Хич не е проблем за нас този Втори клас!

  • 31 976
  • 299
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 675
       .
      Исках да питам,мислите ли,че в 5 клас е добре да се започне с втори чужд език.Питам,защото Влади с голяма лекота се справя с английския и дали да не го запиша по-рано да изучава немси или френски.
В нашето училище баткото учи англ. от първи клас - всеки ден имат по 1 час и после в занималнята по 2 часа. Сега е пети клас, френският си продължава и започнаха английски два пъти в седмицата. Той се справя мн добре. И му е далеч по-лесно, като има познания вече по един език да учи втори. За по рано не мога да кажа. Все пак може да му дойде много...

# 76
  • Мнения: 11 607
Писна ми от стачки.........Не съм против исканията, но съм против децата да отнасят после всичко невинни! Другите училища децата изписаха тетрадките,а ние още не сме започнали......

# 77
  • София
  • Мнения: 62 595
Да ви кажа, на моите неочакваната ваканция им се отразява добре (като изключим сополите и гърлата). Оставила съм ги да правят каквото искат. Първите 2 дни се местеха от телевизора на РС-то и обратно. На третия ден решиха да рисуват и да четат. Вчера незнайно защо, решиха да си подредят стаята. Днес ме питаха какво има за помагане вкъщи.
Ако продължаваме така може да ги накарам да направят едно ремонтче на апартамента. Joy

# 78
  • Мнения: 1 671
В духа на споделеното от Радостина, днес моето второлаче доброволно пожела да му направя диктовка!

Грабнах Патриотичния буквар от миналата година и издиктувах текста за буктават Ш - Шипка.
Хем за битка се разказва, хем е порядъчно дълъг. Не гъкна чавето. Беше му интересно. А аз доволна - хи-хи  -  почти две страници само на широки редове. Допусна две малки грешки, писах му шест минус, вечерта се хвалеше на татко си.

Да го похваля -  на широки редове пише по-красиво, отколкото на тесни и широки. И свикна учудващо бързо.

# 79
  • София
  • Мнения: 62 595
И какъв е изводът? В ежедневието си са претоварени и нямат време да опитат от сладостта на правенето на нищо и "пилеенето на време". Като могат сами да си определят нещата, моткат се известно време, пък им омръзне и си потърсят работа. Така със сигурност ще сведем до минимум разните детски неврози, агресивност и други подобни.

# 80
  • Мнения: 24 467
Наложи ни се вече да купуваме и първите учебници- това са помагалата по математика и БЕЛ за ЗИП. Предполагам, че на всички второкласници това ще им се наложи, държавата не е предвидила безплатни издания за часовете по ЗИП, но пък е задължително, не е като СИП-а. Днес, напр., в петък имаме само ЗИП-ове- български език, литература и математика, плюс изобразително изкуство и физическо.
За СИП математика правим сборна група от три втори класа и ни препоръчаха един оранжев сборник "2-4 клас", на обед ще го търся.
Моят син в часа по Домашен кит взел, че изрязал нещо от учебника, а не от учебната тетрадка /пък той е нов- новеничък/ та ще купувам и такъв учебник на обед. Нещо се заприказвали и се разсеяли с друго детенце и направили белята. Аз го видях в къщи и той до последно ми твърдеше, че така му били казали. На следващия ден обаче питал в клас и се оказало, че грешката била при него, та отново ще се бръкнем за учебник.
Според нашата класна децата са зле по БЕЛ, вече казах, 2-3 не могат да четат въобще. Нормално е в началото да има такива разлики, докато децата все още не са се диференцирали по специални училища. Всяка вечер правим диктовки за домашно от по едно листче на тесни и широки редове. Снощи диктувах вицове на медицинска тематика с пряка реч.

# 81
  • Мнения: 826
Все още стачка. Учебници няма.
Гого вчера ходил до библиотеката да върне, и съответно вземе книги. Дойде само с 2  Shocked Обичайно носи 4-5. Каза, че търсил, търсил и само това си харесал, даже едната книжка вече я бил чел. Брей, толкова ли е беден фонда на местната библиотека, мойто дете ли е претенциозно?  newsm78 Не вярвам за една година да е изчел всичко интересно, ама от друга страна баща му каза, че вчера го заварил задълбочено да чете пъвите страници на "Ген" на М. Крайтън #Crazy
Шантава работа, скоро трябва да направим рейд из книжарниците за ново запасяване с книжнина.
Откровено се радвам, че чете, че иначе гледа телевизия- Картуун нетурк или Дискавъри  до второ пришествие.  За компютъра съм наложила ограничение- 1ч. на ден, ама покрай тая стачка му изпуснах края   Thinking

# 82
  • София
  • Мнения: 1 951
Ако стачката продължи ще станат три седмици да не са на училище децата.Ние не сме ходили.
И аз съм решила да купя учебниците,защото държавните ги няма.
А някой знае ли къде мога да намеря учебна тетрадка по музика за втори клас.Търсих на няколко места ,но я няма.Останалите учебници са ми заделени от позната.Издателството е "Просвета".

# 83
  • Мнения: 24 467
Ако стачката продължи ще станат три седмици да не са на училище децата.Ние не сме ходили.
И аз съм решила да купя учебниците,защото държавните ги няма.
А някой знае ли къде мога да намеря учебна тетрадка по музика за втори клас.Търсих на няколко места ,но я няма.Останалите учебници са ми заделени от позната.Издателството е "Просвета".

Защо "три седмици", нали първата, от 17.09 до 21.09 следва да е имало редовни учебни занятия. Стачката тогава не беше ефективна.

Учебник по музика за ІІ клас следва да ви дадат от училище. Даже да е в кофти състояние няма значение, само го отбележете, за да не ви карат да го плащате.

# 84
  • Мнения: 184
Ако стачката продължи ще станат три седмици да не са на училище децата.Ние не сме ходили.
И аз съм решила да купя учебниците,защото държавните ги няма.
А някой знае ли къде мога да намеря учебна тетрадка по музика за втори клас.Търсих на няколко места ,но я няма.Останалите учебници са ми заделени от позната.Издателството е "Просвета".

Защо "три седмици", нали първата, от 17.09 до 21.09 следва да е имало редовни учебни занятия. Стачката тогава не беше ефективна.

Учебник по музика за ІІ клас следва да ви дадат от училище. Даже да е в кофти състояние няма значение, само го отбележете, за да не ви карат да го плащате.
Здравейте! Аз съм от Пловдив и съм мама на двама второкласници - момче и момиче близнаци. Ние също вече втора  седмица не учим - предишната (с изслючение на два дни) училището ни беше в ремонт, а тази седмица е в стачка.
Колкото до заниманията - моите също в началото нищо не искаха да правят, но вече им омръзна и вчера порешаваха задачки и направихме малка диктовка. Днес ще ги изненадам с по-дълга.

# 85
  • София
  • Мнения: 1 951
Ако стачката продължи ще станат три седмици да не са на училище децата.Ние не сме ходили.
И аз съм решила да купя учебниците,защото държавните ги няма.
А някой знае ли къде мога да намеря учебна тетрадка по музика за втори клас.Търсих на няколко места ,но я няма.Останалите учебници са ми заделени от позната.Издателството е "Просвета".

Защо "три седмици", нали първата, от 17.09 до 21.09 следва да е имало редовни учебни занятия. Стачката тогава не беше ефективна.

Учебник по музика за ІІ клас следва да ви дадат от училище. Даже да е в кофти състояние няма значение, само го отбележете, за да не ви карат да го плащате.
Здравейте! Аз съм от Пловдив и съм мама на двама второкласници - момче и момиче близнаци. Ние също вече втора  седмица не учим - предишната (с изслючение на два дни) училището ни беше в ремонт, а тази седмица е в стачка.
Колкото до заниманията - моите също в началото нищо не искаха да правят, но вече им омръзна и вчера порешаваха задачки и направихме малка диктовка. Днес ще ги изненадам с по-дълга.
Здравей!И аз съм майка на близнаци.И ние решаваме задачи ,четем и пишем по малко.
Доколкото разбрах от госпожата учебник по музика може да им дадат,но учебна тетрадка НЕ и следва да си я закупим ние родителите.Аз търсих,но за съжаление няма.Издателството е "Просвета"
Не съм сгрешила в понеделник започва третата седмица, в която не сме на училище,защото Не ходихме и през периода !7.09.21.09.Имаше празник на  София,почистване,разходки,но не и учебни часове..

Последна редакция: пт, 28 сеп 2007, 13:06 от marianasot

# 86
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Просвета има информационни центрове, където човек може да си купи всичко, което е тяхно издателство - единя е на Дондуков, другия на Иван-Асен имат и други, но сайта нещо не им се отваря за да ви дам по-точна информация. А сещам се, че може от справки да поискате тези центрове и те да ви кажат точно адресите си.

В доста училища са доставили вече учебниците, така че не бързайте, ще имат.

# 87
  • София
  • Мнения: 1 951
благодаря!Аз днес имам други грижи и не се сетих да се разровя в нета.Благодаря!

# 88
  • Мнения: 184
За помагалата направо събирахме пари и ги поръчахме  за целия клас в някаква книжна борса, иначе до средата на учебната година някои не сколасват да си ги закупят. Но ще се закупуват само помагала, а учебниците и учебните тетрадки са безплатни. Ние получихме част от учебниците, другата след стачката. На доставчиците им  дойде добре тази стачка - четох някъде, че имало гаф с фирмите, които доставят учебниците до училищата.
Когато разглеждах учебниците, ми направи впечатление, че в учебника по математика няма да се пише, което означава, че всичко ще се преписва в тетрадките и ще им отнема много време.

# 89
  • Мнения: 24 467
Правилно е във втори клас по математика да се пише в тетрадката с квадратчета. Децата, предполага си, трябва да умеят вече да го правят. Освен това една от целите на математиката във ІІ клас е придобиване на умение за записване на съкратено условие на текстова задача и съставяне на уравнение и решаването му, което не се прави нито в учебника, нито в сборника. Задачите, които не са текстови няма да се решават само с попълване на едно квадратче, ще се учи разкриване на скоби и решение с уравнение.
Само дето са ни много малките тетрадки- за математиката- 1 бр., за СИП-математика- 1 бр., за ЗИП- м.-1 бр. и за домашно... Пък по БЕЛ си има отделно за бълг. език, за литература и за развитие на речта, за ЗИП- БЕ и ЗИП- литература. Много нещо накупихме и много нещо се носи в училище поради тази причина.

Общи условия

Активация на акаунт