когато приятелите се променят под влиянието на парите!!!!

  • 4 861
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 172
Защо пък сравняваш само съпрузите? Твоят добричък и неуспял, техните успели гадняри.

Мисля, че по някакъв начин им завиждаш, заради това че са си намерили богати съпрузи и не им се налага да работят. Вместо да ги оплюваш и да им държиш сметка къде какви пари харчат и как си прекарват свободното време, канализирай тази енергия, за да успееш ти в професията, която упражняваш. Така ще имаш и пари, и любящ мъж. Какво по-хубаво от това?  И едва ли тогава ще те интересува кой какъв дял има в семейния си бюджет, когато не става въпрос за твоето семейство.

П.С. Ако си им истинска приятелка и им мислиш доброто, следващият път извикай полиция, когато се окажеш очевидец на грозни сцени - гадостите, които трябва да търпят приятелките ти.


# 16
Защо пък сравняваш само съпрузите? Твоят добричък и неуспял, техните успели гадняри.

Мисля, че по някакъв начин им завиждаш, заради това че са си намерили богати съпрузи и не им се налага да работят. Вместо да ги оплюваш и да им държиш сметка къде какви пари харчат и как си прекарват свободното време, канализирай тази енергия, за да успееш ти в професията, която упражняваш. Така ще имаш и пари, и любящ мъж. Какво по-хубаво от това?  И едва ли тогава ще те интересува кой какъв дял има в семейния си бюджет, когато не става въпрос за твоето семейство.

П.С. Ако си им истинска приятелка и им мислиш доброто, следващият път извикай полиция, когато се окажеш очевидец на грозни сцени - гадостите, които трябва да търпят приятелките ти.




веднъж опитахме, да защитим едната, за съжаление ни се нахвърлиха върху нас,мъж ми без малко да изяде пердаха от единия мъж, защото се опита да защити приятелката ми, остана си със синки по ръцете, аз си останах със стреса за две седмица и не желаех да се виждаме с тях 1месец и повече, повече не посмяхме да им се бъркаме във взаимоотношенията, от този случай и дума не съм обелила за  разделяне, като някой се държи лошо с друг, защото говорих, говорих ефект никакъв!
 За зависта всички, които сте писали сте прави, дори и моя мъж го е забелязал, но аз им завиждам единствено за възможностите, които имат, но в никакъв случай за живота, който живеят, подтискат ме по някакъв начин, чувствам се, малко жалка, с моите дрешки- абе женски работи общо взето!Еди какво си била купила, еди каква си марка, за еди колко си пари и това всеки божи ден, все едно да ме дрdзнят, защото знаят, че аз не мога да си позволя такива неща!!! Ако не парадираха непрекъснато можеше и да не се дразня, незнам!
А замисляла ли  се дали ти не си си променила отношението към тях заради парите?Викаш преди ходели на 6 месеца веднъж на фризьор, сега по често и т.н. Ами щом могат да си го позволят-лошо няма.Не всеки който е забогатял е изгубил достойнството и за жалост не всеки който го е изгубил е забогатял : Laughing Това,че те нямали грам участие и 1 стотинка....май много се радваш за приятелките си Rolling Eyes

Дразни ме факта, че непрекъснато говорят , че едва ли не всичко е общо с мъжете им, а те нямат нищо на тяхно име и парадират непрекъснато с тези пари! Човек ако разсъждава малко по-трезво би трябвало да се съобразява и с "по-бедничките" си приятели, ако е нормално в средите на мъжете им да се коментира, кой какво си е купил, и за колко пари, когато си в по-обикновена обстоновка, мисля че не е много редно!
Защото познавам и хора, които са се родили с пари, и при тях тази дразнеща показност липсва и не парадират и можеш да си говориш за съвсем нормални неща!Това е- ако искате пак ме нападайте- но така си мисля!

# 17
  • Мнения: 1 715
Проблемът си е лично техен  Joy, и моля ти се, ако случайно обеднеят, хич не ги приемай с отворени обятия Mr. Green
Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 161
приятелките ти не са се променили както казаха по-горе момичетата ТИ СИ! много силно се съмнявам че те те гледат отгоре по-скоро теб те е яд и ги гледаш отдолу! относно това което коментират - ами на момичетата в момента такива са им интересите какво очакваш???  пък и ако са ти близки и са си свикнали да си споделят всичко е напълно нормално да си говорят свободно коя какво си е купила без специално да мислят предварително какво да кажат или не! човек обикновено се отпуска пред близки хора! относно това чии са парите им като двама души се оженят парите обикновено стават общи нали това е смисъла на семейството!!! спри да им завиждаш както повечето хора в българия без възможности са се свили в ъгълчето и само злобно съскат срещу богатите с възможности а нищо не правят по въпроса! вместо да се самосъжаляваш колко с мъжа ти сте добри ама бедни а те зли и богати направете нещо по въпроса стегнете се изкарайте пари и тогава и ти ще си купуваш хубави а не "жалки" евтини дрешки! а и още нещо дрехите не ги прави хубави само цената както бях писала и на една друго място въпреки че имам възможности редовно пазарувам от магазинчетата в студенски град с бузки за по 5-7лв и мога да ти кажа че имам страхотни попадения и хич не ми пречи да си ги комбинирам с дънките за 500! дано се осъзнаеш по-скоро! успех   bouquet

# 19
  • Мнения: 290
Ами казваш,че имаш боготворящ те мъж.
Какво  по-хубаво от това.
Достойнството ти е запазено, имаш семейна хармония.

Щом толкова те притеснява,че някои твои приятелки ходят по-често на фризьор от теб, ами тогава пробвай и вие да си увелите жизнения стандарт.

Защото лично според мен е по-лесно да се спечелят повече пари, отколкото да се спечели вече отдавна загубено уважение и достойнство и отдавна изчезнала семейна хормония!!!

Възползвайте се от хормонията помежду и се опитайте да си подобрите финансовото състояние.
Само с хленчене на съпруга си, че приятелките ти харчели парите на богатите си мъже, освен да си развалиш хармонията друго не виждам какво може да стане!

# 20
приятелките ти не са се променили както казаха по-горе момичетата ТИ СИ! много силно се съмнявам че те те гледат отгоре по-скоро теб те е яд и ги гледаш отдолу! относно това което коментират - ами на момичетата в момента такива са им интересите какво очакваш???  пък и ако са ти близки и са си свикнали да си споделят всичко е напълно нормално да си говорят свободно коя какво си е купила без специално да мислят предварително какво да кажат или не! човек обикновено се отпуска пред близки хора! относно това чии са парите им като двама души се оженят парите обикновено стават общи нали това е смисъла на семейството!!! спри да им завиждаш както повечето хора в българия без възможности са се свили в ъгълчето и само злобно съскат срещу богатите с възможности а нищо не правят по въпроса! вместо да се самосъжаляваш колко с мъжа ти сте добри ама бедни а те зли и богати направете нещо по въпроса стегнете се изкарайте пари и тогава и ти ще си купуваш хубави а не "жалки" евтини дрешки! а и още нещо дрехите не ги прави хубави само цената както бях писала и на една друго място въпреки че имам възможности редовно пазарувам от магазинчетата в студенски град с бузки за по 5-7лв и мога да ти кажа че имам страхотни попадения и хич не ми пречи да си ги комбинирам с дънките за 500! дано се осъзнаеш по-скоро! успех   bouquet

никаде не съм казала, че приятелките ми са станали зли, казах, че са се променили, като поводение, манталитет, но в никакъв случай зли
никъде не съм споменала , че аз съм добра, казах, че мъжът ми е добър
А това за парите -  "относно това чии са парите им като двама души се оженят парите обикновено стават общи нали това е смисъла на семейството!!! " За това хората мислят различно, аз не мога да кажа, че нещо е мое или общо, ако аз не съм участвала в покупката му и с мои пари!Аз живея в апартамента на мъжа ми, но никога не съм казала, моя апартамент, аз не съм участвала в покупката му и не съм влагала мои средства в него!! Сори аз така ги разбирам нещата, нещата които аз съм купила вече за този апартамен са мои, не общи, но ги ползваме и двамата без да имаме претенции за собственоста, тези неща са на мое име, апартамента на негово! Много вече се отклоних, това вече е съвсем друга тема!

# 21
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Ами криво ми е, тъпо ми е, че така се получава- имам приятелки, или по-точно е имах приятелки, с които правехме всичко, споделяхме всичко и сега тези ми приятелки са толкова далечни от мен .-отдалечиха ги парите всичките - взеха си богати мъже, само аз си останах с бедно, но боготворящо ме мъжленце!Държат се странно с мен, защото аз нямам техните възможности да си позволявам това онова, всеки ден фитнес, грим, прически, солариум, всеки ден и вече да не работят!И ги питам добре де само допреди 2-3 год нямахте пари за кафе и ходехте веднъж на 6 мес на фризиьор и само дотук- нямаше дрешки, нямаше почивки, нямаше пластични операции! Защо се променят толкова защо вече не съм важна за тях, защо предпочитат компанията на богатите приятели на мъжа, а не примерно на средно статистическата българска двойка! И се държат така все едно всичките пари на мъжете им са техни и го твърдят ,а те нямат и грам участие в каквото и да е и една стотинка нямат своя!Мъжете им не се държат добре с тях ,някой им посягат и в изблиците си крещят, че те са нищо без тях и ще изгният  ставали сме свидетели на много сцени, но те, приятелките, лоша дума не казват за тях по този повод! Много ме боли от отношението им, не бяха такива!Моя мъж ми казва, не им завиждай, че разполагат с пари, ,не ги мрази, че са се променили, те са си ги  заслужили тези пари заради всичките гадости, които търпят от мъжете си, радвай се че не си на тяхно място!! Но аз не знам, кое е по-добро да имаш пари и да загубиш достойнството си или да нямаш и да страдаш от този факт, че видиш ли само твоя мъж не е успял, щото е много добричък, което в днешно време не се котира и дали наистина тези пари толкова променят хората ? На мен много ми тежи от този факт, че ги изгубих и то май завинаги, и парите са виновни за всичко!

имам подобен опит с най_близката ми приятелка. няма да влизам в подробности. след 6 годиШен "stand-by" се преоткрихме. по разли4ни пътиЩа бяхме стигнали до съЩото място, с разли4ен опит, но обЩи изводи. не съм и се сърдила за временното отдале4ение, понякога ми е било криво, но смятах, 4е всеки има избор как да живее и разбирам, 4е при определени условия е възможно да си промениШ средата, навиците, на4ина на живот.
после, както в лЮбовта, ако неЩо е истинско, Ще си дойде на мястото. ако не е, здраве да е.
та, дай им малко време на твоите приятелки, да си се наситят на придобивките.  Wink

# 22
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Виж сега, много едностранчиво и опростено разглеждаш нещата. Разбирам какво те дразни в тяхното поведение, но освен за дрешки и козметика говорите ли си и за друго? В отношението си към теб те промениха ли се? Помисли дали пък те не го правят несъзнателно, повярвай случва се. Имала съм познати, които когато им намекна се изненадват, че по този начин се възприема отстрани бъбренето им. А и мен самата са ме критикували.
Бъди по- снизходителна и търпелива с тях. Махни с ръка и се радвай на близостта си с тях. Ако ги обичаш и държиш на тях не позволявай на дребнави нещица да ви отдалечат.
Цени си старите приятели, нови трудно се печелят!

# 23
Ако според теб "приятел" е да си пиеш кафето с него - да, вече не са ти приятелки.
Ако са ти помагали в трудни моменти, както и ти на тях - не си писала че са ти отказали помощ.
Не сте на една черга вече, затова и не си хортувате заедно.

# 24
  • Мнения: 2 556
Не знам за какви приятелки става въпрос, моите всички са ми приятелки и до днес, незвисимо от финансовото си положение. Аз самата съм минавала през различни финансови периоди и не мисля, че това е променило виждането за приятелите ми.

# 25
  • Мнения: 2 723
взеха си богати мъже, само аз си останах с бедно, но боготворящо ме мъжленце!

ах, каква драма   Laughing  мисля, че трябва да си повтаряш, че техните мъжленца не ги обожават. Mr. Green
може да приведеш и още примери за това, че приятелките ти са леки жени... ако ти става по-добре от това и му вярваш.
ние тук всички ще те подкрепим, защото никоя не се е променила от парите, а любовта сполита само бедните хора.
така де, не може и кино и сладолед  Mr. Green




 hahaha
Браво, много сладко казано.
Чак и на мен ми стана по-добре.
Дано мъж ми никога не забогатее  Joy

# 26
Ако според теб "приятел" е да си пиеш кафето с него - да, вече не са ти приятелки.
Ако са ти помагали в трудни моменти, както и ти на тях - не си писала че са ти отказали помощ.
Не сте на една черга вече, затова и не си хортувате заедно.

изобщо не става въпрос за кафета, аз във всички връзки съм предпочитала приятелките си пред мъжа и когато и да се обадят аз се отзовавам, като зарязвам гадже, мъж и т.н- а когато аз ги помоля да се видим да поговорим, примерно за нещо което ме измъчва, тях не ги интересува, с мъжа си трябвало да ходят еди къде си, или трябвало да го чакат! Аз съм човек който твърдо застава зад приятелите си, пренебрегва всичко- мъж, родители- само и само да е с тях, а те не го правят- само те са важни и мъжете им- разговорите започнаха да се въртят основно за дрехи и за това какво правят с мъжете си, когато аз се опитам да споделя даден проблем с тях, те гледат да сменят темата-т.е изслушват ме,но не вземат отношение и пак си дават за техните неща! Е как няма да ми стане гадно- ти даваш всичко за тях, а отсреща някой само те гледа изпитателно и ти казва- "ммм.аха- ти знаеш ли днес кво си взех.........????"

# 27
  • мъничко градче
  • Мнения: 213
Не мисля че приятелките вече не са приятелки само защото имат малко повече пари, не те упреквам никак даже , и човешката злоба я има у всеки в някои повече в други по малко. Мисля че трябва да се опиташ да задържиш приятелките ти ,ако те са ти истински приятелки разбира се.

# 28
взеха си богати мъже, само аз си останах с бедно, но боготворящо ме мъжленце!

ах, каква драма   Laughing  мисля, че трябва да си повтаряш, че техните мъжленца не ги обожават. Mr. Green
може да приведеш и още примери за това, че приятелките ти са леки жени... ако ти става по-добре от това и му вярваш.
ние тук всички ще те подкрепим, защото никоя не се е променила от парите, а любовта сполита само бедните хора.
така де, не може и кино и сладолед  Mr. Green




 hahaha
Браво, много сладко казано.
Чак и на мен ми стана по-добре.
Дано мъж ми никога не забогатее  Joy



Ох, момичета, защо не четете по-внимателно, че трябва непрекъснато да ви опровергавам,
ха някой да ми каже, къде съм написала, че са леки жени, това че обичат дрешки и прически не ги прави леки, всяка жена обича, нали!
Не съм казала, че любовта спохожда  само "бедните", защото не е така!
Нямам намерени да се заядам с никой, теб ако ти е по-леко от това- давай, насреща съм!:mrgreen:!!

# 29
  • Мнения: 2 556
За която жена е най-важно да си е с мъжа си навсякъде, за нея си е така, независимо той богат ли е или със скромни доходи. На мен почти всичките ми приятелки са от типа, които биха ме зарязали на секундата, ако им звънне мъжа им по какъвто и да е повод. Научила съм се да не им се сърдя, щом за тях това е най-най-важното, хич не искам да се конкурирам, нали така.

Общи условия

Активация на акаунт