За рева сутрин в детската градина

  • 1 430
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
моето е на гоинка и 10 месеца и няма никаъв рев. Като начало баща му го води , zа да не се драzни, настройваме го положително, играем в къщи с интерес игрите от яслата и той иска да ходи там и да ги игаре с децата, лелките са доста и са добри, zанимават малките добре. Няма рев. A i drugite ne rewat.

# 16
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Като си тръгнеш, спира да реве. Питай лелките.

Подкрепям напълно. Иначе, ако е неудържимо положението, ще ти се обадят да го вземеш. При нас в момента е така. На Атли му харесва много, но в момента, в който прекрачи прага се чувства задължен да си прочисти дробовете из основи. В момента, в който направя кръгом,  вече е спрял. Втора седмица продължава , но последните дни го прави колкото да не изневери на традицията.

това е и моето мнение.  Laughing
оставала съм до вратата след като влязат и пиЩенето приклЮ4ва за броени секунди. с малката оба4е, се наложи оЩе по времето на адаптационния период, да я води баЩа и. ина4е не се отлепяШе от мен. и сега си води той, когато се наложи да го направя аз, мрънка  Laughing

# 17
  • Мнения: 93
Много болна тема. И ние сме в абсолютно същото положение - рев до скъсване сутрин,увлечен в игра и огладнял зверски като го вземем. Това му е второ тръгване на градина (първият път беше на 10.5 месеца, сега е вече на почти 2 години). Сутрин още като наближим детската градина почва едно мрънкане и рев, а като си тръгвам да не говорим. Тук държат родителите да казват ясно "до виждане" и затова го държат на прозореца да ми маха уж като си тръгвам. Но той се побърква от рев точно тогава (а и на мен още повече ми се къса сърцето) и затова ги помолих да се опитат да му отвличат веднага вниманието като си тръгвам.

Първите дни плакал доста, сега ми казват че плаче само като го оставям.

При първата детска градина спря да плаче през деня след около 2-3 седмици, но сутрин си плачеше доста дълго след това - чак на 7-8 месец като че ли не беше чак толкова нещастен като го оставях. Сега не знам колко дълго ще продължи този период.

Май е вярно това, което миз каза - свикват най-бързо или като са много малки, или като вече разбират повече - след около 3 години.

Но пък на около 1.5-2 години вече наистина си имат нужда от игри и забавления с други деца, които вкъщи поне аз не мога да му осигуря. Така че си мисля, че е добре че ходи на градина. Много мило ми става като го видя как се е захласнал в игра с децата в градината.

ходят с обувки вътре, когато е сухо навън, но зимата се преобуват. Поне спят без обувки, на тънки дюшеци по пода. Храната в старата градина на дъщеря ми беше много посредствена, вечно набиваха спагети и пица и разни пълни със захар снакове и сокове и тя вечер беше вечно гладна.

И това ли го има някъде - да спят с обувките? А аз тук се оплаквам, че се ходи с обувките вътре... Тук уж са много съзнателни на тема здравословно хранене и такива неща са абосолютно недопустими за ядене. Даже нямаме право да черпим децата с торта като има рожден ден - може или кисело мляко или здравословна бисквитка.

Друг е въпросът е колко полезно е да се ядат (от 6-месечна възраст) сандвичи и кашкавал пълен с консерванти, но това е вече въпрос на друга култура.

# 18
  • Мнения: 650
Не,не,не и след 3 плачат Peaceи тогава е друга трагедията защото говорят добре и ти забиват в сърцето едни думи. маи само за бебетата никои нищо не казва-май те си плачат така или иначе.  Също и разликата между момченца и момиченца Laughing И разликата между 1,2 3,4 години Laughing
Както и да е това не ми помага-нашият на 3 се тръшка вече пети ден и реве и къдри едни изречения и се вкопчва и една голяма драма се разиграва от събуждането в 5 докато го закарам, после реването и казват че за 5 минути спирал след това. Питах приятелка коятоработеше в градина и тя ми каза 4 седмици средно, после не те виждат и пак на теб ти е криво защото плачат че ги вземаш. Но имало случаи със 6 месеца рев #Crazy Аз съм доволна от храната -видях им менюто, кухня имат с готвачка, програма, да ходят си с обувките и май спят с тях но това да ми е проблема Laughing

# 19
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
според мен за децата е най-лесно да тръгнат на ясла/градина или докато са малки бебета(3-6-7-8 месеца), или след като навършат три години и можеш да им обясниш и колкото и да не им допада, да разберат за какво става дума. ако не можеш да си позволиш или ако нямаш желание да стоиш в къщи, не се притеснявай - ще свикне и няма да му се отрази фатално на психиката Simple Smile.
що се отнася за езика, моите тръгнаха на три години на градина и бяха готови с английския за училище.

Две приятелки от София пуснаха децата си на детска след 3 годишна възраст и казват, че ходели с удоволствие, разказвали за игрите там и се веселяли много. Тъй че и за съм склонна да вярвам, че като са по големи е по лесно.
Пък в нашата детска градина тука децата около годинка доста лесно гледам , че ги оставят сутрин - една играчка и готово, заплесва се и забравя, а родителя се изнизва. Та и за малките го вярвам.
Но всяко дете е различно, та едва ли може да има някакво правило.

Аз бих могла да си остана в къщи, но не се чувствам добре по цял ден само с детето. Мъжът ми доста командировки има /главно лятото/ и това съвсем ми се отразява зле. Тъй че в създалата се обстановка /далеч от роднините/ имам нужда от други неща в живота си - като работа и общуване не само на ниво бебета. А и за да не затлъстея съвсем в къщи /мозъчно и физически/  Wink
Не искам да обидя майките стоящи си в къщи, знам че и това си има своя чар. В моя случай обаче съм станала доста не социална, аз и бебето сме по цял ден заедно, и с малки изключения не се виждам с никои друг освен с мъжа ми разбира се.

# 20
  • Мнения: 369

  И аз да те подкрепя, добре си решила за тръгването на работа. Аз дадох мойта дъщеря на детска гр. на 14 месеца. Точно 3 дена е плакала сутрин, когато мъжът ми я е оставял. Така се случи при нас, че почнахме в сряда, та сряда, четвъртък и петък е плачкала малко, в понеделник вече нищо. Аз направо се "преродих". Чувствам се много по-добре, откакто ходя на работа. Ангажирана съм да осъвършенствам много умения, които ще ми помогнат за една по-нататъшна кариера. Отделно поднових доста гардероба си, отслабнах, мъжът ми се включи много интензивно и някак тихомълком пое доста от предишните ми задължения. Сега могат дни, дори седмица да минат без да ми се е налагало да сменям памперса на дъщеря ми.

  По мои наблюдения си зависи от детето колко бързо ще се адаптира към новата среда, но колкото е по-малко толкова по-безболезнено. Прекършиш ли се сега, по нататък ще бъде по-трудно. А пък и децата се социализират там, играят заедно и научават неща, които не би могла да им предадеш в къщи. По принцип и аз имам някои неща против нашата градина, предимно  от битов характер,както са споменали по-горе, но пък моята дъщеря с удовлствие ходи там. Даже тези дни имаше случаи да се ядоса на мъжът ми ,че я взема, и "драми" не иска да си тръгва от там. Така се е случило и с децата на наши познати. И с твойто ще бъде така, че видиш. Първо рев, че не искат да ходят, после рев че не искат да си тръгват  Laughing

# 21
  • Мнения: 1 783
Колкото по-рано тръгнат, толкова по-малко плачат е моето мнение. Моят син тръгна на 18 месеца, като първата седмица беше 1/2 час, 1 час, до 4 час последния ден, втората седмица пак беше по-малко, по малко и чак на третата започна по цял ден. Плачеше всяка сутрин първия месец, но аз вярвах, като ми казваха че спирал веднага след като си замина. Всичко зависи от учителката, обаче.

Не се тревожи, ще спре да плаче, ако децата и учителката му харесват.

Общи условия

Активация на акаунт