аортна стеноза при малки деца

  • 10 140
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
zdraveite!
Ramzy napulno te podkrepiam i sum suglasna s teb otnosno mnenieto  ti za dr. dasheva!!!
i ot nas edno goliamo
  bouquet

# 16
  • Мнения: 153
 Велковски си работи там но беше в много дълга отпуска. От около 2 седмици е на работа, така че на кийто му трябва вече може да го намери.

Искам да питам, когато дететое предложено за операция на съвет, комисия, или както тамсе казва, след колко време съобщават на родителите датата за операция? Питам защото Теди са я предложили на 26 0ктомври, а още не ми се обаждат. Честно казано ми е неудобно аз да звъня, та ако някой има представа...! БЛАГОДАРЯ!!!

# 17
  • Мнения: 408
Сандидани аз ти писах и в другата тема но ще ти отговоря и тук. При нас беше така: на 13.11.2005г. му направиха катетаризация и ни казаха че ще ни предложат за операция да чакаме известие по пощата. И ни оперираха чак на 02.02.2006г. като ни обясниха, че д-р Митев е бил в отпуска след това в болнични и затова са се проточили нещата. Дано при вас не е така и по рано ви извикат за да не бъдете постоянно в очакване, а пък и  нещата да си минават. Още веднъж успех и кураж!

# 18
  • Мнения: 153
Зорница, а вие ли искахте изрично д-р Митев да ви оперира, и как става това?

# 19
  • Мнения: 408
Сандидани, когато още след раждането на Криси се разбра за проблема, нашият личен лекар който е и детски кардиолог ни даде телефона на д-р Митев.Вечерта когато трябваше да се транспортира детето от Добрич до София моят съпруг разговаря с д-р Митев по телефона обясниму за какво става въпрос че вечерта детето тръгва  с линейката и сутринта ще бъде в София. В 8.30ч сутринта когато линейката пристигна д-р Митев го посрещна на входа на клиниката. Той обясни на съпруга ми какво предстои какво да очакваме абсолютно всичко. Той се ангажира лично настоявайки той да го оперира. Така че и двата пъти той ни оперира, както ще бъде и третия път дано да е жив и здрав.

# 20
  • Мнения: 408
Сандидани изпразни си кутията.

# 21
zdraveite!
moita viki ia predlojiha na komisia i sled dve sedmici ni se obadiha s rezultata-shte izchakame oshte 6 meseca. predstoi ni konsultacia v nachaloto na april.

# 22
  • Мнения: 153
Имаме дата за операция!!! 21.11.07г. Молете се за Теди!!!

# 23
  • Мнения: 408
Сандидани ще се моля за вас. Въоръжи се с търпение и спокойствие и всичко ще мине ок. Но пак говори лично с д-р Митев. Успех! Praynig

# 24
  • Мнения: 337
Сандидани ще стискам палци и ще се моля за вас всичко да мине по-леко  Praynig. Успокой се! Мисли позитивно! Детето ти ще е във възможно най-добрите ръце.

# 25
  • Мнения: 337
weni_vip щом така са прецинили - така трябва. Докторите си разбират от работата. Сигурно трябва да наддаде на килограми. Само дето ти ще трябва да го мислиш още най-малко 6 месеца. Но по-добре да е така. Гледай си детето и не се притеснявай. Всички мислят само най-доброто за твойто съкровище. Ще стискам палци да сте добре. Heart Eyes

# 26
  • Мнения: 266
Поздравявам всички мами, които по една или друга причина пишат тук!
И дъщеря ми има стеноза на аортата и ни предстои операция рано или късно.
Знам, че сигурно е тежко да се връщате към прежимяното в болницата, но ще съм много благодарна ако споделите само в най-общ план как протича постъпване в болница, престой, изписване. Знам, че всеки случай е различен, но бих се радвала на някаква яснота по въпроса.
Благодаря ви!  Hug

# 27
  • Мнения: 408
Здравей tzveteli, аз ще се опитам да ти обясня, а ако нещо пропусна другите мами ще помогнат. При приемане то първо минавате през консултативния кабинето който е на първия етаж. Там ще ви направят кардиограма и ще ви прегледат на ехограф. След това ви настаняват вече в отделението. При приемането в отделението ще изтеглят детето ще му вземат кръв и след това ще ви изпратят да направите ренгенова снимка. Тези неща се правят 2-3дни преди самата операция. В последния ден преди операцията най вероятно ще дойде анестезиолог да ви обясни какви процедури ще му бъдат направени по време на операцията. А да не забравя искат за всяка операция да се дари кръв от четерима души. Това трябва да осигурите. Така , вечерта преди самата операция ще ти кажат че можеш да даваш храна и вода само до 12ч. След това нищо не се дава.  Сутринта преди да качат детето в операционната ще му направят клизма и ще му дадат "веселото прахче"(това е лекарство за успокояване на детето, то се чувства спокойно и не плаче). Когато се качите вече за операцията -операционния блок се намира на 3етаж и до него е и реанимационния сектор, даваш детето на сестрата и изчакваш да ти върнат дрешките. И вече чакате и се молите да мине успешно операцията. След това детето ще престои няколко дни в реанимацията къде родители не се допускат само се дават сведения за състоянието му. И когато то е по добре ще го свалят в отделението и там 1-2 дена ще бъде в интензивния сектор пак под наблюдението на лекари и сестри и пак без мама. След това вече ще те пуснат и теб при него и ще ви настанят в стая докато тетето се въстнови и лекарите решат че сте готови за изписване. Ами това е с което мога да помогна ако още нещо искаш да знаеш питай ние винаги сме на среща. Hug

# 28
  • Мнения: 266
Зорница29, много благодаря за подробното описание!Точно това ми беше нужно като информация. Неизвестността плаши още повече, а сега ми е малко по-спокойно като имам представа за реда на действията.
Тази седмица ще ни обсъждат и след това ще имам яснота дали са я планирали за операция или пак са я отложили. Не знам кое от двете е за предпочитане...
Още веднъж благодаря за отговора!   bouquet

# 29
  • Мнения: 337
Здравей и от мен tzveteli  Hug. Значи само да добавя, че докато детенцето ти е в реанимацията ще можеш да искаш сведение за състоянието му на място или по телефона сутрин между 11-12 часа и вечер 17-18 часа.
И друго. Преди всяка операция се прави т.н. катетаризация - незнам дали са ви я правили. За това изследване престоят в болницата е 2-3 дена. Първият ден се правят рутинните изследвания - кръв, урина, ренген. Вторият ден е самата катетаризация - с пълна упойка вкарват едно катетърче през крачето и гледат сърцето отвътре. Заснема се всичко и се показва после на хирурга, който преценява спокойно какво ще прави. Това изследване се прави с цел спестяване на време и вземане на възможно най-добрия начин на действие по време на операцията. Тогава се решава и кога ще е самата операция. Като приключи изследването ти свалят детето в отделението. Живот и здраве на другия ден си отивате в къщи.
Ако имаш още въпроси или нещо не ти е ясно - насреща съм. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт