АБКМ, Атопичен дерматит- с какво ни предстои да се борим?

  • 29 167
  • 146
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 21
Здравейте,
 #Cussing outмного е жалко, че всички тези наши грижи се оказват ненужни.При Марти кожичката се беше пооправила(петната си стояха,но не бяха червени) и аз мислех, че ще мине за по-дълго време, но няма и седмица, и всичко започна отначало. Сега пие пак капки Фенистил,вече мажа с Атодерм, но няма видим ефект.Не съм ползвала кортикостероид,защото се заинатих,че няма да си тровя детето(пък и няма смисъл).Като го гледам как се дращи непрекъснато и не спи през нощта, сърцето ми се къса,но не знам как да го облекча - само го гушкам и целувам.Защо обичта не е достатъчна да им помогнем поне малко... newsm45

# 91
  • Мнения: 19 384
didinka77,много съжалявам,че детенце пак се е влошило.и аз много пъти съм си задавала този въпрос,но за съжаление обичта не е достатъчна в този случай.
единственото,което мога да те посъветвам ,е да вземеш мерки и да изпробваш различни видове лечение,защото  децата с АД са много индивидуални и не всички се повлияват от едно и също лечение.ако само основната грижа за кожата,избягване на алергени в храната,при дрехите,праховете,козметиката не помагат,потърсете хомеопат.щом и след прием на фенистил,детенцето продължава да се чеше,явно той вече не действа.пробвай да къпеш около 10 мин.в отвара от дъбови кори без да ползвате други шампоани и сапуни.
за сърбеж има специални пижамки със сребро,които държат хладно и облекчават.

# 92
  • Мнения: 21
  здравейте на всички
b u b i,  smile3525кажи ми повече за тази отвара newsm78, от аптека ли се купуват или се берат тези дъбови кори, как се приготвя и безобидно ли е?Дайте ми съвет,моля Praynig, къде да го заведа на лекар smile3543 - имате ли отзиви за някой във ВМА?Много ми с е иска някой да се похвали, че вече няма проблеми и се е излекувал. Simple Smile
Моля ви кажете ми вие като ползвате за бебчетата с АД козметика за тялото ,обривите зачервяват ли се повече? При Марти ,с каквото и да мажа ,кожата става алено червена, същото е и с лед   bath - четох някъде, че било по-добре да не се мокри често кожата.Да, ама на мен ми се струва, че като го изкъпя и се успокоява от банята, и заспива по-лесно, как да го лиша от това удоволствие??! Thinking
 ще ви чакам с нова информация с нетърпение.
 55Добре, че ги има тези форуми!
Бъдете здрави!

# 93
  • Мнения: 19 384
тази отвара ми я беше препоръчал един хомеопат в БГ,но също и алергололът ни тук.купувахме ги от аптеката.на самата опаковка пише как се приготвят.има два вида дъбови кори.трябва да прочетеш на опаковката пише,че се използват за лекуване на рани,промивки,за пиене или нещо такова.аз вторият вид не съм го срещала по аптеките,но за всеки случай да те предупредя. ние слагахме половината пакетче и варяхме около 20-30минути в голяма тенджера.после оставяхме водата да изстине и къпехме директно в нея около 5-10минути всяка вечер.водата трябва да е 37,5градуса,в никакъв случай по -гореща.после подсушаваш кожата само с леко потупване с мека кърпа и мажеш с крем върху още влажната кожа.при нас в началото имаше облекчение на сърбежа.също така спри да миеш с всякакви шампоани и сапуни и прочие.
за зачервяването да не би да не му понасят кремовете,с които мажеш?при нас като се замисля също се получаваше така понякога,но в повечето случаи кожата си беше постоянно зачервена и възпалена.

алергологът тук казва,че трябва да се маже с крем сутрин и вечер,както и през деня ,когато е възможно.
имам някакъв спомен,че и ние мазахме с този Атодерм,но не помогна.
на нас най-добре ни действат правени кремове,но в БГ не са ни предписвали такива,а и не правят на повечето места.

сигурна ли си ,че нямате хранителна алергия?правили ли сте кръвен тест?повечето лекари казват,че кръвният тест не показва вярно при малки деца,но ние правихме още на 4 месеца и лекарят каза,че е добър сигнал,че е излязъл отрицателен.

имате ли някакви проблеми с изхожданията,нишки кръв в изпражненията.

за лекар не знам какво да те посъветвам.нашата одисея тогава мина през много лекари,защото точно когато се върнахме в България лятото малката получи криза.започнахме с хомеопатия,но  3седмици само още повече се влошаваше.ходихме по разни други лекари,но аз все отказвах кортизон.накрая ходихме при доцент Праматаров в Правителствена болница.той изписа Локоид Крео за обривите по тялото и Фуцидин за тези по лицето,и двете съдържат хидрокортизон.мазахме 5дена,състоянието се облекчи,но обривите не изчезнаха напълно.започнахме да пием и бифидо бактерии и малко след това състоянието започна да се подобрява.

после като говорих с лекаря в Германия той каза,че заздравяването на флората в дебелото черво наистина може да има благотворно влияние върху кожата.
ако не си пробвала с хомеопатия ,опитайте с нея.изисква се обаче голямо търпение от твоя страна.при нас аз не издържах на напрежението.

по принцип няма универсална формула,която да помага на всички деца еднакво.човек трябва да опитва и да види от кое ще се повлияе детето.

# 94
  • Мнения: 65
 Днес сме на хомеопат, а после отивам да търся ....дъбови кори. Ние в момента също сме зле smile3518

# 95
  • Мнения: 19 384
момичета,не влагайте голяма надежда в дъбовите кори.те не лекуват,а са начин на облекчение на сърбежа и средство за измиване.
ние утре също сме на лекар.ако каже нещо ново ,ще ви пиша.

# 96
  • Мнения: 21
Привет на всички!
 newsm53 b u  b i, много ти благодаря за изчерпателните отговори! newsm51
Разбирам, че живееш  в Германия.  smile3529, че там има специална пречистена  козметика с екстракт от невен WELEDA ,която се препоръчва за деца с АД. Знаеш ли нещо  за нея?
Нямаме хранителна алергия, Марти все още не е захранен Weary, яде само Фризопеп.Не сме имали проблем с дефекацията, само като имаше колики от време на време се появяваше слуз.
Мисля, ако все така не се оправя от лечението ни  в момента, да го заведа на хомеопат.Вие пак ли имате проблем, че ще ходите на лекар?
Моля ви дайте някакви ориентировъчни цени за  лечение с хомеопатия. Praynig
Феята, благодаря за отговора,пиши как е детенцето. Flowers Sunflower
Фава, съжалявам за малчовците. smile3518Дано да се оправите бързо.
Пожелавам здраве на всички.А вие си пожелайте на Коледа каквото искате.
Нали тогава мечтите се сбъдват... newsm17
.

# 97
  • Мнения: 19 384
ами ние сме мазали и с Веледа.според мен това е добра козметика за поддържане на кожата.аз мажех лятото гънките с крема за дупе и много добре й действаше.сега мажа през деня от време на време с лосиона краката.  ние ходим  при един детски алерголог,чиито деца навремето също са имали АД и той предписва правени кремове.забелязах,че за това студено време ни действат добре кремове с урея.
в момента имаме екземи само по крачетата и затова я водих  профилактично преди празниците.по тялото се появяват зачервявания от време на време,но изчезват.сега сме много по-добре в сравнение с ужаса преди.
първият преглед при хомеопат е около 30-40лв като продължава около 1-2 часа.следващите са по-малко пари,мисля около 15лв.нека някой ,който е ходил по-скоро да каже.

# 98
  • Мнения: 21
b u b i, отново благодаря за отговора!  bouquet PraynigИмам една голяма молба,няма да се сърдя, ако ми откажеш. no
Мой близък беше  в Германия и ми донесе няколко продукта на Веледа. Проблемът е, че не разбирам немски Embarassed(а на англ.не пише) и имам само бегла информация за това какви са кремовете. PraynigМоля те да ми помогнеш - да ми преведеш някои неща, ако може ще ти пиша на лични или ми изпрати скайпа ти, за да не се възприеме като реклама.Предварително ти благодаря. smile3525Надявам се,че няма да го тълкуваш като абсурдно нахалство от моя страна... Flushed

# 99
  • Мнения: 19 384
didinkа,кутията ти е пълна.исках да ти пиша,че няма проблем да ми пишеш или на лични ,или на скайпа.

# 100
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Здравейте,
за съжаление и аз ще се запиша в темичката.
Нещата при нас започнаха в края на втория месец с нишки кръв и слуз в акото. До сега няма никакво подобрение, вече съм се хванала за главата. От тук не и поставят никаква диагноза и са ни оставили да се спасяваме сами. Накратко, да месеца я влачех по болници, направиха и рентген с контраст на червата- не откриха нищо  Tired Правиха и тест с драскане по кожата за алергия срещу мляко и яйца- отрицателен. Бях две седмици на абсолютно безмлечна диета- без резултат  Tired Cry
Да спомена, че Йована е изключително кърмено бебе, дори вода не пие. Заключението, след цялото висене в болницата, беше, че вероятно има някакво разраняване по червото или вътрешни хемороидчета и те пускат кръв. Аз, обаче не съм много убедена.
Сега като прочетох темата се връщам назад и ми излизат якои факти. На около месец и се появи доста упорит обрив по бедрата, както и по целите бузи. Обрива изчезна след 2 седмици, но отстрани до ушичките все още има малък участък от суха и зачервена кожа, който не минава. Има подобрения, но и се влошава и немога да хвана кога точно  newsm78.
От един месец и се появи обрив и по срамните устнички и малко по дупето, който смятах за подсичане, но не минава- никакви кремове не помагат, нищо.
Направо съм отчаяна. Понеже не считам че въпросния кожен тест е верен, пак съм на безмлечна диета- сама го реших, не ям и банани и домати и ядки и какво ли не, с цел да изолирам към какво е алергична.
След Нова година пак тръгвам по лекари и по мъките, да се разбере какво е и да и назначат лечение.  Tired Иначе детето наддава добре, весела и спокойна е, няма признаци да я боли, или мъчи нещо.

Съжалявам за противно дългия пост, но съм се отчаяла направо.

# 101
  • Мнения: 21
Честита Коледа, мили момичета!
           
         На вас и вашите мили бебчета желая най-много здраве, сили и вяра, че ще оздравеят и ще имат най-хубавото и безгрижно детство!
       Много ми се иска да кажа, че сме добре, но за съжаление smile3518 пак се появи! #Cussing outНямаше нищо за 4 дни и от вчера се започна отново! В моментите, когато всичко е наред се опитвам да забравя за трудностите  и  болката, и тайно се навявам, че няма да се появи повече, но...това е най-големия АД.
         Много ми е мъчно!Не мога да се побера в кожата си като го виждам как страда!
    Мила bob4enka, най-искрено съжалявам за момиченцето ти и грижите ти,желая ви късмет! Дано разберат лекарите какво й е и успеят да й помогнат!Все пак ти отново помисли дали не е имала контакт с нещо ново(козметика, дрехи) и от това да е бил обривът.
Търпение и вяра!

# 102
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934

Дидинка, не обривът ми е големия дерт, а кръвта в акото. В момента съм на диета, ям само месо (без телешко), краставици, картофи, моркови, ориз, ябълки и круши. Искам да изолирам алергията, ако е алергия де. За сега има малко подобрение в рамките на една или две точици кръв, ни и преди след такива подобрения, пак сме се връщали на старото диридже. Не смея да се радвам.
Проблем обаче ми назравя, защото започна да яде на час, час и половина и през ноща ми се будипо няколко пъти, май не и стига вече. Проявява и огромен интерес към това, което ние ядем. С една дума, мисле, че е готова за захранване. Не смея обаче да и дам нищо при това положение. Сега след празниците, пак тръгваме по болници, да видим какво ще правим  Tired

Весела Коледа и от мен.   bouquet

# 103
  • Мнения: 3 161
Запис. Имам съмнения, дано не е АД, но ще ви чета.

# 104
  • Мнения: 1 461
Здравейте момичета
За кръвта в акото си мисля ,че е алергична реакция .Ние правихме кръвен тест на годинката и се оказа че морковът и картофът нал много и вредят, това съм го описвала по назад в темата.
Момичета кой крем на Адерма ползвате от синята серия, ние сме с мустела но ми се иска да сменя малко с друг крем ?

Общи условия

Активация на акаунт