В bg-mamma сме събрани, все ЦВЕТАРКИ най-отбрани

  • 30 595
  • 510
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 3 221
Здравейте момичета, пак съм аз и пак с питания.
Много съм боса в тази област, но в последно време започна да ми става все по-интересно, а и цветята са далеч по-добър вариант за съсредоточаване на вниманието от проблемите например.
Днес си взех за вилата луковици на лалета, зюмбюли, минзухари и лилиум. Хората ми обясниха как се процедира в градината, но мен ме загложди една мисъл - дали да не взема да си посадя по едно и в саксия за вкъщи. Особено лилиума, защото много ми се иска да завъдя, а ме е страх от гадините /разни слепи кучета и подобни/, доста цветя ми съсипаха вече. Та ако сложа в саксии, колко трябва да са големи, да ги прибирам ли, да ги поливам ли през зимата?

# 76
  • Мнения: 9 095
Аз прибрах всичко още преди 2 седмици, защото от сланата розата се скапа. Даже снощи я начупих, да видим какво ще стане. Обикновено я чупя пролетта, но явно много закъснявам и тази година цъфна само един цвят. На терасата останаха 2 саксии мушката и 2 сакъзчета.

Теди, такава работа за сефте чувам. Откъде ще дойде тази влага newsm78, а стаите как са?

никой не минава, особено с маркуча след мен Joy ама на стаите нищо им няма, аз затова се чудя, само цветята ми горките, снощи им пипах пръстта и ми се струва или си внушавам че са взели да позасъхват Rolling Eyes, на теменужката ми външните листа са легнали в саксията, това доколкото знам се получава от прекалено много влага Rolling Eyes ще видя какво ще стане още 2-3 дни, аз си го обяснявам, те са на прозореца- като се пусне климатика- вътре като е топло, вън студено и така се получава, зимата не го спираме и то си поддържа, ама сега спираме пускаме и да не би оттам да се получава, мъжката половинка каза че е възможно newsm78

# 77
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Днес си взех за вилата луковици на лалета, зюмбюли, минзухари и лилиум. ..... дали да не взема да си посадя по едно и в саксия за вкъщи. Особено лилиума, защото много ми се иска да завъдя, а ме е страх от гадините /разни слепи кучета и подобни/, доста цветя ми съсипаха вече. Та ако сложа в саксии, колко трябва да са големи, да ги прибирам ли, да ги поливам ли през зимата?

според мен можеш спокойно да ги сложиш в саксия. но тръгва да ги държиш на студено до пролетта.
иначе, ако ги засееш сега ще започнат да се развиват и ще ти цъфнат за Коледа  hahaha
аз преди държах луковиците най-долу в хладилника и ги сеех някъде началото на януари (минзухари) и те цъфтяха след известно време.ама ми писна и ги дадах на свеки да ги слага в градината.

за големината на саксиите - не е ли описано през колко разстояние и на каква дълбочина трябва да се сеят? така ще се ориентираш.

колкото до сляпото куче - засей си тагетес (турта), те миришат странно и кучето не ги харесвало.
има и един бурен, който ги гони, ама незнам как се казва.

# 78
  • Мнения: 2 724
Моите балконски цветя са луднали да цъфтят  Grinning.
Мисля ,че е рано да се прибират .
С половин уста ще се похваля -драцената май спря да жълтее Simple Smile.
Не зная защо са ви толкова мокри цветята  33uu.
Моите балконски ги поливам през ден ,но терасите ми са слънчеви.
В къщи поливам по -рядко.

# 79
  • Мнения: 2 125
Бенджаминът, сакъзчетата и мушкатата ми са още на балкона. Имам си една баба в отсрещния блок (нейните цветя ся прекрасни) и тя ми е критерий за прибиране. Като не ги видя на балкона нейните - прибирам и аз.
За софиянки. В НДК започва кожен свят и на партерния и първи етаж има цветяяяяя...многоооо. Днес ще си купя нещо. Видях меч, страхотен и ще си го взема.

# 80
  • Мнения: 2 591
Теди, аз през лятото поливах стайните си цветя два пъти седмично, а сега веднъж им е достатъчно - винаги пипам почвата дали е влажна, че имам склонност към преполиване Mr. Green и напоследък тя се задържа по-дълго влажна... но и вече не е 40 градуса навън - съвсем нормално е!

вие как зазимявате мушкатата си  newsm78 аз вече писах моите начини в предишната тема Rolling Eyes

# 81
  • Мнения: 392
И аз поливам вече веднъж седмично цветята и то само тези на които почвата е суха.Тази вечер мисля да си взема още едно ново цвете ,че нещо ме сърбат ръцете  Mr. Green .Само още не съм решила какво а е  newsm78.

# 82
  • Мнения: 9 095
И аз поливам вече веднъж седмично цветята и то само тези на които почвата е суха.Тази вечер мисля да си взема още едно ново цвете ,че нещо ме сърбат ръцете  Mr. Green .Само още не съм решила какво а е  newsm78.

аз напоследък се заглеждам по циклами, откакто я купих за подарък, все в нея са ми очите, кажи какво си си взела, в Бриколажа имаше много добри попадения Wink

# 83
  • Мнения: 392
Момичета едно въпросче  от името на една колежка.Та тя има палма Юка и на едно от разклоненията има издънка .Как да си я укорени?Да я отчупи ли ,да я постави ли във вода?

# 84
привет отбрани цветарки  Hug бяхме zа малко с малкия по лечения и гледам вие сте отгледали сума цветя  Wink
 

# 85
  • Мнения: 2 724
Юзерче, преди време имах юка с три разклонения.
Сигурно системно съм я преполивала,/ с помощта на дъщеря си Laughing/и тя ми загни  Sad.
Попитах една специалистка как да спася короните, мога ли да си захвана новичка .
Тя ми каза да се откажа, защото нищо нямало да стане Rolling Eyes.
Дали ми каза така ,за да си купя нова, не зная ,но аз се амбицирах и прочетох това онова за юките.
Внимателно отрязах разклоненията, оставих ги да позасъхнат няколко часа и ги посадих.
От три -едното оживя и сега е по -голямо от мен Laughing.
Друг е въпросът ,че ме дожаля да я отрежа ,за да се разклони, но и така е хубава.

# 86
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Теди и ние сме с климатици и аз вече ги пускам, защото съм много зиморничава. Но не виждам връзка - дори да се изпоти стъклото, водата няма как да влезе в саксията, тя нали има ръб? Чудна работа.

# 87
  • Мнения: 3 360
ООо,нова тема-сега чак я видях Laughing
  bouquet  bouquet  bouquet-за всички вас!

# 88
  • Мнения: 9 095
Теди и ние сме с климатици и аз вече ги пускам, защото съм много зиморничава. Но не виждам връзка - дори да се изпоти стъклото, водата няма как да влезе в саксията, тя нали има ръб? Чудна работа.


незнам какво им беше станало, дано се оправят, днес пак проверявам, нолината и корделинето са си все така мокри, но ми се струва че другите са позасъхнали, абе те да оживеят цветята, другото не ме интересува Rolling Eyes

# 89
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650


Аз искам такава саксия, но нямаааааа

Общи условия

Активация на акаунт