Два бързи въпроса- пюре, каша.

  • 5 698
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Ние те разбрахме де-майтапех се Laughing  Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation

# 16
  • Мнения: 5 713
Цитат на: biliana333

 Да ти кажа,че от кашите на Хумана съм възхитена,купувам единият вид с бъз,другият с маракуя.

Хубави са наистина. И ние ги харесваме само дето станаха малко скъпи4ки при нас- към 6 лв кутията и милото много много не им се радва.

# 17
  • Мнения: 2 040
Цитат на: verri_77
Цитат на: biliana333

 Да ти кажа,че от кашите на Хумана съм възхитена,купувам единият вид с бъз,другият с маракуя.

Хубави са наистина. И ние ги харесваме само дето станаха малко скъпи4ки при нас- към 6 лв кутията и милото много много не им се радва.


Аз още не съм ги видяла тия на Хумана, но купих на Нестле и Фризокрем. Тия на Нестле са толкова ароматни и хубави, че и мен ми се дояждат.

# 18
  • Мнения: 6 315
Откакто съм захранила с пюре, бебето изяжда доста - едно бурканче от детски храни. Не съм имала проблем с отказ от негова страна и не мога да те посъветвам нищо за обедното ви хранене с пюре и мляко, но си мисля, че след време бебчо сам ще започне да си иска повечко пюренце, така че го слушай него Wink.

За кашата - добре е да захраниш, все пак е нова храна.

# 19
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Erica не се притеснявай за обръщането - има смисъл само да се позамислиш - не да се притесняваш ако си родила с форцепс/вакуум, бебето е било недоносено или преждевременно родено, имало е мозъчни кръвоизливи или пък си имала тежка проблемна бременност.... разни такива
Иначе 5 месеца е времето да ЗАПОЧНЕ да се обръща - т.е. притеснявай се ако 6 месец не може - сега е рано  Wink
успех със захранването

# 20
  • Мнения: 5 713
Цитат на: catnadeen

Иначе 5 месеца е времето да ЗАПОЧНЕ да се обръща - т.е. притеснявай се ако 6 месец не може - сега е рано  Wink

Е не я плаши, де Grinning Щото и на 6 месеца може да не иска все още да се обръща както бяхме ние. Маги и сега да се е обърнала 1-2 пъти хем ще стане на 8 месеца. Както се каза и по-горе всяко дете е разли4но.

# 21
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Цитат на: catnadeen
Erica не се притеснявай за обръщането - има смисъл само да се позамислиш - не да се притесняваш ако си родила с форцепс/вакуум, бебето е било недоносено или преждевременно родено, имало е мозъчни кръвоизливи или пък си имала тежка проблемна бременност.... разни такива
Иначе 5 месеца е времето да ЗАПОЧНЕ да се обръща - т.е. притеснявай се ако 6 месец не може - сега е рано  Wink
успех със захранването


Със секцио съм родила, без проблеми. Тенкс.

# 22
  • Мнения: 1 172
Забелязала съм, че домашно направеното картофено пюре е значително по-гъсто от готово. А уж следвам стриктно рецептата. Аз домашните пюрета и досега ги разреждам с много мляко.

# 23
  • София
  • Мнения: 708
Цитат на: Erica

Ох, дано му хареса кашата, че май доста изоставаме със захранването.

Друго също ме притеснява- на 5 месеца още не може да се обръща. Иначе прави напъни да се изправя да сяда, ама... Sad


значи със захранването въобще не сте изостанали..моят пи сокче за пръв път, когато беше на 6мес. (не сме били от кърмещите се), а сега е на 11 и е на кухня, така че споко..бавно със захранването и много внимателно..всичко ще прояде..
а колкото до обръщането, ние закъсняхме адски с обръщането..ама милият си спи с чувалче и само краката можеше да си вдига..
седнахме окончателно на 7мес. и 1/2..а бе при нас голямо закъснение..ама е тъпичък като баща си..не съм се притеснила още..не ходим, даже не се и изправяме..просто с каката вкъщи не остава време за развитие..предполагам, че и при теб е така..споко..поздрави

# 24
  • София
  • Мнения: 6 559
Ерика, ние месец и половина си искахме млякото 60 грама пюре и после рев за мляко ( и двата броя  деца Twisted Evil ) - от 3 дни обаче, маат пюре + 1 лъжичка адаптирано като луди.
Кашата я слагах първо в млякото 1 мерителна лъжичка от адаптираното 2-3 дни ,после  2 лъж. още 2-3 дни, после 3 лъж.още 2-3 дни и после цяла доза. Следващият модел каша -направо цяла доза

# 25
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Уж бяха два бързи, а пак пиша....
Така...пюрето два дни- цъ! Аз навирам лъжица, той изкарва пюрето, аз навирам, той изкарва, навирам, хили се.....половин бурканче- 40 минути....брада ми поникна....
С кашата не е така...вчера уж да го нахраня, сложих там нужното количество, но стана супер рядко.....та добавих аз още лъжици сухо вещество и си мисля- колкото изяде! Всичко изяде кюфтето. После не щя и мляко дори...

Но с пюрето е борба...

Питанията ми:
1. Каша и пюре на един ден или?
2. Да не му давам пюре няколко дни?

А, сетих се и друго....като яде кашата (следобед), вечерното му хранене доста подранява- рев.....

ох, не знам вече....всичко съм забравила явно... Confused

# 26
  • Мнения: 1 263
Цитат на: verri_77
Цитат на: catnadeen

Иначе 5 месеца е времето да ЗАПОЧНЕ да се обръща - т.е. притеснявай се ако 6 месец не може - сега е рано  Wink

Е не я плаши, де Grinning Щото и на 6 месеца може да не иска все още да се обръща както бяхме ние. Маги и сега да се е обърнала 1-2 пъти хем ще стане на 8 месеца. Както се каза и по-горе всяко дете е разли4но.

И защо е за притеснение ако не се обръща? Thinking

# 27
  • Мнения: 1 263
Erica, на 5 месеца имахме същия проблем с пюретата. Каша ядеше, но не и зеленчуково пюре. 2-3 лъжички -най-много... смесвах го с плодово (и зеленчуковото и плодовото купувам), но нямаше голям успех. После взеха да й излизат зъбките и съвсем го отказа. 2 седмици караше само на мляко. На 6 1/2 месеца реших да дам месно пюре и си прояде и зеленчуковото... абе сега си яде всичко eat .

# 28
  • Мнения: 5 713
Цитат на: Erica

Питанията ми:
1. Каша и пюре на един ден или?
2. Да не му давам пюре няколко дни?

А, сетих се и друго....като яде кашата (следобед), вечерното му хранене доста подранява- рев.....

Една моя позната слагаше към зел.пюре каша/ 1 мер.л. / докато нейни4кия свикне с пюрето- не му беше много фен. Пооправиха се малко нещата, но като по4наха месните вси4ко съвсем се нормализира. А и друго 4ист картоф макар и с ад.мляко и зехтин моята госпойца хи4 не го долюбваше, хем е от лакомите. Реших 4е така няма да ни бъде и запо4нах да й давам картоф+тиква докато свикне, после морков4е и т.н.
Ако искаш не му давай няколко дни пюре да го позабрави, ако искаш давай му малко коли4ество картоф + после мляко, а следобед каша. Ти по колко каша му даваш, 4е по-рано е огладнял, по принцип тя пове4ко засища?

# 29
  • Мнения: 3 927
Цитат на: catnadeen
Erica не се притеснявай за обръщането - има смисъл само да се позамислиш - не да се притесняваш ако си родила с форцепс/вакуум, бебето е било недоносено или преждевременно родено, имало е мозъчни кръвоизливи или пък си имала тежка проблемна бременност.... разни такива
Иначе 5 месеца е времето да ЗАПОЧНЕ да се обръща - т.е. притеснявай се ако 6 месец не може - сега е рано  Wink
успех със захранването


Стига де Wink  Simple Smile Имах прекрасна бременност, лесно и горе-долу бързо раждане - нормално, а бебето ми се обърна за пръв път на 6 месеца. дотогава все стоеше на поза "лицеви опори" Wink . Да не говорим, че седна на 7 и 1/2, а направи крачки след 10 и 1/2......и отгоре на всичко, всичко й е наред Wink

Общи условия

Активация на акаунт