Какво може и какво не да яде кърмачката - ве4е се обърках

  • 7 900
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 932
Това са храни, които могат да предизвикат проблем, но не е задължително. Избягват се само продукти, които не са по принцип добре и за твоето здраве, а не само за бебето - алкохол, цигари...  Останалото - балансирано и да не се прекалява с една или друга храна. Балансираната и здравословна диета е най-добра и за майката и за бебето, едва ако има някакъв проблем при бебето и се усъмниш, че е от дадена харна - чак тогава я спираш.

# 16
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Никога не съм се ограничавала в храните, и във вида, и в количествата Mr. Green Не съм забелязала да се е отразило на бебка.

# 17
  • Мнения: 773
 Това за прясното мляко никога не съм го разбирала. newsm78 Пиех по литър на ден и ми се отразяваше много добре. Тая кърма от картофи  и ябълки само не става.
 Иначе избягвах всичко пикантно и всякакви видове салами, кренвирши и тем подобни. Заради неясното им съдаржание и многото стабилизатори. От всичко друго хапвах умерено и не съм имала проблеми. Само, като прекалях с портокалите бебо на другия ден му излизаше по някоя друга пъпка. Mr. Green

# 18
  • Мнения: 140
Нито за ден не съм се ограничавала от нещо-пия си кафенце,ям каквото ми се хапва(вече и на него давам от моята чиния) и си пийвам малко биричка.Само бобови не съм вкусвала от както забременях-просто ми се повръща от тях.Колики е имал,но бяха само вечер за около час,два и то не всяка вечер.Но мисля че много му помогнах в усвояването на храната,след като не се ограничавах. Peace

# 19
  • Мнения: 5 598
Ограничавам се само от кафе,алкохол не пия,и шоколад ям рядко.Подариха ми черен шоколад (!) с ягоди (!!) и черен пипер (!!!).Ей това ме отказа да ям шоколад изобщо(до кога ли),пък и на кърмачка такава комбинация  eat

# 20
  • София
  • Мнения: 1 724
какво е полежението с бирата? неонатоложката от Майчин дом ми каза - пое една чаша на ден. Е, не пия всеки ден, замествам с бирена мая, но от верем на време... newsm78

# 21
  • Мнения: 140
Аз лично съм питала поне 5 педиатъра за бирата и казаха че няма никакъв проблем да се пийва по две чашки на ден.Било добре за кърмата.Но щом питах за бирената мая,ми казаха че е от вредна по-вредна...така и не разбрах защо,но щом ми го казаха 5 човека ме отказаха категорично.Не казвам че това е най-правилното,просто така съм преценила аз. Peace

# 22
  • Мнения: 1 432
Вси4ки сме били така в на4алото. Сама можеш да прецени6 какво да яде6,като наблудава6 после бебок дали се 4увства дискомфорт.Аз т5ака процедирах и разбрах ,4е лещата никак не му влия добре,а с боба няма проблем.За краставиците и доматите ...ако това не яде6  Shocked...........какво друго полезно?! Ест ,4е ще хапва6.Първите месеци не пиех кафе,сега си позволявам по еднно сутрин,щоколад също ям.Твърд алкохол в никакъв слу4ай,може до 2 4аши вино, и бири4ка може -до 2 разпределени за цялото денонощие. Приятно кърмене   bouquet

# 23
  • Мнения: 139
Е, и аз минах през тази чуденка, но сега разбирам какви "Радини вълнения" съм преживяла  Laughing
Не се притеснявай и не се вторачвай толкова в менюто си. Следвай инстинкта си и наблюдавай бебето. Това е всичко! Със сигурност е добре да хапваш овесени ядки, жито, сурови ядки - поне от време на време. И много течности, но не боза, че сега я правят от развалени сладкиши Sick
Почивай си повече ако можеш /аз така и не легнах нито веднъж, но на другите давам акъл Joy/ и си гушкай бебчето спокойно!

# 24
  • Мнения: 2 159
всичко съм си яла и сега си ям, но гледам да не прекалявам
само веднъж сгафих - изядох цял шоколад Blush

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Аз ядях почти всичко. Не консумирах следните неща: Алкохол, цигари, кафе, газирано, боб, шоколад. Сега след девет месеца ям шоколад като разпрана, пийвам кафе и газирано рядко, а боб още не съм яла......

# 26
  • Мнения: 57
аз избягвах да ям бобови, да пия кафе и безалкохолни, иначе прясно мляко и бира пиех доста заради кърмата и колики не сме имали Grinning

# 27
  • Мнения: X
Това са храни, които могат да предизвикат проблем, но не е задължително. Избягват се само продукти, които не са по принцип добре и за твоето здраве, а не само за бебето - алкохол, цигари...  Останалото - балансирано и да не се прекалява с една или друга храна. Балансираната и здравословна диета е най-добра и за майката и за бебето, едва ако има някакъв проблем при бебето и се усъмниш, че е от дадена харна - чак тогава я спираш.
Следи за реакция от страна на бебето и тогава се лишавай от определена храна....
Не съм се лишавала от нищо по време на второто ми кърмене и за разлика от първото-нямаше почти никакви колики бебчо...докато с баткото спазвах,кой каквото каже,че не трябва да се яде-и ела да видиш зор и рев/ама и захраних рано,де...признавам си без бой/

# 28
  • Мнения: 139
Аз пък четох, четох какво трябва или не трябва да се яде и... си хапвах от всичко какво ми се иска. Колики имахме малко около 40 дни. Проблеми не сме имали включително и от Ягодите. Пия си и кафе когато ми се пие. Така че моят съвет слушай себе си организмът винаги ти подсказва какво е най-добро за него! Пожелавам  дълго и незабравимо кърмене!

# 29
  • Мнения: 4 242
Пред бира определено е добре да се предпочете бирена мая, бирата е алкохол все пак а да не забравяме, че 40% от поетия алкохол преминава в организма на бебето. Освен това е газирана и калорична. WinkА и лактогонно действие има само истинската бира, каквато рядко пием вече.

Общи условия

Активация на акаунт