Не мога да науча половинката да се храни акуратно

  • 13 309
  • 316
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 380
ама как може! сменяй го!!!!!!!!


да ви имам проблемите. намери си някой дет ще те бие, или ще ти кръшка... но пък се храни акуратно....

Странна нашенска психология...да се успокояваме винаги с това че има неща и по-зле. Sick То няма лошо като се замисли човек, за самосъхранение на психиката върши добра работа, но в крайна сметка и такива на пръв поглед дребни неща могат да те изкарват от равновесие ежедневно. Пък майките никак не се замислят за тази страна на възпитанието на децата си, после жените им обират плодовете на "възпитанието". От културата на хранене започва културата по принцип.

# 16
  • Мнения: 6 029
Странна нашенска психология...да се успокояваме винаги с това че има неща и по-зле. Sick То няма лошо като се замисли човек, за самосъхранение на психиката върши добра работа, но в крайна сметка и такива на пръв поглед дребни неща могат да те изкарват от равновесие ежедневно. Пък майките никак не се замислят за тази страна на възпитанието на децата си, после жените им обират плодовете на "възпитанието". От културата на хранене започва културата по принцип.

о моля те. не той, а ти имаш проблем. остави човека да се чувства уютно. а масата, която си подредила наистина е страхотна. ако темата е за да те похвалим - имаш похвалите. но това, което описваш е несериозно. прощавай, че съм директна.

аз ти желая лека нощ и отивам да си гушна ядящата неакуратно половинка.

# 17
  • Мнения: 4 380
Сигурно при други обстоятелства и аз бих го сметнала за несериозно, но....прекалено много ми се насъбра. Crossing Arms То бива, бива...веднъж, два пъти, пет пъти се мъчиш да го вкараш в правия път и не възприема. Sick Някой се бори с мръсните чорапи (то и този проблем го имам, но там като че ли по-философски гледам на нещата), пък на мен болното място ми е масата, т.к. влагам не малко усилия и творчество в деокра и и МРАЗЯ изключително да не ми се зачита труда. Sick

п.с. ако исках да се похваля, щях да го направя директно.  newsm78

# 18
  • Мнения: 553
Надали ще го научиш, колкото ти се дразниш от начина му на хранене, поне толкова той се дразни че му отнемаш елементарното спокойствие докато се храни... от това може да изскочи с времето сериозен проблем защото си е постоянен дразнител, и да призная - много по-съществен за него... дори кучетата си отнасят храната настрани за да се нахранят спокойно.
И защо мислиш че имаш право да го учиш и да се опитваш да го променяш насила. Със същия успех той може да реши че трябва да ти избие "тези лиготии с масата и салфетките" от главата - и  ще има точно толкова право колкото и ти, да ти кажа...
Казваш в мойта къща никакви мушами... като че се подразбира че той изобщо няма думата за това... смяташ ли че наистина имаш право така да диктуваш бита вкъщи... рискуваш да направиш така че той да ходи или да го тегли да яде при майка си - за да го оставят на мира да се нахрани, пък ако ще и кофти манджа да е.
Истинския уют не идва от чиниите и покривката, а от това да можеш да се отпуснеш и да се чувстваш спокоен. Само си въобразяваш че създаваш уют, ако после така му го изкарваш през носа.  И може да стане така че при всичкото ти старание на него да му е по-приятно да яде суха храна навън, а ти да се чувстваш недооценена. Избираш себеутвърждаването пред любовта, без да го усещаш...
В семейството сте един на един... какъвто и интериор и лайфстайл да рекламират по телевизията....важни са вашите потребности. А в това отношение явно те се разминават. Труда ти не енедооценен- просто тези ти усилия него не го ползват, а му усложняват живота- вероятно за него са пасив а за тебе актив... за него не са радост за окото ами леле заради някакви парчета плат пак ще ми мрънкат цяла вечер...
Помисли за някакъв компромисен вариант, но го оставяй поне едно хранене в деня без да го притесняваш за нищо...ако трябва просто не стой там да го гледаш и да се дразниш.
 Аз ако съм на негово място досега да съм изтрещяла... за мене храненето е някакво неприкосновено време в което си почивам от всичко. Живеем в голям стрес и направо бях почнала да изперквам докато не си наложих пълно спокойствие докато се храня. Храната е чудесен катализатор за да си балансираш живота и енергията, защото естествено те успокоява и можеш да релаксираш... и ако някой ми посегне на това... ела да видиш.... здрава покривка и чиния няма да остане от тия заради която някой е решил да ми вади душата... #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Може майка му по принуда да е слагала тези мушами, именно за да има мир и спокойствие - кой знае свекър ти как е бил научен да се храни и мъжа ти от кого  е гледал...

Последна редакция: пн, 24 сеп 2007, 22:52 от oceanid

# 19
  • Мнения: 1 581
Разбира се, явно са ни различни стандартите - за семеен уют и правила за семейно съжителство.
Ама ако ми подреди някой такава маса вкъщи и после ме следи дали се храня акуратно, ако въобще хапна нещо с треперещи ръце и свито сърце, сигурно няма да мога да го преглътна  Tired  Ще си седя и ще се правя, че дъвча цяла вечер напълно акуратно, а после в 2 посред нощ ще се наплюскам пред хладилника  Whistling  И ще пия мляко направо от шишето  Mr. Green
Обаче мъжете са по-дебелокожи, безсъмнено. То такива усилия полагаш да се чувства той не-у-дома-си, а той така да ти се отблагодарява...

# 20
  • Мнения: 473
Колкото и да ви се струва дребен проблема на Ксения, тя всъщност си е много права. Не може да седнеш на подредена като в Шератон маса с три вида покривки и да ядеш на нея като прасе. Първо е неуважение към домакинята, която се е погрижила за този уют, второ - това е въпрос на елементарни навици, които не са създадени още в детството. Много ме дразнят мундарлъците на мъжа ми, има мъже на които тези неща особено много правят впечатление. Но за съжаление и моя не е от тях! Joy

# 21
  • Мнения: 4 380
Хм...интересна логика според вас. Значи, ако изхождаме от този начин на мисли, щом майката не го е възпитала, каквато и да е култура или опит да внесеш културен начин на живот ще бъде пречупване на същината му, нахално вторгване в най-съкровенното му, диктуване на бита в къщи...

С риск дори да бъда обвинявана за тартор, в такъв случай да, аз ще определям бита и на който не му изнася, да си обира чукалата. Sick Няма да се храня на мушами и с картонени съдове само за да се чувствал някой си "у дома". Joy Или ще се учи, че културния бит е "у дома", или да хваща гората. Crossing Arms

# 22
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
xenia, вече повече от пет години готвя, чистя, пера и т.н. след моето "същество". А той си е един типичен мъж - след всяко хранене масата и пода са като след бомбандировка, дрехите на втората минута вече са с петно и други такива. И нито веднъж не ми е минала мисълта, че това може да са големи проблеми. Ми той си беше такъв и преди да се вземем, такъв си е и сега. Знаех какво представлява. Да, не ми е приятно, опитвам се да му го обясня, но ако ще трябва да хвърлям нерви по това, просто няма да стане. Той си оставя костилките от маслините върху покривката, аз - не. И след това си пера. Имам си няколко покривки и си ги сменям. Иначе и аз много държа на подредената маса, но тя е такава до като седнем да се храним  Crazy Прави впечатление вида й, мъжа отбелязва че съм се постарала, че е много хубава, и след това си хапва с удоволствие по неговия си начин  Wink
Опитвам се да ти кажа, че мъжа си е мъж, и едва ли ще постигнеш много в превъзпитанието му. Така че по-добре се опитайте да постигнете някакъв компромис - от известно време съм въвела "чинийки за отпадъци на масата", и имам напредък  Wink

# 23
  • Мнения: 420
Аз от един стар роднина знам, като сам на гости, да гледам има ли лекета по покривката, ако  има, са хора купонджии, ако ли не - скръндзи и парвенюта, ядат на вестник, а покривка за гости само. Това преди да напредне битовата химия.

Инак xenia я разбирам, щото и аз мушами и пластмаси приемам на кампинг само.
xenia, преjлваш малко пари и се изнасяш към home sense или linen chest за третирани покривки, аз така си реших въпроса, имам 1 Коледна, 1 Великденска, 1 всекидневна. Така всички са доволни.

# 24
  • Мнения: 4 380
Аз от един стар роднина знам, като сам на гости, да гледам има ли лекета по покривката, ако  има, са хора купонджии, ако ли не - скръндзи и парвенюта, ядат на вестник, а покривка за гости само. Това преди да напредне битовата химия.

Инак xenia я разбирам, щото и аз мушами и пластмаси приемам на кампинг само.
xenia, преjлваш малко пари и се изнасяш към home sense или linen chest за третирани покривки, аз така си реших въпроса, имам 1 Коледна, 1 Великденска, 1 всекидневна. Така всички са доволни.


Я дай малко по-подробно! Редовно пазарувам от home sense, а за linen chest за пръв път чувам. newsm78 Къде и какво е това? newsm78 И какви са тези "третирани" покривки? Аз имам 2 върху които не остават петна и двете са от България. Но като дизайн не ме устройват никак (взех да изпитвам непоносимост към шаренийки както в текстила, така и в съдовете). Тукашните ми са от естествени материали- памук и лен, струват мамси джейс и остават по тях петна и още как. Sick 3 покривки -това ми е крайно малко. Sick

Идеята за купички за отпадъци ми допадна. Май ще го въведа, защото при вас са костилките от маслини (хе-хе, аз купувам само без костилки... hahaha), но при мен редовно е пакетчето от чай. Laughing Чудех се вече дали да не въвеждам насипния чай. Laughing

Последна редакция: пн, 24 сеп 2007, 23:47 от xenia

# 25
  • Мнения: 836
Ксения, твоят мъж ще да е много свестен и търпелив човек, да знаеш!

Аз също обичам да е естетично подредена масата и покривката да е чиста. Затова съм си купила 10-на. Просто сменям като се нацапа.

# 26
  • Мнения: 4 380
Ксения, твоят мъж ще да е много свестен и търпелив човек, да знаеш!

Аз също обичам да е естетично подредена масата и покривката да е чиста. Затова съм си купила 10-на. Просто сменям като се нацапа.

Моят мъж е телец. Не може да му се отрече търпеливост до един момент. Аз обаче бия рекорди по личен предел на търпение. Laughing Много ми е интересен...като телец би трябвало всичко що е естетично да го тегли, да оценява красивото около себе си, но...ТЦ! Naughty Това изобщо не се отнася до моя мъж. Sick Ни най-малко не го вълнува естетиката в живота. Какъв е този телец...някой му е сбъркал рождената дата сигурно. Laughing

Колкото до сменяне на покривката...и аз сменям редовно разбира се. Не е там проблема. Не мога да кажа, че цапа покривки, просто ми преправя декора и си слага неговата пластмасова постелка, която си насвинва както си знае. Laughing Маха ми и долните чинии най-редовно.

# 27
  • Мнения: 5 468
Боже, боже..., какви проблеми само... Горкият човек ooooh!.

# 28
  • Мнения: 836

А ти да не си дева?
Щото аз съм телец, а пък мъжа ми е дева и ме дразни почти по същият начин, както ти се държиш със съпруга си - с излишна педантичност (аз, обаче хич не вярвам в зодии).
Едно е да имаш естетско усещане, друго е да се държиш насилнически, точно, когато би трябвало да ви е най-хубаво.

Я го питай, дали не го прави нарочно  Mr. Green.

Последна редакция: вт, 25 сеп 2007, 00:18 от Silvy A

# 29
  • Мнения: 4 380

А ти да не си дева?
Щото аз съм телец, а пък мъжа ми е дева и ме дразни почти по същият начин, както ти - с излишна педантичност (аз, обаче хич не вярвам в зодии).
Едно е да имаш естетско усещане, друго е да се държиш насилнически, точно, когато би трябвало да ви е най-хубаво.

Я го питай, дали не го прави нарочно  Mr. Green.


Е вие телец и дева трябва да сте си лика-прилика. Laughing Майка му е дева.
Аз и аз съм рогато- овен. Laughing Не знам чии рога са най-силни, но тук и не става въпрос за рога или за насилническо държане. Той си го върши мълчешката, аз дудна от време на време, далеч не толкова колкото заслужава. Не ми е преляла чашата още, но чувствам че не съм далеч от предела. Confused Само си се чудех за себе си...дали опитите ми наистина са кауза пердута и какво мога още да опитам в дадената ситуация. newsm78 Ако му изхвърля любимите пластмасови покривчици? Какво ли ще стане? newsm78 Да взема да ги скрия временно и да кажа, че съм ги изхвърлила? Laughing

Общи условия

Активация на акаунт