Мами в Италия 68

  • 17 097
  • 270
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6 167
напримееер))) форумът е майчински и бременен, факт, но на мен нещо ми липсват и по-общите теми.
напоследък само честитки, торти и надебеляващи теми.
не е критика, разбира се, просто така се чувствам. сред един безкраен празник  Laughing

# 61
  • Мнения: 2 804
Е Лени , по-добре от това да има празници няма !
Все така на положителни емоции да се радваме в нашата тема ! Praynig

# 62
  • Мнения: 6 167
да, дани, права си   bouquet


аз искам да попитам чувстващите се компентентни - след изтичане на договор за работа и регистриране на безработен в италия безработните имат ли право на месечна помощ ( напр. 6 мес)?

# 63
  • Мнения: 3 425
Честито на Празнуващите Днес   Grinning Щастие и Много Любов да Носят на Околните  Heart Eyes

Еее,Тони,питай,а пък ние ще си мислим до понеделник  bowuu Аз обещавам да мисля  bowuu

И аз леко се 'понапълних' с все едни и същи разговори по градинките и ми се говори за други неща  Rolling Eyes ,а и съм доста разсеяна  Whistling

Моя кукла, и аз съм се заканила да ида до там  Peace Ти работа ли си търсиш?

Наоколо съм  Crazy

# 64
  • Мнения: 438
Добре де, тоя архив сега от къде може да се изкопае?

Лени, ами тя Италина имаше готова тема..от онея общите  Laughing , но ще я стиска до понеделник.

Айде да ви питам аз нещо, липсват ли ви приятелите от БГ?? Питам ви, не за да задам тема, вече си го мислех, когато Лени надигна вой, че не си приказваме по така  Laughing

# 65
  • Мнения: 438
Лени, да, има право на 6 месечна помощ. Първите месеци, до колкото знам, се взимат около 700 евро, към края вече по 300 400 евро.

# 66
  • Мнения: 2 804
Аз останах даже и без познати почти в БГ .
Приятели имам само една две от женски род .
Роднини само сестра ми и баща ми , както и една от сестрите на майка с дъщеря и .
Та това са всички които съм оставила в БГ , то и заради това не се кахъря и не казвам , че ми липсва родината .

Лени , за помощи като безработна е от значение и договора който си имала , и на каква заплата си била .
Най-добра информация ще получиш в ИНПС , по местоживеене !
Но Анджи е права , че имаш право на помощ .

# 67
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Здравейте моми4ета,

4естит имен ден на малкия Маттео, да расте все така послушен за радост на мама и тати  Hug

Току що от пощата отказаха да ми дадат колет , пратен ми от майка с лекарства, защото нямам италианска карта д'идентита .... #Crazy

Ве4е запо4вам да се 4увствам наистина онеправдана...кой откъде е ще стане накрая май.... Thinking

На мен приятелите не ми липсват много защото се 4уваме 4ат пат и си пишем емайли и смси....Това което ми лиспва е само4увствието което си имах в София...егати... newsm45

# 68
  • Мнения: 5 475
 Хайде да се включа по общата тема. Peace

  При приключване на временен трудов договор никой не ти дава помощ. Peace
  Само при съкращаване от страна на фирмата или ликвидация.
  И то трябва да си работил поне година във фирмата. Peace
Има и различни условия в различните райони. Peace
  Би било много глупаво на фона на милионите оферти за темпо детерминато ,някои да ти плаща и за времето след приключване на договора.  Peace

четете сайта на инпс
http://www.inps.it/Doc/TuttoInps/Prestazioni/La_disoccupazione/index.htm

Линдитка, как са ти пратили колет с лекарства от Бг,колко пъти баща ми се опитва и все отказват - за Италия било забранено.
  newsm78  Не виждам за какво им е карта д-идентита , дай има паспорта . Peace
Аз дори на Масимо съм вземала писма с паспорта му. Peace

На мен никой не ми липсва от Бг, доста години съм навън и приятелите ми също са по света.  Peace

# 69
  • Italia, Palermo
  • Мнения: 886
Здравейте, момичета мили!
Ах, днес пак ни се падна разходка надлъж и нашир сред горички и чист въздух. Моят мъж ме закара наблизо тия дни до 3 непознати за мен вили с пааркове, не го е срам, да ме държи в невидение три години( на 7.10 стават толкова откак  дойдох в ПАлермо и живеем заедно).
Та, едното местенце е приемната резиденция на кмета и там се бракосъчетават хората, които се женят само в комунето или ако са решили и в църква след доста време. та мислим догодина там да се разпишем. Има чудна градина с алеи и едни голееееи патки бели и тлъсти де си ходят на свобода, а вилата е като страшно големият брой подобни тук, от преди 2 века, има и по-антични, отворени за гражданите.
Другото место е до Палаццина цинезе- ексцентричната китайска палата на цар Федерико барбаросса и срещу нея е градината, където има малко хора обикновено и мисля и аз всеки ден в компаниоята на Вито и МАрги( де ще си стоят на пейките) да разбивам като с миксер тлъстините тръскайки ги в галоп напред-назад- решението е взето, за изпълненитето ще информирам и документирам с фотота,рапорт даден!
третото место е ЛА читта' деи рагацци- има много аниматори, които се занимават с децата по палатките с маси и столчета, има влакче, корабче по канали де се разхожда и много площадки с меки килими и занимавки с тунелчета и къщички и прочие за най-малките. Абонаментът за година е 5 евро за заниманията, а иначе входът е либерте', има готин бар и мнооог дървета и чудни растения. Отворено е от април до края на октомври. Малката бе в своето зелено царство и дръпна един сън и една "закуска на тревата" един вид.
Ах, днес съм щастлива и ми се тича....новият номер на лудата мама на МАрги е да я носи тичайки из апартамента и беба да се залива от смях с цяло гърло, сега съм задъхана и отпочивам тук пред компа.

# 70
  • Мнения: 5 475
  Между другото завчера обявиха че екстернизират 900 души от фирмата на мъжа ми. Twisted Evil
  Вчера е имало протести на синдикатите, но на никой не му пука. Sick
  Преместват ги към друга новосъздадена фирма, променят им договорите.
Това са начални стъпки към уволнение. Rolling Eyes
  Наскоро уволниха и около 200 човека от Ериксон. Peace
  На познати на мъжа ми,работещи там са предложили по 2 годишни запалати само да си идат сами. Понеже са били с договори а темпо индетерминато... Tired
  Такива епизоди в никакъв случай не говорят добро за ситуацията в страната. Peace
  Не знам коя икономическа сфера в момента е в развитие. Rolling Eyes
  Навсякъде уволняват. Confused
 Нищо чудно че работа се намира все по трудно и конкуренцията е голяма. Peace


 

# 71
  • Italia, Palermo
  • Мнения: 886
Честит имен ден на Меттео на Анджи- да е здраво и весело дете!
http://farm1.static.flickr.com/247/447023813_59b76a03d5.jpg?v=0

Със здраве и гордост да си носи името и Маттео на Деалема

Последна редакция: пт, 21 сеп 2007, 16:29 от Дивиана

# 72
  • Мнения: 359
Нещо интересно?

# 73
  • Мнения: 359
Амиии нищо.Днес наготвих боб .
Честито на всички които днес имат повод.

# 74
  • Мнения: 170
Цитат
Нещо интересно?
Цитат
Амиии нищо.Днес наготвих боб .
ov4eva, ще ме скъсаш от смях  hahaha Сама си питаш и сама си отговаряш!

Общи условия

Активация на акаунт