Отговори
# 90
  • Мнения: 1 264
Я ,спокойно! И майка ми все разправя да и оставя Калоян тя да го гледа (на 100км разстояние), ама няма да я огрее.  Mr. Green Че аз ще откача! Винаги е добре дошла вкъщи, ако иска да е край детето, да заповяда у нас! И между другото изобщо не се обижда от факта, че няма да й изпратя детето да го гледа. Тя е майка и много добре знае как ще се чувствам. Така е и със свекърва ти. Казваш не и обясняваш защо. Не е нужно да се настройваш и да се карате.  Hug

# 91
  • Sofia
  • Мнения: 4 702
Аз от сега подготвям бъдещите баби и дядовци, че сама ще си гледам детето. А когато минат 9-те месеца и се върна на работа живот и здраве , по - скоро бих взела гледачка, ако не е готово да посещава ясла , отколкото да им го оставя да го гледат. И не защото им нямам доверие или нещо подобно, напротив страхотни хора са, както мама, така и родителите на мъжа ми, но искам аз да казвам кое как да става, а не те да го гледат по техните си разбирания от преди 25 години, когато ние сме били бебета. И за да не си създавам конфликти с тях, мисля че най - удачния вариант е да го гледа чужд човек, който би следвало да прави каквото му се каже без да се обижда от малко по - рязкото отношение на моменти, което ще е неизбежно предполагам.

# 92
Здравей! Според мен  не  им   оставяй дтето - ще работиш цял живот и ще изпуснеш   много важни първи мигове на малкото човече, а когато   не дай Боже е болничко ще ти се къса сърчицето , че си  на работа... Освен това   имат навика да си налагат техни  режими и методи на отглеждане  и  когато ти  си със собственото си дете  пак трябва да се съобразяваш с това без значение дали ти изнася или не.
Поне до 1г и половина  ако е възможно си го гледай ти.  Naughty

# 93
  • Мнения: 139
Мила Деси, не им позволявай да направят това, което явно така дълго са планирали! Сигурно са много мили хората, ама ти и още по-малко детето, с нищо не сте им длъжни. Те като търсят начин да бъдат полезни и да се изявяват  - да си намерят друг обект! Дъщеря ти, както сама казваш, не е кукла!
Според мен е най-добре още отсега да им потушите ентусиазма, защото иначе ще продължат да се самонавиват и нещата може да излязат извън контрол. Всеки трябва да си знае мястото!  Hug
Само бъди хладнокръвна, спокойна, когато говориш с тях! Успех!

# 94
  • Мнения: 92
На едни приятели, първото им детенце направо го отгледаха бабата и дядото и сега, когато е на 5 годинкине иска да слуша родителите си. Само се оправдава, че ще се оплаче на баба.  #Cussing out

Сега им се оди второ момченце и бабата и дядото не искат да го видят- вече си имали внуче и то има се радва и на яхно име било иииииииииииииии

Детето трябва да си го гледат родителите, а бабите да му се радват и да помагат. Wink

# 95
  • София
  • Мнения: 17 592
Ами просто им кажи, че не искаш да се разделяш с детето си, че твърде много ще ти липсва, че не искаш да изпуснеш никое от първите неща, които ще направи и че дори да си на работа, искаш като се прибереш, тя да е първото нещо, което да видиш и да я прегърнеш да е първото нещо, което да направиш. И че, много вероятно, ти също би й липсвала. И че те също са искали да прекарват възможно повече време с малкото си дете - таткото, когато е бил бебе. И че ако толкова силно желаят да бъдат с нея през деня, когато ти тръгнеш на работа, трябва да обмислят възможностите за преместване във вашия град, тъй като не може всяка сутрин и вечер бебето да пътува пез 1/2 България, за да бъде с майка си.

# 96
  • Мнения: 2 131
Сега им се оди второ момченце и бабата и дядото не искат да го видят- вече си имали внуче и то има се радва и на яхно име било иииииииииииииии
Ауууууу, това е абсурдно  #2gunfire

# 97
  • Мнения: 1 172
На думи всички много ги искат. Но на практика, трудно го вземат. Особено като видят какво е да отговаряш за чуждо дете и родителите му да не са ти на 1 ръка разстояние.

Майка ми на думи все взема детето да го гледа - за по месеци чак го иска. Но като ударя чертата - свекърва ми повече го е гледала, без да ми е правила такива драматични сцени колко много ще й липсва, как го иска за не знам си колко време и т.н.

Не си струва да се ядосваш за глупости. Няма по-хубаво от това детето да е при родителите си. Но пък има и ситуации, когато е по-добре за самото него да е при баба и дядо за някакъв период. Разбира се, по преценка на родителите.

# 98
  • Мнения: 1 931
Моите деца пък свекитата не искат да ги видят,имали си внук от дъщерята. Ние бяхме при тях когато сина беше на 6-7месеца и не искаха да го погледнат, а той милият в момента в който влязохме при тях не спря да плачи докато не излязохме от къщата им. Просто си усети, че не го искат там. Малката пък въобще не са я виждали. Нито се обаждат да питат как са нищо. Само мъжът ми от време на време им звъни да ги чуе как са, но не искат и да чуят за децата. Правеха се ,че много ме обичат до момента в който им казахме, че съм бременна и да не разчитат повече на нас финансово. Това положение е тежко и на мъжа ми и на мен от части. Иска ми се поне от време на време да има на кой да го оставя, да се интересуват от децата. Добре, че нашите ги обграждат с любов. Йони вече е голям и като ги гледа на снимки пита кои са, казвам че са мама и тате на неговият тате и не говоря лошо за тях, само дето вече той усеща нещата.
Извинявам се на авторката, че писах за неща, които не са по темата й.

# 99
  • Мнения: 873
здравейте!
по темата има развитие-бяхме при свекърите преди 2 седмици.дядото намислил да си продадат апартамента в Русе и да си купят един в Търново,за да могат да гледат Лили,а ние с мъжа ми да ходим "на баня"-явно това означава да си излизаме и т.н.нищо лошо нямаше да има в това,ако ние с мъжа ми си излизаме и така,даже взимаме детето с нас.този разговор се провежда между мен и свекър ми насаме в кухнята.обясних му,че аз ще гледам детето,таткото ми помага и се справяме,а когато дойде време,ще я пуснем на детска градина.той започна да ми обяснява как те за единия син наели детегледачка,а другия го гледала баба му.явно имат да си компенсират хората,ама аз категорично казах,че това няма да е смойто дете.свекъра ми се поразсърди.сядаме да вечеряме и той изведнъж се обръща към детето и казва"само един ден ми трябва с тебе,за да те настроя против майка ти и баща ти" и ние с мъжа ми  Shocked Shocked Shocked
от тук нататък какво да ви кажа-сдъвкахме го с парцалите!
два дни след това той започна работа-свекъра,де-и сега си се занимава там.
надявам се,че сме му пресекли мераците Praynig

# 100
  • Мнения: 1 440
...свекъра ми се поразсърди.сядаме да вечеряме и той изведнъж се обръща към детето и казва"само един ден ми трябва с тебе,за да те настроя против майка ти и баща ти" и ние с мъжа ми  Shocked Shocked Shocked
от тук нататък какво да ви кажа-сдъвкахме го с парцалите!
два дни след това той започна работа-свекъра,де-и сега си се занимава там.
надявам се,че сме му пресекли мераците Praynig
Е,не!Този човек определено не е нормален!Затова ли била цялата патърдия!

# 101
  • Мнения: 2 622
Какви са тези хора,вече и апартамента ще продават,ще се местят във друг граг...Добре сте направили,че сте ги скастрили,нека не си правят илюзии.
Аз съм го имала същия проблем с първото дете,едва се разграничихме от бабата Rolling EyesСега,когато децата се две,пак се пробва да взема само каката(ужким да ми е по-леко само с едното дете),но с мъжа ми й казахме,че ако иска да помага да взима и двете деца,защото не могат една без друга.Знаете ли колко се разредиха гостуванията при баба като поставихме така въпроса Mr. Green

# 102
  • Мнения: 463
И аз съм на мнение, че свеки не са прави. За сега те съветвам да не влизах в конфликт с тях. Ако стане въпрос за това те съветвам да им отговориш по начина, който вече си го правила, т.е. когато поотрасне и се храни с обща храна. Кажи, че ще я гледат от време на време, като на гости у баба  и дядо. ако не приемат думите ти, които в никакъв случай да не изразяват ярост, можеш да седнеш и да поставиш въпроса съвсем открито. Така всичко ще се изясни. При нас също майка ми ще гледа малък  след деветия месец, за да се върна на работа и защото ние я помолихме. Та жената от тогава си мечтае. На всеки баба или дядо им е тръпка, ама да не се увличат и да уважават твоето мнение. Когато помолихме мама да го гледа, тя каза "Аз не смеех да спомена , защото си мислех, че не смеете и не ви е приятно да ми го дадете!". Значи, ако някой има такт и уважение може и така. А какво да кажа аз ,щом като свекър ми не е дошъл още да види малък /4месеца/, след многобройните покани, които му отправихме. Човекът живее на село и не можел да остави трите кози и петте кокошки сами. "Да, разбирам го." smile3515

# 103
  • Мнения: 2 131
сядаме да вечеряме и той изведнъж се обръща към детето и казва"само един ден ми трябва с тебе,за да те настроя против майка ти и баща ти"
smile3513
Родителите на мъжа ми живеят в друг град. Когато бяхме на почивка се наложи да оставим бебо при тях - беше на четири месеца и половина. Казвам наложи се, защото пробвахме с него, но не стана, беше прекалено малък за такива неща. Другият вариант беше въпреки резервации и т.н., просто да се върнем у дома. Естествено, късаше ми се сърцето, но съм сигурна, че го гледаха добре. Аз предупредих - да не се носи прекалено много, да не се приспива на ръце, да не се събужда за храна нощем и мисля, че свекърва ми се съобразяваше.
А майка - тя всеки ден идва, оставям й го за час-два. Тя казваше: "Ако искаш, още от родилния дом го вземам да го гледам"  newsm03, но мен тази й реплика не ме е подразнила въобще. Това е по-скоро на майтап. А сега той е почти на осем месеца и много искам от догодина да се върна на работа и да й го оставя да го гледа, но няма как да стане поне на този етап.
Всяка майка сама си преценява доколко иска да повери детето си на бабите и дядовците. Ако не искаш, просто е необходим директен разговор.

# 104
  • Мнения: 903
Според мен си в пълното си право и не им се оставяй да ти съсипят хубавите моменти покрай порастването на детето ти. Вдигаи горе главата и говори направо. Не се оставяй на никого и бъди категорична в решенията си, за да се знае кои кои е в случая.Успех и целувки на малката принцеса Лили Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт