печени червени чушки

  • 3 229
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 360
Така!Салата,миш-шаш,бюрек,панирани,с доматен сос,с ориз-яхния и ги прибавям към почти всичко-кавърма,гювече,дробчета...Но само червени чушки почитаме в къщи Laughing

# 16
Пипера се нарязва прибавя се извара, сварени нарязани на кубчета яйца. Залива се със сос от  майонеза, кисело мляко, малко горчица, сол, черен пипер. Става вкусна салата.

# 17
  • Мнения: 814
И аз ги правя като Тера, но не прибавям сос от майонеза, ще опитам и с нея.

# 18
# 19
  • Мнения: 27 524
А, печени червени чушки харесвам само на салата, за да не ми сладнят. В София често погрешно я представят като катък, но иначе салата е: нарязани печени червени чушки на едри парчета, нарязани орехови ядки, чесън и изцедено кисело мляко. Може и без чесън, с копър.

# 20
  • Мнения: 285




Хайде и аз да се запиша с рецепта.... тя е от края на баща ми(северозападна България) и той е спец. Сварява се зрял боб - като за салата, само боб, без никакви подправки и други продукти и се посолява. След като се свари, бобя се изцежда хубаво от водата и се смесва с нарязаните на парченца печени червени чушки, разбърква се добре и малко се понамачква всичко във пръстена купа с чукалото за чесън(дървено) когато стане хомогенно(без да се намачка напълно, а да се виждат и бобчетата и чушките) отгоре се "Цвърка" сгорещено олио и пак се разбърква. Обясних малко простичко и по "селски", но се опитах да пресъздам автентично рецептата. Доста е вкусно!










Х

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 1 268
Да ви кажа и аз една наследствена рецепта, от свекърва ми.Тя беше от Северна България, така че момичетата от тази част може да допълват.
Изпечени и обелени червени чушки се нарязват в по-дълбок съд. Отделно се пасира чесън, нарязва се много магданоз, слага се сол, олио и оцет и 1 с.л. захар.Добре се разбива тази смес и си заливат и разбъркват чушките. добре е да престои салатата, а ако са още топли става по-бързо.

# 22
  • Мнения: 165
В тая рецепта баба ми слагаше и ситно нарязани орехчета. Мммммммммм, вкусно.
Николова, добре че ме подсети, отдавна не съм правила такава салатка.

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 1 268
Тя е и лечебна-сваля кръвно, сериозно. Тези, които са с ниско да не ядат!

# 24
  • Мнения: 720
Баба ми прави такава кълцана лютеничка ... мммммм мляс, мляс  Embarassed
Пече и бели чушки и домати и  ги "кълца" в дървено хаванче с една джаджа, на която в нашият край й викат "кълцаник" (чукало или не знам как се казва, използва се за чесън) После слага чесън и магданоз, олио и сол и мммммм..... Вкусотиика Grinning

Общи условия

Активация на акаунт