Признаци за приближаващо раждане

  • 26 917
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 061
Аз нямах никакви признаци - изненадващо ми изтекоха водите и след няколко часа родих, 22 дена преди термина! А ме гледаха преди това на видеозон - още не се било смънало ниско, щяла съм да усетя тежест ниско долу, напрежение в гърдите - дрън, дрън...Може и да е така в някои случаи, ама при мен нямаше никакви симптоми. Така че ако си в девети месец - чантата с нещата за родилния дом да си е тебе постоянно, че знаеш ли кога бебчо е решил да те изненада   Tada  Tada  Tada

# 16
  • Мнения: 3 447
Ауууууууууууууу Shocked

# 17
  • Мнения: 3 550
Здравей, аз съм от майките-мартенички и при нас една "колежка" беше пуснала това:

6 "ПРЕДИЗВЕСТИТЕЛНИ" ПРИЗНАКА, ЧЕ СЪБИТИЕТО НАБЛИЖАВА:
- слизане на корема надолу
- разстройство
- усилени вагинални течения
- пристъп на енергия и желание за чистене (това ще е полезно, ако ме хване)
- Бракстън Хикс контракции
- и последното не знам как му е официалния термин на български "bloody show" - кафяви течения (подобни на менструация); при всички по-силни кръвотечения обаче трябвало да се консултира с лекар

3 "ПО-ИСТИНСКИ" ПРИЗНАКА, че скоро ще е време да се ориентираме към болницата: падане на тапата, изтичане на водите, и контракции на 5 минути.

- сама по себе си тапата не била повод за тичане
- води без контракции - тичаме само ако са зелени (водите изтичали само при 15% от жените; но изтекат ли, до 24 часа трябва да извадят бебето - предизвикват раждане, ако не започне само)
- и само честите и болезнени контракции са истински признак

# 18
  • София
  • Мнения: 1 121
Намесвам се малко не по темата, а за да уточня нещо по постинга на Steisi: ходих на доста курсове за бременни, изчетох и много неща и хората навсякъде пяна им излезе на устата да ни повтарят - при изтичане на води без забавяне в болница! Не само при зелени - тъмни са водите, ако мекониума (чревното съдържимо на бебенцето) е изпуснат вече - случва се при преносване обикновено. Но и да не са зелени трябва да се отиде, ако не се лъжа причината е, че инфектиране може да стане доста лесно. Надявам се да няма обидени, просто си мисля, че е важно да го напиша.

# 19
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
Това за чистенето и аз го потвърждавам от личен опит;)
По принцип съм си мързелива, обичам да похапвам и спя до късно. В денят, в който родих се събудих към 7 сутринта (необичайно рано за мен) и не бях гладна. Вече преносвах 2 дни. Започнах да шетам из къщи, за да ми мине времето и реших, че като се уморя, пак ще си полегна. Да ама не. До обяд излизах къщата. Странното беше, че ходих по голяма до тоалетната поне 2 или 3 пъти сутринта. Не изпитвах никакъв глад при положение, че от толкова време бях будна и активна. Към 1ч. следобед, след поредното посещение на тоалетната видях, че тапата ми е паднала. Преди 6ч. бях родила  Laughing Леговището ми беше идеално почистено Wink

# 20
  • Мнения: 1 289
Когато отидох на последната консултация, една седмица преди термина ми, ми казаха: ако ти изтекат водите, грабваш си "бойната готовност" и идваш веднага; ако няма признаци за раждане, в понеделник отново с "бойната готовност" и те режем /при мене поради възрастта/; ако получиш контракции, когато станат на 5 минути - по описаните по-горе начини. Е, аз получих контракции един ден по-рано, но поне 3 часа се чудех дали не ме боли кръста. Усещането ми беше точно като на дискова херния. За всеки случай събудих Джи Пи-то си и тя ме попита какво чакам още, а не съм в болницата. Като отидох там ми мина, та се наложи да ми вливат окситоцин.

# 21
  • Мнения: 211
Извинявам се, че връщам темата, но в момента това адски ме интересува  Confused:
Моля, кажете някоя от вас да е повръщала и да е имала главоболие преди всички останали симптоми да настъпят.
Имам 4 дни до термина, вчера бях за последно на преглед и ми казаха, че все още бебето не се е смъкнало и вероятно ще се роди след термина.

# 22
  • Мнения: 1 383
Това за чистенето и при мен беше така при първото ми раждане. Но и всеки път когато трябва да ми дойде мензисът съм същата фурия, въпреки че ми е зле, изчиствам цялата къща, може и в 10 часа вечерта. Хормони...

# 23
  • Мнения: 2 032
да добавя само един още признак, който аз забелязах, вечерта преди да ми се пукнат водите: ужасна раздразнителност, до рев  (при иначе много спокойна бременност)

Общи условия

Активация на акаунт