Прпблем със стерилните колектори за урина??

  • 4 334
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 622
Да,но на стандартните изследвания на 6 месеца не се носи стерилна урина!
Не е възможно да се спази стерилност с гърне,или чашки и каквото и да било друго,освен предварително фабрично подготвени за целта уреди за събиране на урина.

# 16
  • Мнения: 2 575
Цитат на: БУБА
ЗНачи да кажа-предния път имаше Протеус МИрабилис в урината.Лекувахме го повече от 2 месеца.Сега тази урина беше контролна и етро ти изненада......Сега бактериите не са Протеус,а са другите 2 вида,най-често срещани бактерии в урината-Е-коли и Клебсиела.10 на 4-та степен са.Първия път беше със сигнификантна бактериурия.Бактериите бяха повече от 10 на 5-та........
Ужас някакъв изживявам.И параноя ме гони вече.Сега като трябва за в бъдеще да пускам пак урина за урокултура,си представете докато излязат резултатите какво ще ми е в главата.И с право Neutral Face


точно така - след като са били повече от 10 на 5-та преди - ОК, било е инфекция, но сега тези с 10 на 4-та и то различни са много съмнителни наистина за външно случайно замърсяване.
Все пак е по-добре с Риванол да почистиш преди взимане на урина, а не с водичка.
Успех !!

# 17
  • Мнения: 544
Мисля, че проблема е в колекторчетата - тези не са стерилни. Има шишенца за стерилна урина.

На стандартните изследвания на 6м. нямаше нищо, така ли? Колко отдавна ги правихте?

Лекар видя ли последните изследвания или само ти?

Докато бях бременна аз имах е-коли. Видя се че има проблем на стандартните изследвания и за това ми пуснаха стерилна урина. Стандартните показват, че има бактерии, а "стерилна урина" дава вида на бактерията.

Много важно за истинността на теста е начина на взимане на урината: измиване с вода, средна порция първа сутрешна урина (чакаш да изпишка малко и после слагаш шишенцето), занася се до няколко часа. Бебетата обикновено пишкат като се събудят. Може би други майки ще ти кажат как става номера с изпишкването в шишенце Wink

# 18
  • Букурещ
  • Мнения: 7 832
Цитат на: БУБА
Момичета имам нужда от информация.
Сина ми прави втора бактериурия в рамките на 3 месеца Sad
Събирам стерилната урина за урокултура в специалните за целта стерилни колектори.
Този път бактериите са различни от предния път.Възможно ли е стерилните торбички да се окажат,че не са стерилни?Имал ли е някой подобен проблем?
Не ми се вярва да е от торбичката все пак,но съм длъжна да проверя всичко....... Sad


никога не взимай урина в такива #2gunfire  колектори, те са идеална среда за развъждане на всякакви бактерии.....
99% съм сигурна, че детето ти няма бактерии, но благодарение на колектори си изкарваш напразно акъла.
и пак ти казвам - тези колектори са страшно заблуждаващи - никога не ги използвай!!!
има си специални стерилни контейнерчета с капаче за тази цел.

Всичко го написах от опит - ситуация 1:1 като вашата - резултат - никакви бактерии, но благодарение на тези #2gunfire колектори станах луда.
не се занимвай повече с тях!

# 19
  • Мнения: 430
Здравей! проблемът ти ми е до болка познат. Даже и бактериите са ни същите. Минахме (по-скоро още минаваме) по този път. Ако искаш пусни бележка, за да ти разкажа как се развиха при нас нещата. Да не занимаваме целия форум.

# 20
  • Мнения: 5 622
Ужас!
Ами мен ме е страх да се надявам да ти кажа,че вината е в колекторите,че да не си давам напразна надежда......
Айде стискайте палци тогава следващата урина(събрана не с колектор) да е чиста Praynig

# 21
  • Букурещ
  • Мнения: 7 832
Цитат на: БУБА
Ужас!
Ами мен ме е страх да се надявам да ти кажа,че вината е в колекторите,че да не си давам напразна надежда......
Айде стискайте палци тогава следващата урина(събрана не с колектор) да е чиста Praynig



стискаме, ама и другата е много важно как ще я вземеш.
това на пръв поглед лесно нещо, избщо не е така.....

знаеш урина се взима след старателно, направен тоалет, само средна порция, не трябва да си мазала бебо с никакви кремове поне няколко дни, изобщо никак не е лесно.....

Общи условия

Активация на акаунт