Мами в Италия 68

  • 17 167
  • 270
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 6 167
Цитат
нахут-леблебия -чечи са едно и също нещо
Да, така е, но аз пишех за лупини  Laughing И са други бобови. Ще взема да ги снимам после  Thinking

офф, верно бе.
аз полудЕх с тия чечи!!!  Joy

# 211
# 212
  • Мнения: 170
Хайде още от сутринта да ви дам една идея за обяд. Покрай последния филм на Катрин Зита Джоунс това френско ястие ще стане доста популярно! Казва се Рататуй и е много вкусно за тези, които си падат по постни блюда. Ето я:
Необходими продукти за 6 порции: 200 гр. кромид лук, 400 гр. червени чушки, 400 гр. тиквички, 500 гр. патладжани, 350 гр. домати, 1 глава чесън, пресен босилек, пипер от мелничка, зехтин. Начин на приготвяне:
Обелете лука като премахнете най-горният слой и го нарежете на полумесеци. Измийте патладжаните и тиквичките и ги нарежете на едри кубчета. Доматите измийте на течаща вода и заедно с чушките накълцайте на големи груби парчета. Чесъна обелете, след което махнете зелената сърцевина. Сложете в голям тиган лука и чесъна и ги запържете в малко зехтин. Бъркайте около 5 минути като периодично поръсвате с пипер. След като станат златисти, ги махнете от тигана и направете същата процедура с чушките, после тиквичките и накрая патладжаните. Сложете всичките зеленчуци в тигана, сложете доматите, полейте умерено със зехтин и прибавете накълцаният босилек. Най-добре го поднесете с хубаво червено вино. Да ви е вкусно! Пробвала съм я рецептата и я приготвях в тиган уок.

# 213
  • Мнения: 5 476
Добро утро! Hug

Тук вали като из ведро от снощи... Tired

allya ,това ястие (Ratatuia ) е от моята зона . Wink

Рецептата по която се прави тук е малко по-различна и съм я поствала в темата за Италианската кухня Peace

Лени, интересна е тази салата и аз ще я пробвам. Wink




 

Последна редакция: чт, 27 сеп 2007, 09:06 от Astrea

# 214
  • Мнения: 170
Astrea , стискам палци да стане!  Praynig Обаче идеята да се върнеш в САЩ не е лоша. Мисля, че там наистина ще си като бял човек и ще можеш да се реализираш добре с твоя потенциал!

# 215
  • Мнения: 2 617
Момичета, здравейте  Peace
Преди всичко,
Честит Рожден ден на Ники!     bouquet
Бъди все така страхотна и като излъчване, и като характер  bouquet Много радост от Габи и всички, които обичаш  Heart Eyes

Не знам, каква музика обичаш, но приеми тази песен като мое скромно пожелание  Hug

http://youtube.com/watch?v=hyBfr_yGl6M

Момичета, не ви писах толкова време, защото не ми оставаше свободна минута да седна на спокойствие, исках първо да ви изчета, но ще го оставя за по-натам.
Благодаря ви за информацията за документите. Ще регисрирам Елеонора в България, но няма да й вадя там паспорт засега. За карта бианка на Давиде му били обяснили, че България не я приемала, т.е. проблемът не бил в Италия  Crazy Както и да е Sunglasses Вчера ходихме да се снимаме за паспорт, голям смях. Фотографката никога преди не беше правила такава снимка  Laughing
Иначе, аз сам сама се оправям, защото на майка ми й направиха гаден номер в работата (шефката й твърдяла, че не са говорили баща ми да пусне с пълномощно искане за неплатен отпуск от 16.09.) и трябваше да се върне 3 седмици по-рано от предвиденото.
Така че се бързо трябваше да се взема в ръце  Laughing
Елеонора съзнава сякаш цялата ситуация и както казвам, ни помага (като гледа какви пишман самоуки родители сме  Laughing). Добре, че детето е търпеливо, добричко и не се сърди.
От вчера обаче са й излезли някакви пъпчици по лицето и раменете, притеснена съм. Добре че утре сме при педиатърката.
Пращам ви много прегръдки и съм с вас, макар и не винаги да пиша   bouquet

# 216
  • Мнения: 5 462
Добре де защо им са всички тия дипломи за продавачка в магазин , не разбирам ???А не може ли вашите съпрузи да ударят по едно рамо във връзка с намирането на някаква работа ?В каква сфера работят , че е толкова сложно ?Все някъде трябва да има свободни работни места ? newsm78Пък като заначало може да почнете някаква длъжност , пък после да се издигате в ерархията както се казва.

# 217
  • Мнения: 708
здравейте,
нямам време да ви 4ета.Бебка ми изто4ва силиците направо  Confused Сега съм хукнала и книжката си да конвертирам,4е онзи ден един полицай доста ми се скара 4е книжката ми не важала 1 година след резиденцата и никви нови закони не го интересували  #Cussing out
Както и да е ....

Ники 4рд със закъснение,да си все така красива и усмихната  Hug

много цунки на вси4ки,не съм ви забравила   bouquet Hug

# 218
  • Мнения: 750
Тсугуми благодаря Hug Heart Eyes

# 219
  • Мнения: 3 880
Здравейте, момичета! Simple Smile
Нахълтвам ви в темата с една молба- търся детската песничка "Il Coccodrillo come fa?" Ако на някой му се намира ще съм му много благодарна да ми я прати или да ми каже от къде да я сваля, дъщеря ми много я хареса (от детската дискотека на почивката), но не мога да я намеря....

# 220
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Здравейте  Hug
ето и песни4ката  HugПоне текста  Flutter

Il coccodrillo come fa

Coro: non c’è nessuno che lo sa.
Si dice mangi troppo,
non metta mai il cappotto,
che con i denti punga,
che molto spesso pianga,

Solista: però quand’è tranquillo
come fa ’sto coccodrillo?…

Coro: Il coccodrillo come fa
non c’è nessuno che lo sa.
Si arrabbia ma non strilla,
sorseggia camomilla
e mezzo addormentato se ne va.

Solista: Guardo sui giornali,
non c’è scritto niente:
sembra che il problema
non importi alla gente.
Ma se per caso al mondo
c’è qualcuno che lo sa,
la mia domanda
è ancora questa qua…

Solista: Il coccodrillo come fa

Coro: non c’è nessuno che lo sa.
Si dice mangi troppo,
non metta mai il cappotto,
che con i denti punga,
che molto spesso pianga,
Solista: però quand’è tranquillo
come fa ’sto coccodrillo?…

Coro: Il coccodrillo come fa
non c’è nessuno che lo sa.
Si arrabbia ma non strilla,
sorseggia camomilla
e mezzo addormentato se ne va.

Solista: Adesso ripetiamo,
se vogliamo ricordare,
come fanno per parlare
fra di loro gli animali.
Come fa il cane? Bau! Bau!
E il gatto? Miao!
L’asinello? Hi! Hoo! Hi! Hoo!
La mucca? Muuu…!
La rana? Cra! Cra!
La pecora? Beee…!
E il coccodrillo?…
E il coccodrillo?…

Coro: Boh…!

Solista: Il coccodrillo come fa

Coro: non c’è nessuno che lo sa.
Si dice mangi troppo,
non metta mai il cappotto,
che con i denti punga,
che molto spesso pianga,

Solista: però quand’è tranquillo
come fa ’sto coccodrillo?…

Coro: Il coccodrillo come fa
non c’è nessuno che lo sa.
Si arrabbia ma non strilla,
sorseggia camomilla
e mezzo addormentato se ne va.

Solista: Avete capito
come fa il coccodrillo?

Coro: Lui mezzo addormentato se ne va

Последна редакция: ср, 26 сеп 2007, 13:46 от Lindita

# 221
  • Мнения: 3 425
Астреа,ти ми убиваш всяка надежда  Rolling Eyes направоооо...не знам  Crazy

Биба, ако имаш Ай Си Кю или Скайп мога да ти я пуснаWinkИначе аз я свалих с Емул!

# 222
  • Мнения: 3 880
Здравейте  Hug
ето и песни4ката  Hug

Il coccodrillo come fa


Линдита, благодаря, аз текста го намерих веднага, но не ме бива в пеенето, особено с непознати езици Embarassed имах предвид в мп3 формат на някой ако му се намира....

Кала, ICQто ми е 117944935, благодаря и на теб   bouquet

# 223
  • Italia, Palermo
  • Мнения: 886
Здравейте!
Вчерашно обаждане- сигнализация в офиса на мъжа ми( чинофили ди полиция урбана, където сигнализират малтретиране на животни и такива в бедствени ситуации):
( Пиша без тирета и кавички диалога, че преразказ става дълго):
-Искам да сигнализирам, че тук, под блока ни има едно коте в кофано(как е на бг?) на една кола.
- Добре, госпожо,  дайдте си адреса и номера на колата.
- А..
- Да, и после?
-Ами после има една буква като М, но е странно обърната!
- Госпожо, това е двойна V (W).
Аааа, не я знам
Следва цитиране на номера и адреса.
Бихте ли повторили за по-голяма сигурност пак номера?
- А..., после оная ЕММЕ обърнатата......
.........и т.н. и т.н.
Гери, в тая особена страна тук трябва опит по простотия! Стискам палци поне на един работодател Хомосапиенс да попаднеш, че тук набират за продавачки и други с опит, и да НЕ знаят азбуката ( е, в италиянския липсва W, но какво ги бъркат чуждите езици като трябва само да се гиздят и банкнотите да познават). Опитът извън Италия не е опит, там имат W!

# 224
  • Мнения: 5 476
 Калче, не ми се говори вече... #Crazy

Миликс ,разсмя ме!  Heart Eyes Hug

Общи условия

Активация на акаунт