Това нормално ли е?

  • 5 754
  • 81
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 336
Вярно е, че всичко трябва да става за доброто на детето. Но пък си мисля, че по - богатият рд не е по - желан от едно дете на всяка цена. Това за сандвичите вкъщи и деца наоколо е по - добър вариант според мен. Особено, че детето се изживява като домакин и посреща свои гости в своята къща. Истина е, че за майката е по - трудоемко. Но пък пред алтернативата да не е с детето на този ден, в който се е мъчила да го роди... Аз бих го изживяла твърде тежко.

# 16
  • Мнения: X
Аз да не присъствам на РД на моето дете? Shocked
Това няма да стане ако ще и турско да е.
Не ме интересува ако ще и най- богатият на Земята да е....

Боже какви хора има ooooh!
Crossing Arms

# 17
  • Мнения: 867
Тц, тц, що за изрод е тоя? Наранява детето само за да направи тъпкано на майката. Това за мен не е родител...

# 18
  • Мнения: 197
Не виждам никаква дилема. Или майката с дъщерята или рожден ден без таткото и любовницата. Дори и не си представям майката да бъде изгонена по този начин. Все пак възрастните да се разберат, а любовницата, ако и е толкова голям проблемът, да не ходи. Важно е и мнението на детето, стига да не е манипулирано.

# 19
  • Мнения: 474
Детето не е малко и ако му се обяснят и предложат 2-та варианта, то би следвало да си избере. Ако си мечтае за рожден ден, такъв какъвто баща му предлага, не може да му се отнема радостта. Все пак тези партите са около 2 часа през деня и после може да празнува с майка си.  А пък ако майката може да направи едно по-скромно празнуване, но пак с поканени приятелчета и това, което детето си представя- предлага му се и този вариант, като примерно канят и бащата.  Защо не попитат малката какво избира и какъв рожден ден иска? Тя вече така и така знае, че майка й няма да отиде на партито, което прави баща й. Оттук на нататък остава да й се предложи алтернатива и избор.

# 20
  • Мнения: 1 568
Ще стисна зъби,ще намеря пари в заем ако трябва и ще направя рожден ден на детето!!!!!

Няма да му го дам,такъв "баща"-по далеч от нас!!!

# 21
  • Мнения: 4 916
Според мен детето вече не е малко и може да му се обясни как стоят нещата и чак след това да бъде оставено да реши само. На 10 години децата вече разбират много неща и могат да вземат решения в определени граници - в случая за собствения му рожден ден.

# 22
  • Мнения: 836
Много, много ви благодаря за отговорите!

Ще й дам разпечатка на темата, за да види, че не тя е "не в ред". 
От вчера непрекъснато мисля за случката и понеже все търся разумно обяснение за постъпките на хората (колкото и да се втрещавам понякога) реших, че може би бащата не е имал смелост до последния момент да каже на майката, че не иска да празнуват РД заедно. Един вид "Аз ще си й направя партито с "мойте си", а ти се оправяй с "твойте си"". Е, може и да бъркам...
Но, грубата грешка е била, че е изчакал да се поканят всички на едно място, детето и майка му да се настроят за това, след което е направил обратен завой. Тъпо. Да не кажа друго...

А, за майката, болката е голяма, но ще издържи, за да не разваля тотално празника на момиченцето.

Един съществен въпрос - на колко години е детето?
Не разбирам, какво значение имат годините на едно дете, за това да постъпиш по този начин.

Последна редакция: сб, 22 сеп 2007, 12:39 от Silvy A

# 23
  • Мнения: 2 978
............
А, за майката, болката е голяма, но ще издържи, за да не разваля тотално празника на момиченцето.

..........

Милата..представям си какво и е... Cry

# 24
  • Мнения: 2 427
Аз изобщо не бих пуснала там детето си Thinking.Дори и да нямам средства за Р.Д.,ще се погрижа да му обясня причината и съм сигурна че ако ставаше въпрос за моите деца биха ме разбрали и подкрепили Wink.

# 25
  • Мнения: 750
Ами ако кажа,4е и аз съм постъпвала така...Ще стреляте ли! Mr. Green
След развода детето остана при мен!Организирах и ''Принцеско парти''...платих вси4ко а бившият се обади да ме пита къде ще е рожденният и ден та да дойдел с майка си баща си! Shocked
4'ай малко! StopАз бягам да орзанизирвам,плащам...а той да дойдели да празнуват! Rolling EyesЕ...нема на4ин!Казах му,4е нямам нищо против родителите му да дойдат..но...него не го искам!Казх му и в колко свършва партито...и 4е тогава може да я вземе и да си ходят където искат!Никой не се разсърди! Thinking
Какво да направя като при вида му само и запо4вам да треперя от нерви...защо да си развалям деня и празника на детето!?
Дъщеря ми празнуваше 7 годинка!Обясних и като на голяма...прие го като зрял 4овек!Много добре знае какво става като се срещнем с баща и!
Еми...мога да ти кажа,4е нито детето се разстрои,нито баща и!
Тя си изкара един вълшебен ден   аз не се ядосвах,той си пи кфето...после си взе детенце и годиха да и купува подарък и да се 4ерпят!
Е...тема не пуснах,защото не ми се вижда 4е е болка за умира4ка!
Детето в слу4ая не е малко!Може много добре да дазбере какво се слу4ва!Така мисля аз...И излишни драми само могат наистина да му помра4ат рожденният ден!
Говорете...говорете бе хора с децата си!
Разговаряйте с тях за вси4ко!
Не ги отглеждайте като цвете в саксия...и полсе...малеее,как да му обясним!Децата рабират вси4ко ако им се поднесе в подходящият момент по правилният на4ин!

В никакъв слу4ай не защитавям таткото тук...но съм била в неговото положение и разбирам!И аз съм правили такъв избор и той по никакъв на4ин не е помра4ил празника на детето ми!

# 26
  • София
  • Мнения: 2 271
Аз друго се чудя - как можаха да се разберат за парите за партито, а не можаха да се разберат за щастието на детето си?!?
Според мен, ако наистина е такъв дръвник бащата, че да жертва щастието на детето си, в името на новата си изгора, значи изобщо не трябва да вижда детето. Но ми се струва, че и майката не е толкова твърда, колкото трябва - тук не става дума за нейната болка, че няма да присъства на партито, а за мъката на детето.

А относно позицията  на Джейн - аз лично не бих запознавала детето си с проблемите на възрастните - предпочитам да му осигуря едно безгрижно детство, прекалено жестока е истината за крекото детско съзнание.

Последна редакция: сб, 22 сеп 2007, 14:25 от Lara

# 27
  • Мнения: 2 401
Не е нормално, определено. Добре, че приятелката ти се е отървала от тоя мухльо.  За отношенията им оттук нататък ... сложно е не знам.

# 28
  • Мнения: 836
Аз друго се чудя - как можаха да се разберат за парите за партито, а не можаха да се разберат за щастието на детето си?!?
Според мен, ако наистина е такъв дръвник бащата, че да жертва щастието на детето си, в името на новата си изгора, значи изобщо не трябва да вижда детето. Но ми се струва, че и майката не е толкова твърда, колкото трябва - тук не става дума за нейната болка, че няма да присъства на партито, а за мъката на детето.
Това беше първото нещо, което си помислих, даже я посъветвах да си вземе детето (аз лично, така бих направила).
Но, тя явно много е заложила на това, да не "стават скандали".


Ами ако кажа,4е и аз съм постъпвала така...Ще стреляте ли! Mr. Green
Аз няма да стрелям, защото ситуацията при теб е друга. Доколкото разбирам, вие не сте се уговаряли предварително къде ще празнувате РД, той не е участвал в подготовката (с твое съгласие), не е поканил гостите и т.н.  Най-вероятно, ти още в началото си заявила, че не желаеш присъствието му, нали?

# 29
  • Мнения: 946
Хм мноого гадна постъпка от страна на "добрия" татко.Ако е един интелигентен човек няма да поставя такива условия,не осъзнава ли че ще развали рд на дъщеря си.Питайте детето какво мисли по въпроса мама да не присъства на празника,видях че е достатъчно голямо за да разбере за какво става въпрос  NaughtyНО пък и доктатъчно малко за да го натоварват родителите му/сиреч бащата/ с такива гадости.Пък в крайна сметка новата му жена да се махне и без това няма работа там  Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт