Моля ви за съвет относно температуропонижаващите

  • 8 353
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 314
Давам много течности, а температуропонижаващо - при над 39 градуса (меря темп. в дупето) или ако ми изглежда изтощен и не хапва нищо.

# 16
  • София
  • Мнения: 13 206
[Доколкото ми е известно ибопруфена масово се дава по цял свят и в Канада примерно се нарича Тайленол  Wink


в грешка си - тайленолът е ацетаминофен или както е известен в българия - парацетамол.

Възможно е и да бъркам!!! Но че ибопруфена е експериментален не съм чувала...  Grinning

Ибопруфен

Ibuprofen was developed by the research arm of Boots Group during the 1960s.

# 17
  • UK , Somerset/BG Veliko Tarnovo
  • Мнения: 148
Хрема , за мен е абсолютен ужас!Ние сме едва на 3 мес и от 2 дни сме с хрема.за мое голямо учудване бебка не вдигна температура и в задоволително общо състояние.Иначе давам Парацетамол под някакъв вид -  Калпол , Ефералган , Панадол.Към Нурофена имам резерви.При температура над 37.5 - 37.7 прибягвам до температуропонижаващи.

# 18
  • Мнения: 676
Ефералган свещичките май бяха 120 (имаше едни 80, но те са за по-мънички дечица, може би за вас).


Ефараглана за вашата възраст е от 150  newsm78

Мда 150 има, моя е грешката, 120 няма като производство, но аз до към година и 9 месеца давах 80 и действаше без грешка.

Напатих се веднъж от предозиране на Нурофен и внимавам. Чета аз упътването на Нурофена и гледам за 1г.6м. 5мл. Давам 5мл. и Ефералган 80 (детето беше с 40 градуса 3 дни заради гнойна ангина). На 4 ден меря температурата 35 градуса. Това действие се развива по нощите, на 2 януари. Хуквам към спешна помощ в поликлиниката. Не знаят какво е на детето. Оттам хуквам към Педиатрията. Там попаднахме на една страхотна докторка Мая Константинова. Каза че са предозирани температуропонижаващите и оттам е дошла ниската температура. Каза че въпреки че пише 5 мл за Нурофен за тази възраст не трябва да се дава повече от 3мл. И до ден днешен не давам повече от 3мл Нурофен, за да не стане грешка   ooooh!

Ааа, как 5 мл... Добре де, не ви ли изписват педиатрите темепратуропонижаващи? На Александра на тази възраст е изписвам по 3 мл. Чак от 3 г. й давам по 5. А между другото парацетамола и ибопруфена (Нурофен) могат да се дават през 2 часа - нурофен, след 2 часа панадол, след още два Нурофен и така. Спазва се 4 часовата разлика за препарат. Но това се прави само в изключителни случаи когато Т не пада с часове. При нас не е имали случай да дам нурофен и след 2 часа да вдигне пак висока Т. Обикновено Нурофена й държи 6 часа, а панадола 4. Също така съм комбинирала по предписание на лекат 3 мл нурофен със свещичка ефералган 80 мг. Едновременно се приемат. Но и това се прави само ако детето вдигне късно вечер над 39,5 и искате да задържи през нощта по-ниска Т.
При нас вчера се случи да дам Нурофен и след него да няма ефект - от 39 за малко спадна на 38 и след 2 часа вече беше 38,5 викнах лекарката и тя каза при много висока температура да му дам Хексалгин - то било за рязко сваляне на температурата иначе имам и свещички Ефералган, но тя препоръча да дам Хексалгин.

# 19
  • Мнения: 1 984
междудругото се сетих за още нещо паралелното даване на ацц /ацетилцистеин/ и парацетамол води до понижаване на ефекта на парацетамола. метамозолите /аналгин, хексалгин/ понижават сериозно имунитета и водят до анемии, предозирането до увреждането на сърцето, черния дроб, бъбреците. има и едни хомеопатични свещички - вибрукол деистват доста добре. а да пуснаха панадол свещички, мисля че са по добри от ефералгана.

# 20
  • София
  • Мнения: 13 206
Хексалгин - то било за рязко сваляне на температурата иначе имам и свещички Ефералган, но тя препоръча да дам Хексалгин.

Искам да ти кажа, че ето това не е хубаво. С каквото и да се сваля температура не бива да е рязко. Дори съм чувала, че не бива да е с повече от 1 градус на час. Дъщеря ми беше лятото с 40,3. С нурофен 5 мл я свали на 39,5 и аз бях доволна  Confused Постепенно се нормализира после. Не бива разко да се сваля. Например при Т 39 да дадете температуропонижаващо и да увивате в мокър чаршаф.. Аз това го направих на 40 градуса и пак ме беше страх да не спадне рязко

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Температуропоножаващи давам при температура над 38.Използвам нурофен или ефералган свещички. При темп. над 39 давам и беладона 30(против гърч).

# 22
  • Мнения: 183
Температуропонижаващи се дават, когато температурата е над 38 градуса, ако се поддържа дълго време ( да речем 2,3 часа)Само се следи да не вдигне повече... Така организма сам се справя с болестта.Нурофенът за деца сваля температурата много рязко и не е най-доброто.
Ефералган на свещички,е подобре.Ако продължава да се поддържа температурата(говориме за два три дена) тогава е необходим антибиотик.

# 23
  • Мнения: 1 883
беладона 30(против гърч).
Нищо не може да предодврати гърча , ако детенцето е склонно да го направи ....

Общи условия

Активация на акаунт