Аутистичен спектър. Аутизъм - тема 3

  • 89 563
  • 866
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 591
И аз съм на това мнение. Ако си гледаш детето у дома плащаш за детска градина нали? Тогава защо да не плащаш такса за това, че е в дома. Ако не искаш да плащат да им отнемат родителските права.
Аз ако имам дете в дом и зная какво става там ми през 9 пранини в 10та ще отида за да го променя това. Нали моето дете живее там. Абе не е само персонала за плюене. Ами и тези 70 или колко са там семейства които НИЩО не са напраили да се промени.

# 46
  • София
  • Мнения: 9 890
  bouquet

Последна редакция: пн, 24 сеп 2007, 13:03 от Валенцето

# 47
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 544


Мамо Ежке, Усмивчето ти е страхотно. Да ти е живо и здраво.
Люб, аз в тая тема до сега не съм събрал кураж да кликна по-нататък.
Само коментариите съм чел.

Волф,  там има само коментарии. Никоя медия в България не е изявила желание да купи и излъчи филма. Гледали са го някои чужбински мами. На 11 та страница се включва жената, която е присъствала на снимките и е превеждала. На дневен ред е идеята, филма да бъде закупен по някакъв начин и да се върти 24 часово на билборд, за предпочитане пред парламента.
Валенцето , ти си добрата майка и на двете, лошата е твоята позната. Каква услуга само прави на здравото си дете!

# 48
  • София
  • Мнения: 2 351
Валенце  Confused Помисли си дали здравото дете би се чувствало по щастливо, ако сега в този момент се наложи да заживее далече от детето с по крехко здраве.Как ще приеме след години това решение.Помниш ли филма Рейнман.Много плаках на този филм.


Да допълня само, че моята щерка обожава брат си.Отказва да играе с деца, които не се държат подобаващо с него. На бой налита даже  Mr. Green.

Последна редакция: сб, 22 сеп 2007, 22:54 от Катина

# 49
  • Мнения: 460
Прочетох само няколко страници от темата за дечицата в Могилино, много ми е тежко, много...
Мислех си, че тези неща са останали 18г зад нас- неудобните по затворите и лагерите, неугледните- в отдалечените райони. И като прочетох поста на lavender, че няма места в домовете и колко много са дечицата без майчина ласка... спрях да чета. Просто не мога, буцата е една голяма и не мога въздух да си поема.
Писах, ревах, трих, само да кажа че дечицата ни са невероятни. Умилявам се като гледам как Роско се грижи и пази Йони, а татко им не веднъж е казвал- колко скучно би било у дома, ако я няма Йоанка. Прегръщам ви, ще си дорева и утре пак начисто, с усмивка и любов в сърцата.

# 50
  • Мнения: 549
И аз спрях да чета темата за "грижата" за децата в домовете, по-скоро не можах да продължа.  Cry

Притеснявам се за "здравото" си дете и се опитвам да не я лишавам от грижите и вниманието, от които има нужда.
И аз като Катина мисля, че без "болния" си брат , не би била по-щаствива, по-умна, по-отговорна и зряла за крехката си възраст. Най-важното е , че не може да диша без него, даже иска и сестричка  Wink ако може за Коледа.

# 51
  • Мнения: 1 271
И аз спрях да чета темата за "грижата" за децата в домовете, по-скоро не можах да продължа.  Cry

Притеснявам се за "здравото" си дете и се опитвам да не я лишавам от грижите и вниманието, от които има нужда.
И аз като Катина мисля, че без "болния" си брат , не би била по-щаствива, по-умна, по-отговорна и зряла за крехката си възраст. Най-важното е , че не може да диша без него, даже иска и сестричка  Wink ако може за Коледа.

за тази вече е късно, но за следващата Коледа може да пробвате и да и я подарите  Wink


по темата - не разбрах само къде е линка към филма  Embarassed

# 52
  • Мнения: 4 586
Няма линк към филма. Това е филм, излъчен по ВВС. Обсъжде се в две-три темиРеакциите на
БГ Майки в странство и на чужденци са достатъчно показателни.
Майко..............току що гледах филма..............нямам думи........
#2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire

Сега не мога нищо повече да кажа или напиша,мозъка ми е блокирал
Утре сутрин ще опитам... Cry
Какво би ви накарало да напишете писмо до европейския си депутат? Бихте ли се 'занимавали' изобщо? 
Замислих се за това, тъй като аз лично не знам дори как се казва този човек, но ще се информирам и ще му пусна един имейл.

Мотивира ме писмото на англичанка, загубила съня си , след като гледала филма за децата от Могилино.
Предполагам следите случая така, както и този на изчезналото англичанче Маделин и няма нужда да преразказвам.

На края на писмото си, жената пише:


Писах на моят местен евродепутат Бил Нютън Дън, на 16 български евродепутати, британския Премиер Гордън Браун, Външния Секретар Дейвид Милибанд и няколко британски депутати, както и изпратих молба на БиБиСи да пусне филма отново за да може да го видят повече хора. Никое човешко същество не заслужава отношението, на което са подложени тези деца. Трябва да не си човек, за да не искаш да предприемеш нещо, Умолявам ви от името на страната си да вземете спешни мерки.


Ще пусна и анкета. 

Последна редакция: нд, 23 сеп 2007, 11:04 от Wolf

# 53
  • Мнения: 155
Здравейте, искам да благодаря на Мая от Ресурсен център Ломидол, че ме уведоми за курса по PECS и за доброто посрещане разбира се. Също  и на Петя и на Ирена, които дадоха всичко от себе си за да ги разберем и ние родителите не само специалисти. Не знам те дали четат в този форум, но за Мая съм сигурна. Благодарна съм, че ме въведоха в един нов свят на общуване, който смятам да пробвам с моя син.
И още нещо Мая ако има разни семинари, моля пиши да се знае смятам, че ще бъдат полезни на всички.

# 54
  • Мнения: 3 591
Аз искам да ви кажа нещо съвсем тихичко да не чуе дявола.  Praynig

Малкия батко играе "науж"
Вече съм съвсем сигурна в това. От няколко дена е друго дете. Първото, което забелязахме, беше че вече не строи така до болка познатите ни кубове с конструктора, а направи нещо което приличаше на басейн и вътре сложи една патка и каза - I makin' a plain /аз правя самолет - на бебешки английски  Laughing /. По скоро го изкрещя така, че аз да го чуя от кухнята. На което ние се опулихме, защото той досега не е търсил вниманието ни за нищо. И докато гледахме опулено той повтори I  makin' a plain, say YES / правя самолет, кажи ДА/. Което още повече ни опули  #Crazy #Crazy #Crazy
така де, решихме, че е нещо изкопирано от някъде...макар с много странна реакция.  После го видях да Храни животните си играчки, днес сутринта станал тихо отишъл при батко си и му заявил че иска каша и батко му го нахранил. Когато станах той беше похапнал доволно и ГОТВЕШЕ ДИНОЗАВЪР в ТЕНДЖРЕРА  Shocked .... тая вечер беше набарал на батко си конструктора с пиратите и сглобява и игра сигурно час като стреля срелички по "чудовището" октопод  Shocked качен на 2рия етаж на друетажното легло...игра всъщност докато падна от леглото  ooooh!

Боже Господи, дано това е началото на хубавото  Praynig Praynig Praynig Абсолютно съм убедена, че игрите му са с мисъл и подражание.
Като се изключат кризите които имаме всеки път като се опитам да го облека и това, че той като говори само ние си му разбираме имам едно съвсем обикновенно дете от няколко дни. Praynig Е, много още сме далече от това което трябва да бъде, но тотална промяна е меко казано това което става. И то толкова рязко....

# 55
  • Мнения: 534
Изключително се радвам,когато чета щастливи мами.Сигурна съм ,че това е само началото!Успех,и ако следващата крачка се забави имай предвид скокообразното развитие при нашите деца и затова промяната изглежда рязка.Просто той известно време е "зрял"за нея. Hug

# 56
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 544
ПУ, ПУ, ПУ, да не му е уруки! Деси, страхотно!!!!страшно си радвам!

# 57
  • София
  • Мнения: 4 412
Деси, много се радвам. Сигурна съм, че ще върви напред с бързи стъпки Hug

# 58
  • Мнения: 4 586



Desi, радвам се за малкия батко.  Hug Скоро може да си играете цялата фамилия.
Би било чудесно.

# 59
  • Мнения: 1 238
Деси много се радвам!!!!  Grinning Heart Eyes Hug  bouquet
Само само само така да върви от тук нататък!
Браво на малкия батко. Това си е голяма крачка.

Ще чакаме още хубави новини!
 Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт