Облизвате ли биберони,прибори .....

  • 13 087
  • 358
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 161
Не ближа.Имаше лошият навик да мята бибероната и да врещи силно докато не я подам отново.Намирах я,вадех шишето с водата за пиене и я измивах.И с лъжичките за хранене така правех,когато съм навън.

# 31
  • Мнения: 4 380
НИКОГА!  Naughty Няма място с повече бактерии от устата.

# 32
  • Мнения: 2 070
Облизвала съм да, рядко, като се наложи.
И съм чела за дезинфекциращия и лечебния ефект на слюнката на хората. Особено рано сутрин, преди тоалет и прочие, ако с такава слюнка намажеш пъпки, рани - по-бързо минават... Ако някой си мисли, че ще предпази детето по този начин от бактерии..ми те си се размножават и във водата, с която миеш биберона. И да отбележа, че докато съм си кърмила детето и съм облизвала лъжички и биберони то не се е разболяло от нищо.

Ред е да се попита за урината. Особено в Клюкарника, каква плодотворна тема.
Също така и за кърмата и ефекта върху кожните заболявания - четох, че в момента се разработват продукти на основата на кърма за лечение на рак на кожата. Най-добре било директно да се мажеш с кърма и да я пиеш дори. като с урината. Някой да е експериментирал?  Laughing

# 33
  • Мнения: 2 070
Сетих се още нещо. Слюнката във устата, също като влагалищния секрет, има функцията именно да предпазва от бактерии, при здрав организъм, нормална киселинност, там нормална бактериална среда и прочие. Ако имаш нормален имунитет и това работи точно устата и влагалището с тази си среда би трябвало да стопира бактериите да продължават напред.
И кой е казал, че хората не са облизвали децата си, най-вероятно са го правели преди много години, когато са били по-близо до природата.

Няма ли да я преместите тая тема бе?

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 10 831
Никога.

# 35
  • Мнения: 3 447
Интересно, че всички са го наблюдавали, но явно тези които го правят не разполагат с нет и форум.
О, точно така е. Аз отдавна искам да видя онези митични градинки, в които ходят форумските майки - там не се пуши, не се ядат семки, не се хвърлят по земята чаши от кафе и опаковки от зрънчо, не се крещи по децата, всички носят играчки, а форумските дечица си играят кротко като ангелчета и говорят на английски  Simple Smile

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 23 788
аз до колкото помня, в човешката слюнка няма дезинфектиращ агент, за разлика от кучешката.
или поне не е в решаваща концентрация. ако беше така щяхме и ние да си ближем раните инстинктивно, а такъв инстинкт нямаме.

за мен това близане е просто още един начин да кажеш " ние акаме' или ' на нас ни никне второ зъбче'.
неосъзнато е.  Laughing

А, в грешка си. Съдържа се дезинфекционен агент, най-малкото има лизин. И имаме инстинкт да си ближем раните, като си поржеш пръста или се изгориш инстинктивно не искаш ли да го лапнеш?

# 37
  • София
  • Мнения: 4 423
Не, не облизвам, не ям от храната й, не пипам с ръце приборите й.

# 38
  • Мнения: 2 070
Интересно, че всички са го наблюдавали, но явно тези които го правят не разполагат с нет и форум.
О, точно така е. Аз отдавна искам да видя онези митични градинки, в които ходят форумските майки - там не се пуши, не се ядат семки, не се хвърлят по земята чаши от кафе и опаковки от зрънчо, не се крещи по децата, всички носят играчки, а форумските дечица си играят кротко като ангелчета и говорят на английски  Simple Smile

Доне, ела како в Плевен, ето Дикси ще ти каже. Цигарите се хвърлят в кошчетата, няма семки, верно децата не говорят на английски, но поне в централната градска част е чисто, в градската градина, музея, където се събират мн майки с деца и прочие. По кварталите не знам как е, сигурно е мръсно. Има такива дето облизват и такива дето мият бибероните. Познавам една, по-зле е от Бри от Отчаяни съпруги, педант, сигурно слага и дезинфектант във водата, с която се мият бибероните. Сега ще се каже и че само минерална вода пият децата, щото другата е бъкана с бактерии от канализацията.

# 39
  • Мнения: 24 467
Облизвате ли бибероните на бебетата си,а приборите за хранене? smile3504 passifier

Направо ми е неразбираема подобна реакция. Защо тогава майките изваряват приборите на бебетата /биберони, шишета/, ако после ще ги "облизват"? Никога не съм го правила. Има си стирилизатори, МВ, дори вода и сапун за целта. Слюнката има предпазен ефект, но когато това е нашата собствена такава. Бебето нито има същите защитни механизми, като своите родители, нито има същата бактериална флора в устата си.
На някого дали му е приятно да му ядат с лъжицата и да му лигавят храната?
След "ползата от урината" винаги съм поставяла въпроса за полезността на фекалиите...

# 40
  • Мнения: 494
Кво да правя???? #Crazy
Е'гати гадорията!!! Sick Sick Sick

И не съм митична форумска майка,Dona.Гнус ме е много,затова рядко чистя хорските боклуци,но поне моите си хвърлям където трябва и връщам синовете ми,ако хвърлят нещо на замята,да си го вземат и да го сложат(най-малкото),в багажника на количката,докато намерят кошче.И се карам безогледно и некултурно на други деца,които ръсят боклуци.И ако не нося играчки,малкият ми син си взема от другите и хич не пита Mr. Green.Пък зрънчото ми мирише на повръщано и не го купувам на децата Sick.Те ядат солети,ако поискат подобен боклук!Правят с тях мръсотия дотолкова,доколкото хранят гълъби и врабчета с трохи от солети, но ,така или иначе,всичко се "омита" за минути от гладните птички.Та така,Dona!Няма защо да се правим на интересни,за да сме нормални и цивилизовани(поне отчасти) хора от 21 век! Peace

# 41
  • Мнения: 2 070
Не, не облизвам, не ям от храната й, не пипам с ръце приборите й.

Добре де, с ръкавици ли сервираш...  newsm78

# 42
  • Мнения: 6 029
ССФ не ближе приборите на децата си!!!


аз биберон не ближа, мия ги с вода. но от пюретата ям.

# 43
  • Мнения: 24 467
ССФ не ближе приборите на децата си!!!


аз биберон не ближа, мия ги с вода. но от пюретата ям.

А, когато остане каша или плодово пюре на края и аз си хапвам, но това е вече друга тема. Правя го след като бебо е приключил с лапането.

# 44
  • София
  • Мнения: 4 423
Не, не облизвам, не ям от храната й, не пипам с ръце приборите й.

Добре де, с ръкавици ли сервираш...  newsm78
Имам предвид, че не пипам приборите й, когато започне да яде, непосредствено преди това ги мия, пипам само за дръжката.
Виждала съм, как с ръце бършат лъжичката или виличката на бебетата си, вместо да вземат мокра кърпичка.

Общи условия

Активация на акаунт