Овесени ядки запичат или разхлабват?

  • 13 801
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 362
Разхлабват Peace
Но сте много мънички за овесени ядки,заради глутена в тях.
Щом кърмиш,ти яж храни,които разхлабват,за да ги приема чрез кърмата.

# 16
  • Мнения: 653
Бебето е на Aptamil и кърма.не е ходило от 15 часа,но се чувства не комфортно и се напъва.

ХИПП - и на кърма са!

това нещо ми е убегнало  Embarassed
тогава действай с кърмата, ще го разхлабиш така
ако все пак е запечено

# 17
  • Мнения: 4 784
Според мен това с овесените ядки е пракалено крайна мярка, заради глутена, който съдържат. Опасно е. А и 15 часа, не са чак толкова дълго време, че да се шашкаш. Аз лично ползвам термометър в такива случаи и в никакъв случай термометърът не е направил дупето на бебо мързеливо.

# 18
  • Мнения: 8 999
Не знам дали ще помогне на бебе, но овесените ядки по принцип имат разхлабващ и регулиращ ефект.

# 19
  • Мнения: 773
Регулират

# 20
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Действат разхлабващо, но не се дават на бебета, които все още не са включили глутена в менюто си.
Peace Peace

# 21
  • Мнения: 100
Чувала съм че при запек е добре да даваш на бебо колкото се може повече вода до обед, голямото количество вода което влиза в организма усилва перисталтиката на червата, при моето бебе това помага и следобет се изаква

# 22
  • Мнения: 24 467
Проблемът е, че малките бебета по правило не пият вода, докато са само на мляко, а това е до около 4 месечна възраст.

# 23
  • София
  • Мнения: 4 588
Разхлабват. Преди време синът ми имаше проблем с акането и му давах овесена вода по съвет на няколко лекари. Действаше безотказно и не е имало никакъв проблем. Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 5 605
Добре де момичета, нали имаше една тема където широко се обсъждаше, че овесените ядки съдържат глутен, но водата от тях - не.  newsm78
Но иначе на въпроса на авторката и аз мисля, че по пътя на логиката във водата има глутен и е доста рано на бебчо за овесени ядки, но аз докато кърмих цял един ден ядях овесени ядки и ефекта върху бебчо беше поразителен.   

# 25
  • София
  • Мнения: 15 220
Не си спомням да е имало такава тема.  Rolling Eyes
Да не би да е била в "Кърмене"?

# 26
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Действат разхлабващо, но не се дават на бебета, които все още не са включили глутена в менюто си.
Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 5 605
Не си спомням да е имало такава тема.  Rolling Eyes
Да не би да е била в "Кърмене"?
нямам в предвид отделна тема, просто в една от поредните теми за глутена много се дискутираше тази вода от овесени ядки.

# 28
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Разхлабват - давала съм водата на 1 месец, но не бях "светната" за глутена. От скоро започнах да правя каша и ела да видиш к'ви пюрета ми прави в памперса - в чудо се видях ooooh!

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 343
До 3 месеца синът ми беше на смесено хранене и акаше на 2-3 дни,въпреки че беше на ОМНЕО.Не е имал колики.Когато започнах да го захранвам на 4,5 месеца всичко се оправи.Сега ака по 2-4 пъти.
Можеш да дадеш чайче(питай в аптеката какво)
На въпроса-разхлабват,но и аз се присъединявам към общото мнение да не даваш.

Общи условия

Активация на акаунт