стафилококи в нослето

  • 4 796
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 389
    Днес и  на нас ни откриха стафилокок ауреа, казаха ни с бактробан да мажем.Какво искаш да кажеш Зази с това "лековерно"  не минава ли от бактробана?Ние сме на 2 месеца,ами ако го имам и в кърмата?От какво  се получава тази инфекция? Има ли гаранция ,че по късно няма пак да се появи?  опасно ли е ако не се излекува?

# 16
  • София
  • Мнения: 7 097
Какви точно са симптомите за стафилококова инфекция в носа? В смисъл - ясно е, че има секрет, но какъв е цветът?

# 17
  • Мнения: 3 336
Какви точно са симптомите за стафилококова инфекция в носа? В смисъл - ясно е, че има секрет, но какъв е цветът?

И на мен ми е интересно какви точно са симтомите, защото сутринта дадоха децата секрет от носа за изследване по препоръка на педиатъра, защото от 14 дни са с непрекъсната хрема, а вече и кашлица, въпреки всички капки и физиологични разтвори ooooh!

# 18
  • Мнения: 47 996
ние имахме стрептококи, секрета беше по-скоро бистър, малко като мазен и лигав, не воднист, нито жълто зелен гъст и най- вече седеше така повече от месец независимо от капките(защото иначе развитието обикновенно е бистър воднист секрет към гъст жълт секрет и кинава, ама този не беше такъв)
ама че гадно описание се получи  Sick

# 19
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
ние имахме стрептококи, секрета беше по-скоро бистър, малко като мазен и лигав, не воднист, нито жълто зелен гъст и най- вече седеше така повече от месец независимо от капките(защото иначе развитието обикновенно е бистър воднист секрет към гъст жълт секрет и кинава, ама този не беше такъв)
ама че гадно описание се получи  Sick

 Така както го описваш е възможен вирусен причинител - има стотици, ако не и хиляди различни щамове мини риновируси, причинители на хрема.

# 20
  • Мнения: 47 996
е тогава го изследваха и откриха стрептококи,които след лечение с антибиотика изчезнаха, знам ли
никога не беше пил антибиотик, пък тогава за едни сополи- антибиотик
важното е че се махнаха
исках да опиша как изглеждаха нашите сополки заради този пост
Какви точно са симптомите за стафилококова инфекция в носа? В смисъл - ясно е, че има секрет, но какъв е цветът?

И на мен ми е интересно какви точно са симтомите, защото сутринта дадоха децата секрет от носа за изследване по препоръка на педиатъра, защото от 14 дни са с непрекъсната хрема, а вече и кашлица, въпреки всички капки и физиологични разтвори ooooh!

# 21
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат на: Н а т и в вторник, 25 септември 2007, 13:45
Цитат
Какви точно са симптомите за стафилококова инфекция в носа? В смисъл - ясно е, че има секрет, но какъв е цветът?


 Жълтеникави или жълто-зелени.

# 22
  • Мнения: 3 456
Цитат на: Н а т и в вторник, 25 септември 2007, 13:45
Цитат
Какви точно са симптомите за стафилококова инфекция в носа? В смисъл - ясно е, че има секрет, но какъв е цветът?


 Жълтеникави или жълто-зелени.
Всъщност при стрептококи цветовете са същите.

# 23
  • София
  • Мнения: 7 097
Благодаря за отговорите.
Бях притеснена, защото сополките на Калина първоначално бяха воднисти и прозрачни, след което се сгъстиха и станаха жълто-зелени. Сега пак са гъстички, но цветът им се избистри и съм по-спокойна.

# 24
  • Сливен
  • Мнения: 894
здравейте Hug
ние вчера ходихме на лекар,че малката има хрема.Изписа ни едни капки NISITA-да сте чували нещо за тях че на тях няма превод на българси #Cussing out а нашия лекар нищо не обяснява  #2gunfireи ми каза да си купя помпичка за носленцето и така да й издърпвам секретчетата newsm78не знам...вие ползвате ли такова чудо? Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 47 996
нисита е кремче и е като физиологичния разтвор, много е добро за бебчета
с помпичка може, ако са много обилни и се дави, но внимавай да е смек накрайник да не разкървавиш носленцето

# 26
  • Мнения: 588
       Може да капете в нослето Сребърна вода по 3 капки 2-3 пъти дневно. Напълно безвредна е и е с антибактериално действие.
       Ето повече инфо за сребърната вода:
http://arcol.hit.bg/

# 27
  • Мнения: 3 336
Благодаря за отговорите.
Бях притеснена, защото сополките на Калина първоначално бяха воднисти и прозрачни, след което се сгъстиха и станаха жълто-зелени. Сега пак са гъстички, но цветът им се избистри и съм по-спокойна.

И при нас така се получи, но хремата още си я имат и доктора смята, че е  възможно да са бактерии в носа, затова направихме изследването.

Много благодаря за описанието, значе ще чакам да видя резултата в петък. Ако имат бактерии предполагам, че и аз трябва да си направя изследването и също татито и бавачката ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт