Студ голям навън захвана,но МАРТенчето мило е на топло в коремчето на мама.

  • 9 033
  • 303
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 240
boomerang, как си го описала, звучи невероятно.
 Офф, нямам търпение вече. Сигурно чувството е страхотно. 

# 76
  • Мнения: 1 710
Аз вече съм почти в 17-та седмица, а още не съм усетила бебчето. Доктора все ми казва, че трябва да го усещам вече, а нищо Sad. Започнах да се притеснявам. Кога ще ми се случи това?

Аз съм в 15 седмица, но доки ми каза, че е твърде рано да усещам каквото и да е било. Ясно се усеща бебето към 20 седмица. До тогава бебока нямал нито толкова сила, нито такава големина, че да може да предизвика някакви усещания. Според калкуратора на БГ Мамма, трябва да започна да усещам, че бебчо мърда чак в средата или края на октомври. Тогава ще съм в 19 седмица. Много ми се иска да го усетя, но то е едва 8 см и тежи 30 грама. Представете си какво усилие трябва да положи един 8-сантиметров плод, за да го усетим през околоплодните води и оформящата се плацента. На мен ми се струва невероятно, което не значи, че е невъзможно. Но все пак не очаквам скоро да го усетя, защото бременни приятелка споделят, че са го усетили към средата на петия месец.

# 77
  • Мнения: 12
Някой може ли да ми каже как се слага лентичка в подписа Embarassed Пробвах няколко пъти и не успях newsm78

# 78
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Съвет към мамите, на които раждането е за първи път - не си натрупвайте напрежение, гледайки филми за раждане...Вашето ще бъде различно, не е необходимо да се натоварвате и със страх да отивате в болницата.
Аз имам 2раждания - естествено и със секцио. Ако си мислите, че се чувствам облекчена, че ще раждам секцио и март - много се лъжете! Коремът не е цип да се отваря и затваря, възстановяването не е леко...Така че, секциото "по желание" не  е оправдано за мен, ако бебето е готово за нормално раждане.

# 79
  • Мнения: 2 132
Аз филми не гледам  Laughing Няма и да гледам. Laughing

 Да попитам , вярно ли че ако раждаш секцио може да родиш максимум 3 деца?

# 80
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Аз филми не гледам  Laughing Няма и да гледам. Laughing

 Да попитам , вярно ли че ако раждаш секцио може да родиш максимум 3 деца?
Да, така е.

# 81
  • Мнения: 2 132
Аз филми не гледам  Laughing Няма и да гледам. Laughing

 Да попитам , вярно ли че ако раждаш секцио може да родиш максимум 3 деца?
Да, така е.

От днес почвам да мрънкам на гаджето да раждам в Англия  Joy

# 82
  • Мнения: 1 710
Имам въпрос към Олимпия и към всички други мами, които вече са раждали секцио:
Моя приятелка роди преди 11 дни секцио по медицински причини. Когато я изписаха беше добре, но от три дни насам е с много силни контракции, които оприличава на родовите по сила и болка. Вие имахте ли контракции и колко продължиха?

# 83
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Вие имахте ли контракции и колко продължиха?
Имах, да. Матката се свива, но тъй като е рязана коремната стена (около 4-5пласта) болката е по-голяма отколкото при свиването на матка, понесла нормално раждане. Колко обаче продължиха, не помня. Засилваха се при кърмене, само това помня. Бебето ми имаше колики, ревеше, та болките и контракциите ми бяха най-малкия проблем  Laughing

# 84
  • София
  • Мнения: 3 123
за гърлото - може и ефизол и стрепсилс-изписвали са го на бременни,но аз пия или прополки или хомеопатични-хомеовокс ,хомеожен.

# 85
  • Мнения: 3 621
angels_zg  питах единия ми лекар за Зимафлуор , обаче той каза че няма нужда да се пият бебето си взимало колкото му трябва калции от мене ,и евентуално по-късно мога и аз да го пия  обаче много мои приятелки са започнали да пият още в началото на 4-ти месец , кажи какво ти е мнението като фармацефт
а и другите момичета да кажат какво са им казали техните докита

# 86
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Добро утро и от мен:)
Много сте изписали за 1 ден, аз не мога да смогна на четене Embarassed
За болно гърло, аз съм фен на прополките.
Относно разждане съм привърженик на секцио.
Ането, стискам плаци за добри резултати на БХС.
Аз в понеделник ще ходя, понеже Д-р. Лекова искаше да съм навършени 16 ГС.
Поздрави от мен  bouquet Hug

# 87
  • хасково
  • Мнения: 378
Nefertity, по препоръка на моят лекар и аз пия Зимафлуор по една таблетка дневно,за да не се получи недостик на калций,тъй като на бебето в този период е много необходим и той си го взема от организма на майката. Ти сама си прецени дали да го пиеш,но питай лекаря си. Моят също ми каза в началото на 6 месец да отида на профилактика при заболекар.

# 88
  • Мнения: 318
Привет и от мен Simple Smile
    За  раждане ми се ще да е водно, от години съм си навила, че искам да родя по този начин, но тук сравнително отскоро има такава практика и работата е малко ...непрофесионална. Всеки момент чакам една позната да роди така Simple Smile и ще имам прясна оценка.
    Иначе за калция - аз мисля спешно да започна да го приемам, тъй като изпитвам неистови болки в тазобедрените стави - ама направо отказват след час ходене....доста неприятно, а сутрин е най-кофти - като несмазана стара машина - докато се пораздвижа - голяма мъка newsm78  Зимафлоур значи....чувала съм, че за по-добро усвояване трябва да се приема с витамин ц.
    Jeni b, и аз съм от центъра и предлагам след утршната среща в район Младост да вербуваме домакините си от там за следваща среща в центъро на София  Peace bowuu
    Айде - не остана:) Утре ще мерим кореми  Laughing Laughing  bouquet
Цунки на всички и усмихнат ден!

# 89
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
polina13 , къде в центъра си?

Общи условия

Активация на акаунт