Много силно подсеено дупе

  • 1 381
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 029
Певизон действа добре, но се маже максимум 2 пъти на ден, защото е кортикостероид и само засегнатия участък.

Аз не бих я мазала с такова нещо на своя глава. Според мен трбява веднага да я заведеш на кожен лекар, който да прецени какъв тип точно е подсичането и да избере най-подходящото лечение. Моето момиченце също беше страшно подсечена преди време и три педиатъри предписаха три различни неща от които състоянието й само се задълбочи. Накрая я заведох при специалист, който й предписа едно спациално бяло мазило, което се приготвя в аптеките и от него се оправи, но отне известно време.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 974
И моята дъщеря много ми се е подчиала, на нея и помгаше един крем A-derma, той не е евтин, но се слага много по-малко. Дълго време си го ползвах.
Щом има коричка занчи е почнало да минава.  bouquet

# 17
  • Мнения: 96
Ина,напълно нормално е да се притесняваш и да питаш. Моята дъщеричка преди около половин година така и се беше разранило дупето, че горния слой беше паднал  Cry Толкова я болеше горкичката, че не даваше нито да я мия, нито да мажа, беше ужасно. Аз мисля, че е от памперсите и ги смених веднага. Тогава лекарката ми каза да я мажа с едно лекарство с цвят на мастило беше, но за името не се сещам, започваше май с Пино.... нещо  Embarassed Не сум много конкретна, но предполагам в аптеката го знаят.
Ти казваш, че хваща коричка, което значи, че заздравява. Може да го мажеш и с Дефламол, на нас много ни помага за ранички.

# 18
  • Мнения: 5 362

Щом има коричка занчи е почнало да минава.  bouquet
Peace

Иначе аз съм много доволна от едно мазило,не му знам името-правиха ми го в аптека.Казах,че искам нещо за много подсечено дупе,предложиха ми го и наистина имаше страшно бърз ефект.След 3-то намазване дупето й беше като ново Grinning

# 19
  • Мнения: X
Първо и най-важно - водиш детето на дерматолог. Може да се касае, за нещо, което обикновените кремчета да влошават.
После, нещото което помага най-много е стоене по голо дупе, намаляваш миенето с вода до минимум. Виждам, че детето е на година и пет, което значи, че можеш да я приучваш към гърне, защото с възрастта проблема се задълбочава, тъй като урината им става по-люта.
Но задължително на дерматолог.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 916
Ина,напълно нормално е да се притесняваш и да питаш. Моята дъщеричка преди около половин година така и се беше разранило дупето, че горния слой беше паднал  Cry Толкова я болеше горкичката, че не даваше нито да я мия, нито да мажа, беше ужасно. Аз мисля, че е от памперсите и ги смених веднага. Тогава лекарката ми каза да я мажа с едно лекарство с цвят на мастило беше, но за името не се сещам, започваше май с Пино.... нещо  Embarassed Не сум много конкретна, но предполагам в аптеката го знаят.
Ти казваш, че хваща коричка, което значи, че заздравява. Може да го мажеш и с Дефламол, на нас много ни помага за ранички.
Този разтвор се казва Пиоктанинов разтвор (може да има малка грешка в името), действително е ефикасен. Мазахме с клечка за уши по няколко пъти на ден, по съвет от педиатърката. Същевременно при смяна на памперс - измиване с памуче, натопено в лайка, вечер след измиване обливане с отвара лайка или смрадлика. При силно подсичане кремчетата не действат толкова добре.
Моят съвет също е да го погледне лекар, да не е гъбички и да ги подхраниш с някое мазило повече. И смени памперсите.

# 21
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 340
Хума и Универтан са моите изпитани лекове за подсечено дупе.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 686
В болницата се подсече зверски, заради разтройството и сестрите го намазаха 2 пъти с Фуксин. След второто мазане всичко изчезна, не съм вярвала, че толкова бързо може да помогне. Иначе цинковите кремчета не ни помогнаха в този случай.

# 23
  • Мнения: 1 701
Заведи детенце на кожен лекар, недей да мажеш с нищо преди това, за да се направи изследване ако е необходимо. Кали има подобен проблем в момента /не казвам, че е същото/ и се оказаха гъбички.  Sad
Много хубаво действат бани с вода и сода за хляб - содата неутрализира киселинността на урината и облекчава.
Също така може да си купиш влажни кърпички на Себа мед - те са с някакво олио, което не дразни кожата и успокоява /струват 12 лв. за 70 бр./Peace

# 24
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Моя син като имаше  разтройство също се зачерви (приличаше направо на изгорено)!Смених памперсите , правех бани  със смрадлика , мажех един път дневно с пиоктанин, при всяко измиване мажех  като редувах Бочко , Бейби тан(так плачеше само като видеше крема в ръцете ми  Cry) и по едно време се бях отчаяла , че не минава !Като  мина разтройството  за два дни  се изчисти и там където беше по разранено се образува коричка !

# 25
  • Мнения: 1 049
Защо не отидете да я види лекар? Тук всеки дава съвети, но не се знае дали ще помогнат или ще влошат нещата. Каквито и кремчета да пробваш те овлажняват. Без памперси и с малко пудра е най-безопастния вариант... но все пак отидете Grinning

# 26
  • Мнения: 8 917
Гери веднъж се бе подсякла здраво и не помогна обсолютно нищо друго освен кремче, правено в аптеката.

Общи условия

Активация на акаунт