Какви са възможностите на хомеопатията и какво излекува

  • 23 024
  • 81
  •   1
Отговори
# 30
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
     Здравейте, дъщеричката ми е на 4 год. и е с диагноза Хиперактивност с дефицит на вниманието. Има ли някой, който се е справил с проблем като нашия благодарение на класическата хомеопатия.
     Чакам отговор. Rolling Eyes

 Извинявай!
  Случаите за които знам са десетки, а изобщо за България сигурно са хиляди!  Hug
  Хомеопатията непрекъснато се справя с подобни състояния, които са неразбираеми, нелогични и традиционната медицина няма правдоподобно обяснение за произхода и генезиса им. 

# 31
  • София
  • Мнения: 1 877

- Начеващо разболяване, температура, силно главоболие, кашлица и болка в гърлото, силна отпадналост с болки в мускулите, усещане за разбитост, тревожност; една доза лекарство в потенция 30С вечерта, сутринта няма и спомен от предишните симптоми.



това ме интересува и мен, понеже скоро изкарахме първото си сериозно червено гърло и разминахме антибиотика (така каза педи), а аз искам да   внимавам с АБ, дори ако е възможно да не се дават изобщо.

търся и лекар хомеопат за малката? някой може ли да ме насочи?

# 32
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
 Вие казвате зачервено гърло, но предполагам че се отнася до сливиците. Конкретно зачервени сливици означава, че Жизнената Сила на детето си е в ред и си върши своята защитна функция.
 Като първа "бойна линия" и лаборатория на Имунната система, сливиците е нормално да са зачервени и да болят при настинки, грип и т.н. като разбира се това да не е по-дълго от няколко дни до седмица и то при положение че проблема е ограничен до там и не слиза в ларинкса или белите дробове.
  Да попитам - кашля ли детето?
 

# 33
  • София
  • Мнения: 1 877
не не кашля. само в сън няколко пъти, предполагам от запушения нос. носът се отпуши почти. педи предписа калциев глюконат, а четох мнение на др. Бърди, че не е добре да се дава, не ми стана ясно защо.
при подобни симптоми , червено гърло и силна хрема, какво се препоръчва от хомеопатията, или е нужен специален преглед индивидуален?

# 34
  • Мнения: 267
не не кашля. само в сън няколко пъти, предполагам от запушения нос. носът се отпуши почти. педи предписа калциев глюконат, а четох мнение на др. Бърди, че не е добре да се дава, не ми стана ясно защо.
при подобни симптоми , червено гърло и силна хрема, какво се препоръчва от хомеопатията, или е нужен специален преглед индивидуален?

Моето дете е в подобна ситуация-има втори ден температура, зачервени и уголемени сливици. Педито ми изписа Есберитокс N и каза,че ако до четвъртък няма подобрение ще започнем антибиотик, а така ги мразя!

# 35
  • Мнения: 4 414
при подобни симптоми , червено гърло и силна хрема, какво се препоръчва от хомеопатията, или е нужен специален преглед индивидуален?

нужен е индивидуален преглед. намери си класически хомеопат - дава 1 лекарство след доста продължителен преглед-интервю.
ето теми с отзиви за хомеопати:
в София
за МЦ Хирон
в различни градове/вкл. и Сф/

# 36
  • Мнения: 584
Не искам да пускам нова тема, затова ще използвам тази, за да помоля за мнение от пишещите тук хомеопати!! Детето ми е с астма и атопичен дерматит, от м.06 тази година се лекува с хомеопатия, определиха му едно лекарство в разреждане 200 което му дава един път месечно / но някои месеци това лекарство се променя/, отделно при остри състояния му се изписват други лекарства но в потенция 9 или 15! Това което ме притеснява е една екзема , когато започнахме лечението тя беше колкото 5 стотинки/ на горната страна на ръчичката е/, после нарастна и обхвана цялата горна част на дланта ,след това започна да се свива и се върна в първоначалните граници , това за около 2,5месеца! Но след това подобрение забелязах че с всяка хрема или друг остър проблем това петно пламва и започва отново да расте, като се излекуваме започва да намалява! Сега сме с хрема и екземата е червена и вече е почти тройно по голяма от 5 стотинки! Говорих с хомеопата ни според него всичко върви нормално, просто всяка хрема засягала и хроничното ни заболяване астмата и затова организма реагира! Тъй като още не сме изградили стабилна връзка с лекуващия хомеопат, т.е нямам пълно доверие , моля и за вашето мнение!! Нормална ли е тази реакция, показва ли че лечението се движи в правилната посока?

# 37
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Но след това подобрение забелязах че с всяка хрема или друг остър проблем това петно пламва и започва отново да расте, като се излекуваме започва да намалява!

Конкретно не мога да дам мнение, но по принцип Жизнената ни Сила се стреми да изтласка болеста от центъра към периферията - кожата, и както е видно от вашия пример, го прави доста успешно.
 Така че вижда се че, хомеопатичното л-во подпомага Жизнената Сила на детето в посока излекуване. Peace

# 38
  • Мнения: 584
Благодаря много за отговора!!

# 39
  • Мнения: 429
При нас хомеопатията се спави със следните неща:
- силно зачервено гърло
- с коклюш
- отит и трета сливица,както и с настинка

# 40
  • Мнения: 1 461
 Здравей Гале, Галина има екземи и ги мазах с какви ли не, кортикостеройди  и накрая хомеопата ми изписа крем календула много помага на билкова основа е с невен , препоръчвам ти го около три лева е

Последна редакция: сб, 29 сеп 2007, 10:11 от kar4ita

# 41
  • Мнения: 584
kar4ita, много ти благодаря! Не съм чувала за този крем, чие производство е можеш ли да ми кажеш? Ще го потърся веднага, аз си бях правила домашен крем с невен и мас , но нещо не му действа!!
РР . Адашката е голяма чаровница!!

# 42
  • Мнения: 22
Искам да ви попитам, понеже от скоро се лекуваме с хомеопатия, за какво се предписва:Drosera30CH.Синут ми беше с хрема, зачервено гърло и кашлица, като на този етап отвреме-навреме му тече нослето.Благодаря предварително!

# 43
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Искам да ви попитам, понеже от скоро се лекуваме с хомеопатия, за какво се предписва:Drosera30CH.Синут ми беше с хрема, зачервено гърло и кашлица, като на този етап отвреме-навреме му тече нослето.Благодаря предварително!

 А как ви е предписано да я пиете?

 Питам ви, защото  Drosera има доста тежка ментална характеристика, и да се надяваме че  л-вото е съобразено с това, а не само с хремата и кашлицата!  Peace

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 5 019
... хомеопата ми изписа крем календула много помага на билкова основа е с невен , препоръчвам ти го около три лева е
А можеш ли да провериш чие производство е? Видях един такъв по аптеките, продукт на "Билка", дали е същият? Благодаря!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт