Урок #28:how to live healthy in this unhealthy environment?

  • 12 156
  • 303
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 091
Jenna, споки, те са ти го казали това, за да те ядосат и да родиш довечера  Laughing

Пумпал, да, преносване се смята след 40 седмица. Аз преносих с 3 дни.

# 16
  • Мнения: 2 254
Мен пък ми е много интересно...преносвате там с 2-3 дни,казвате....аз като един амиш тук мисля...колкото и да са добри технологиите и разните му там формули за изчисление на термини разни-безобразни...като че се знае с точност,кога бАш е станало зачатието...та + - 48 часа....2-3 дена...едва ли е преносване....навреме си е било,викам аз....

# 17
  • Мнения: 1 593
Jenna, споки, те са ти го казали това, за да те ядосат и да родиш довечера  Laughing

  Laughing Лол, верно, че бях много Зен до тази сутрин... ха дано успеят

Пък аз не знам защо се сетих ни в клин, ни в ръкав, имаше едно момиче на старата ми работа, много религиозна беше, целият и компютър беше олепен с едни листчета на които пишеше:
"Обичай ближния си", "Никога не прави това, което не искаш другите да ти правят", "Следвай пътя божий смирен" и като цяло не пропускаше да спомене колко е вярваща.
Само, че същото това момиче беше изключително злобна и завистлива, и всички я мразеха (най-накрая я уволниха, щеше да ги съди и прочие, но естествено, не и се отвори парашута). Но тя просто освен да плюе, не можеше за друго да говори.

Наистина е странно как може някой да парадирира, че вярва в Бог с подобни изказвания, а да не пропуска възможност да си покаже чисто човешката злоба.  newsm78  

# 18
  • Мнения: 1 436
Наистина е странно как може някой да парадирира, че вярва в Бог с подобни изказвания, а да не пропуска възможност да си покаже чисто човешката злоба.  newsm78  

А, и ние имахме един такъв. Някои хора си мислят, че като се пишат вярващи, цитират библията и ходят на църква, билетът за рая им е резервиран и няма нужда да се морат да се държат прилично.

# 19
  • Мнения: 2 381
Наистина е странно как може някой да парадирира, че вярва в Бог с подобни изказвания, а да не пропуска възможност да си покаже чисто човешката злоба.  newsm78  

И аз това се чудя. Имам позната, която спазва всички религиозни обети и адети и не спира да злослови. Толкова негативна енергия се излива от тая жена, че вече спрях да я слушам.

Вярвам в позитивната и негативната енергия и разкарвам от пътя си всичко, което ме натоварва Peace.

Последна редакция: вт, 25 сеп 2007, 00:15 от Niki1

# 20
  • Мнения: 810
Мен пък ми е много интересно...преносвате там с 2-3 дни,казвате....аз като един амиш тук мисля...колкото и да са добри технологиите и разните му там формули за изчисление на термини разни-безобразни...като че се знае с точност,кога бАш е станало зачатието...та + - 48 часа....2-3 дена...едва ли е преносване....навреме си е било,викам аз....

Тина, всеки си има разбирания, предпочитания, планове.. Аз лично се придържам към мнението ти. От това, което чета, опасно за бебето става след 41-42 седмици и тогава аз бих предприела действия. Освен ако докторите не преценят, че има нужда по-рано. Но всеки си знае за себе си.

А по темата  Grinning Една психоложка ми каза, че има изследвания за това как тялото реагира, когато яде, ако си в добро настроение и се наслаждаваш на храната и ако си в лошо и се тревожиш колко ще напълнееш и изпитваш вина. В първия случай метаболизма ти е по-силен и не пълнееш  Laughing

# 21
  • Мнения: 1 593
за преносването: нормалната бременност продължава от 37 седмици до 42 седмици след последната менструация. Така че дори и да определят кога си заченал, пак се счита за нормално да си бременна (от 37 до) 42 седмици.
Друг е въпросът, че политиката на доктора ти може да е се предизвиква след 41 седмица на всяка цена иначе не гарантират здравето на детето ти.

Имаше една чужбинска мама в ХОландия (там са по-природно ориентирани) и нея я оставиха да преноси 2.5 или 3.5 седмици (не съм 100% сигурна, но помня, че се готвеше да ражда април, а роди юни). Естествено наблюдаваха бебето, роди си съвсем нормално (непредизвикано), макар и големичко (тя си правеше майтап, че ученическа чанта щеше да му купува). Целият форум го чакахме си спомням, не зная за по-сериозно закъснение от това  Grinning

# 22
  • Мнения: 2 381
Имаше една чужбинска мама в ХОландия (там са по-природно ориентирани) и нея я оставиха да преноси 2.5 или 3.5 седмици (не съм 100% сигурна, но помня, че се готвеше да ражда април, а роди юни).

Дженна, една г.с. не е ли 7 дена? Ако е така май месец е 4 седмици +. Да не си се объркала нещо? Термин април, раждане един месец по- късно е 4 седмици минимум преносване.
Тези холадци ми скриха шапката  ooooh!

# 23
  • Мнения: 3 478
Я уточни за недоразбралите като мен, моля.Къде точно на ръчичката и няма ли да се отмие до другия ден, трябва да се пази от вода ли мястото?
Изкъпи мъника първо и после натрий малко посредата между китката и лакътя от вътрешната страна. Като миеш ръчички няма да мокриш чак до там.А ко се зачерви по-добре не давай и направи алергичен мед. тест първо.

Благодаря за разяснението Hug

Ама сте писали, писали за 3 дни, цяла тема Shocked. Разногледа станах докато ви изчета.

Джена, в крайна сметка направи ли резервация сега или? Предполагам е много изнервящо на този етап, определено май съм за неочаквано и леко ранно раждане Mr. Green

# 24
  • Мнения: 7 837
Вярвам в позитивната и негативната енергия и ракарвам от пътя си всичко, което ме натоварва Peace.


И аз.
На шега приемаха преди време тук теорията за енергийния вампиризъм,  но той се увеличава. Поне в нета е лесно, малко да усетя че някой ме натоварва и спирам да го чета. Особено като почне да ми прави разбор на мача, става и отегчително...
Виж, в реалния живот защитата е малко по-трудна. Но не и невъзможна  Simple Smile

# 25
  • Мнения: 1 593
Имаше една чужбинска мама в ХОландия (там са по-природно ориентирани) и нея я оставиха да преноси 2.5 или 3.5 седмици (не съм 100% сигурна, но помня, че се готвеше да ражда април, а роди юни).

Дженна, една г.с. не е ли 7 дена? Ако е така май месец е 4 седмици +. Да не си се объркала нещо? Термин април, раждане един месец по- късно е 4 седмици минимум преносване.
Тези холадци ми скриха шапката  ooooh!

Ще я питам и ще ти обясня за точното преносване, защото лентичката и, и термина на 1ва страница не се връзваха изобщо. Също така, като започна да преносва, си сложи специална лентичка, която показваше колко дни е преносила. Оттам ми се въртят цифри като 2.5 или 3.5 седмици.
Под готвеше се, имам предвид, че си спомням как дискутирахме, че (не) чакаше телец (не помня вече какви и бяха предпочитанията), а то се роди близнаци (т.е. пропусна цяла зодия).

# 26
  • Мнения: 7 837
Ники, звездичка е момичето от Холандия. Преноси 12-13 дни.

# 27
  • Мнения: 1 800
АJ е преносен 5 дни, но не искаха да предизвикат  за още 2-3 дни. Един от племенниците ми е преносен 10 дена и естествено се е родил.

За религиозността- много е лесно да се декламира какво е прочетено в Библията и други книги, но е много трудно да се приложи на практика. Не значи, че като четеш за чудесата на Исус може и ти да ги извършваш.
Не ми харесват религиозни хора да парадират с това на думи, впечатлена съм от такива, които не знаеш въобще дали ходят или не на църква, но са хора за пример с живота си и с отношението към другите.
Иначе нищо против към никоя религия. Всеки има различни нужди, различен начин да се чувста по-добре и право на избор Peace

# 28
  • Мнения: 1 593
Ще я питам и ще ти обясня за точното преносване

Тя пък взе, че отговори веднага...
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=219751.280;topicseen

# 29
  • Мнения: 1 783
Дженна, казали са ти така, защото не могат да предвидят колко бременни ще им дойдат неочаквано, а повечето родилни отделения имат ограничен капацитет. Аз нали се гласях за предизвикване но стана естествено, че ми казаха че имали толкова много, че ако съм им се обадила да дойда да предизвикат, нямало да ме приемат, защото нямали място. И дори целия престой си го изкарах в родилна стая, не след-родилна, защото нямаха свободни. Имат право хората, не се тревожи, ще стане, скоро  Peace

Атти, важното е да вземаш фолиева киселина достатъчно, и желязо в твоя случай. Имам много познати, които не ги пиеха, както и аз не ги пиех много-много, но никакво проблеми нямаха. Някои даже твърдят, че от тях много се пълнее.

Общи условия

Активация на акаунт