относно Свети Лазар

  • 9 758
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Някъде в облаците
  • Мнения: 431
Да не спамираме темата на момичето - в Св. Лазар са много добри специалистите, базата също им е отлична и аз също съм убедена че всеки лев от тези 2500 си заслужават! В която и частна болница да отидеш ще останеш с впечатление че настояват за секцио защото искат да си планират капацитета Simple Smile Има лекари, които предпочитат да израждат секцио, защото и те самите си планират времето и ражданията и т.н. Въпреки всичко, ако ти искаш да родиш нормално няма кой да ти го откаже и съм убедена че в Св. Лазар ще се съобразят с това твое искане Simple Smile
[/quote]
В деня в който беше планирано моето секцио (по основателни причини не можех да раждам по естествен начин) в Св.Лазар имаше естествено раждане, което чакаха от предишния ден цял екип - лекар, анестизиолог и акушерки. Моето секцио започна с 1 час по късно, защото държаха сетрилна операционна с друг екип, ако се наложи. Всичко премина перфектно. Затова пиремам за много несериозно, че някой лекар в която и да е болница в България би задължил бъдещата майка при избор на начина на раждане. По време на престоя ми - 5 дни имаше още три истествени раждания в Св.Лазар и всичко и с мамите и с бебоците беше о.к.

# 16
  • Някъде в облаците
  • Мнения: 431
Изивнявам се, че напрових лошо цитата.

# 17
  • Мнения: 2 258
И двете си деца родих в "Свети Лазар".Вторият път взех и стволови клетки.Страшно доволна съм от всички.Детската консултация също е добра.

# 18
  • Мнения: 247
Много се радвам, че писаха мами родили по естествен път там
Сега вече не се притеснявам от слуховете ,че дори да може естествено препоръчват секцио Hug

# 19
  • София
  • Мнения: 672
Много се радвам, че писаха мами родили по естествен път там
Сега вече не се притеснявам от слуховете ,че дори да може естествено препоръчват секцио Hug

Мила, ако нямаш здравословни причини едва ли има доктор който да ти препоръча секцио Simple Smile Особено в Св. Лазар. Успех!

# 20
  • Мнения: 168

Да разкажа и аз..
Родих в Свети Лазар преди месец секцио. Бях се настроила за нормално раждане, но уви. И до ден днешен се чудя дали нямаше вариант да родя нормално..

Всичко се случи през нощта 25 срещу 26 август– 5 дни преди термина ми, когато получих болки и в 3 часа се запътихме към Свети Лазар. Там ме приеха и извикаха дежурния лекар – Др. Лачев. Оказа се, че лекарката, с която се бях уговорила да раждам нормално е извън страната.

И така запознах се дежурния лекар Д-р. Лачев, който пристигна до 10 минути. Той ме прегледа. Мисля, че се нарича туширане това, което ми направи. Потече кръв и каза че имам 3.5 см разкритие. Започна да ми препоръчва секцио, защото бебето не е слязло.. каза, че може би имам тесен тас – измери 19-20 см. Бе въобще каза, че е по-добре секцио.

Аз не исках секцио. Започнахме да слушаме тонове. През това време се събраха екип анестезиолог - Др. Асенов (голям човек) и Др. Гърчев (също много внимателен). Приготвиха операционната за секцио. Аз плачех и питах няма ли вариант да си родя нормално. Д-р Лачев каза – “не можем да поемем отговорност, ако желаеш отиди другаде”. Къде да ходя по нощите с разкритие и контракции на 10 минути.

Не зная защо.. Може би защото не се доверявам лесно, но си мислех, че просто не желаят да ме чакат за нормално раждане. Просто останах с такова впечатление. Един мой познат доктор от Майчин Дом, който ме навиваше да раждам в МД ми каза – “ОК, отиди в Свети Лазар и ще видиш, че няма да родиш нормално”. Общо взето така и стана.

Не разбирам от тонове и не можеш да преценя дали наистина бебето страда. Това което се виждаше на диаграмата, е че при моите контракции и тоновете на бебка даваха по високи амплитуди.. И така след хиляди сълзи и 10-15 минутно време за размисъл влязох в операция към 5-5:30 много наплашена и трепереща. След час и нещо бяха извадили девойката ми и ме върнаха в стаята.

Престоят ми там беше ОК. Бях обгрижвана, бебето ми също. Нямам забележки, но не съм и очарована. Нямаше усложнения, освен това, че имах адски болки първия ден въпреки многото обезболяващи.. Това се случи, защото ми се е бил разместил катетъра при местенето.. просто една, че една акушерка не ми го провери като хората.

Избрах Свети Лазар – защото ми се видя най-спокойно, без опашки и суматоха, чисто, можех да съм сама в стая и по цял ден да идват мои хора при мен.

 Може би не случих на докторка, която да не ходи в чужбина като знае, че термина ми наближава. 

Успех, каквото и да решиш! Но най-добре отиди отрано и се запознай с доктора при който ще раждаш. Поговорете и си изгради доверие. Аз отидох в последния месец и имах само 2-3 прегледа преди да родя.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 320
Аз също съм раждала в Св. Лазар и съм много доволна от всичко. Раждах секцио по медицински причини, но преди да установиме, че имам това възпаление сме говорили за нормално раждане и то не аз, а д-р Николов, аз бях по-скоро за операцията. Не ме е боляло. Няма смисъл да повтарям и предишните момичета. Препоръчвам!  Peace

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Много се радвам, че писаха мами родили по естествен път там
Сега вече не се притеснявам от слуховете ,че дори да може естествено препоръчват секцио Hug

Мила, ако нямаш здравословни причини едва ли има доктор който да ти препоръча секцио Simple Smile Особено в Св. Лазар. Успех!

Особено пък там Laughing
Здравословните причини винаги са основание за секцио - особено, когато възникнат внезапно и си на термин.  Рискът, разбира се, си го поемаш сама, ако откажеш ... добросъвестната препоръка  Peace

Общи условия

Активация на акаунт