • Мнения: 332
а аз се чудя, възможно ли е мед. персонал, хората които работят в болниците, и също имат деца, как може да се отнасят така с други ДЕЦА и МАЙКИ......и всички пациенти
И аз не съм съгласна, че навсякъде в чужбината също било така, аз се радвах на добро отношение и по време и след раждането, и преди 10ина дена, като оперираха сина ми. Даже и името му знаеха.....моето не е важно толкова, но към него се обръщаха на име. Не казвам, че всичко е префектно в болниците, далеч съм от тази мислъл, но досега съм попадала на човешко отношение.....И независимо дали е , както Lilibon го е описала, или не е в другите страни, защо трябва да е така в нашата, в България. Би трябвало да можем да променим нещо......дано вестник Труд публикуват списъка, и дано има много пациенти, които да си казват и питат, докато не им отговорят, независимо колко време ще отнеме.
наложи ми се и на мен да се сблъскам с Пирогов, посреднощ, по спешност в детска хирургия. след отношението там,  Благодарна съм, особенно след като прочетах списъка и останалите ви мненияче нещата се разминаха, и не се наложи операция по спешност .Главата ми не го побира...що за хора работят в болниците.

Moмичета, ДО КОГА ЩЕ ТЪРПИМ?

Ето, че не една и две сте минали по този път. Много сме тези, които сме солидарни с вас. Хайде да изразим протеста си малко го гръмогласно, малко по агресивно, нека направим нещо! Защо в другите страни хората скачат и реагират, а ние само се оплакваме?
всички рано ли късно минаваме по този път, за жалост човекът е създаден слаб и се случва какво ли не...
както писах и в другата тема, направо го пействам и тук:
да напишем отворено писмо да всички институции с нашето въмущение от отношението към децата ни, сега са избори, така че е време за задаване на въпроси, и отговор до 7 дни от тяхна страна. Какво мислят по въпроса и така ли възнамеряват да я карат, предполагам че и родителите на другите обречени от държавната бюрокрация деца ще се включат... и после да всички медии, до президента, до МЗ, до главния прокурор и не ме интересува, до баба му на царя даже... Трябва да е в електронен формат,  и да можем да се подпишем или петиция. Не знам, дайте идеи... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Съгласна съм!

Последна редакция: чт, 20 сеп 2007, 22:38 от Aleksi

# 29
  • Мнения: 836
Lilibon , възхищавам се на борбеността ви, на теб и твоят съпруг!
Дано намерите по-бързо правилният начин, чрез който Криско да се възстанови и да расте здраво и щастливо дете!

Много добре знам какви са условията по болниците - като мат. база, отношение и пр. Наистина, крайно време е да се обърне внимание на този проблем и гаврата с пациентите да спре.

На няколко пъти съм влизала в болница със синът ми и съм изтърпявала наглото поведение (обикновено на най-нисшия персонал), спането по столовете и хлебарките, въобще няма да  ги коментирам (първият път беше точно преди 11 години - бях току що родила).

Въпросът е да се предприемат конкретни действия, а не да си останем с темата във форума.
Какво предлагате? Първо да се обърнем към медиите ли?

Последна редакция: чт, 20 сеп 2007, 22:54 от Silvy A

Общи условия

Активация на акаунт