Гюве4ета

  • 4 484
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Можеш да сложиш всякакви зеленчуци и меса и колбаси (ако ядете), примерно: пипер, варени картофи, домати, патладжан, тиквички, царевица, грах, сирене, кашкавал и т.н. Може да се счука цяло яйце отгоре или да се направи поливка от сметана, яйце, кис. мляко и подправки и да се залее обилно. Може да се сложи и слой тесто отдолу и отгоре и става като капаче.
Сервирам в глинения съд.

# 16
  • Мнения: 4 358
И аз да кажа - ако са малки гювеченца ги сервирам върху малки чинийки направо в съда в който съм ги пекла.
Рецепти са дали достатъчно момичетата. Аз ги готвя поне по 2 пъти в седмицата с различни продукти.Супер бързо стават  - затова. Peace
Ако готвя в голям гювеч сервирам на всеки в чинийка отделна.
Утре ще пусна такава рецепта с риба - ако се интересувате. Имам оценка 6  newsm10 за тази рецепта от СВЕКИ.

# 17
  • София
  • Мнения: 6 986
Аз си ги правя така: на дъното на гювечето слагам малко масло и доматено пюре ила настърган домат.Следват нарязаните печени чушки, сирене, шунка или кренвирш ,както и малко чубрица.Похлупвам и пека на 200 градуса ок.половин час ,след това ги отхлупвам и чуквам яйце.Когато се запече е готово   chef

# 18
  • Мнения: 2 591
аз също сервирам върху чиния, защото самото гювече е много топло като се извади от фурната... който иска си яде от него, който не - си сипва в чинийка...

забелязала съм, че когато продуктите са сурови, му трябва много повече време и затова ако слагам картофи, гледам да ги сваря предварително Wink

в микровълновата на пълна мощност ли печете newsm78 защо нали гювечетата по принцип се пекат на слаба фурна и по-дълго newsm78

# 19
  • На небето
  • Мнения: 5 530
аз също сервирам върху чиния, защото самото гювече е много топло като се извади от фурната... който иска си яде от него, който не - си сипва в чинийка...

забелязала съм, че когато продуктите са сурови, му трябва много повече време и затова ако слагам картофи, гледам да ги сваря предварително Wink

в микровълновата на пълна мощност ли печете newsm78 защо нали гювечетата по принцип се пекат на слаба фурна и по-дълго newsm78

Аз ги пека на 200 градуса във фурната, на микровълновата не съм пробвала, предполагам, че там ще станат по бавно. И ги пека по дълго за да омекнат много добре продуктите да се топят в устата.

# 20
  • София
  • Мнения: 461
в микровълновата на пълна мощност ли печете newsm78 защо нали гювечетата по принцип се пекат на слаба фурна и по-дълго newsm78

Аз да, само така ги правя, че иначе доста време отива. Тя моята е някаквя куча марка, та не е и много силна. Пека ги около 15 минути, като понякога се налага да допичам още малко, зависи от продуктите вътре.

# 21
  • На небето
  • Мнения: 5 530
в микровълновата на пълна мощност ли печете newsm78 защо нали гювечетата по принцип се пекат на слаба фурна и по-дълго newsm78

Аз да, само така ги правя, че иначе доста време отива. Тя моята е някаквя куча марка, та не е и много силна. Пека ги около 15 минути, като понякога се налага да допичам още малко, зависи от продуктите вътре.

А продуктите минали ли са някаква термична обработка предварително или сурови ги слагаш. Малко ми се виждат 15 мин. за сурови продукти. Особено ако залееш със сос и трябва и той да се сгъсти?  newsm78

# 22
  • Мнения: 3 360
Последно опитах това в ресторант:пържени картофки,шунка,гъби  и кашкавал,масло и подправки-обърнато в чиния.Хареса ми Peace

# 23
  • Мнения: 7 474
Напоследък ги правя в микровълновата за по-бързо.
Сирене, домати, колбас, кашкавал или топено сирене,
яйце, чубрица - 10 мин. на 600 и съ готови  Peace

# 24
  • Мнения: 4 358
Здравейте.Извинявам се за закъснението. Пускам ви обещаната рецепта за КЕБАП В ГЮВЕЧ
Пропорциите са на око ,защото така готвя по принцип.
Необходими са ни
Филе риба - бяла риба, хек, скумрия
червени чушки - може и от консерва - аз досега само от консерва съм ги правила
половин буркан консервирани домати
3 стръка праз
червено вино
магданоз
копър
черен пипер
сол
Филетата риба се осоляват и се поръсват с черен пипер.Подреждат се в голям пръстен гювеч.Праза се запържва, прибавят се чушките,след като се позадушат тези продукти се прибавя виното, изчаква се да се поизпари и накрая се добавят доматите.Задушаваме още малко - около 15 мин. и прибавяме подправките. С този сос се заливат филетата риба. Пече се на силно загрята фурна до готовност. Аз века с капака.
Да ви е сладко Peace

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
Кавърма по воденичарски

Във всяко гювече слагам:
2 глави лук, срязани по на 4 парчета
отгоре - свинско или пилешко месо, нарязано на хапки
отгоре - настъргани домати или доматен сок

Пека във фурната поне 1 час. След това ги вадя, чуквам във всяко гювече по 1 яйце и слагам отгоре парче кашкавал и малко краве масло и допичам още малко - докато се стегне яйцето.

Същият вариант го правя и на микровълновата фурна, само че тогава предварително си задушавам леко месото и лука /също в микровълновата/.

# 26
  • София
  • Мнения: 461

А продуктите минали ли са някаква термична обработка предварително или сурови ги слагаш. Малко ми се виждат 15 мин. за сурови продукти. Особено ако залееш със сос и трябва и той да се сгъсти?  newsm78

Аз хубаво ти казах поне 15 минути, ама снощи правих и за 10 минути бяха готови, даже на яйцето му беше множко, че аз и него го слагам в началото.
Нищо не обработвам предварително, защото не слагам неща, които имат нужда от по-продължителна термична обработка. Само сиренцето да омекне и е готово. Другите съставки бяха наденичка, кисели краставички и малко лук, който сложих на дъното и беше ок.

# 27
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Тъкмо ме подсетихте Simple Smile

# 28
  • Мнения: 1 906
Предпочитам гювечетата да са без месо  Rolling Eyes.
Винаги слагам най-отгоре сиренето и се старая да имам пресни гъбки.
Много щедро ръся чубрица  Laughing.
Когато се налага правя гювечетата с кайма  Confused , ето така: запържвам кайма, добавям доматено пюре. Като се сгъсти изсипвам в гювечетата. Отгоре слагам, каквито зеленчуци имам в хладилника. Отгоре бучка сирене и малко преди да ги извадя чуквам яйце.

Общи условия

Активация на акаунт