ЗА ДОКТОР ИВАН ТАНЕВ - АГ БОЛНИЦА ВАРНА

  • 44 089
  • 52
  •   2
Отговори
# 15
Цитат на: Diki
много благодаря! когато говорих с д-р Танев, ми каза да си приготвя само пелени и памперси, но все пак той е доктора, а акушерките са заети с ежедневието на бебетата и майките, реших че сигурно ще има още неща от които ще се нуждая, живеем близо до болницата, но предпочитам да съм си приготвила нещата аз. като ще съм със секцио трябва ли да нося и превръзки, някъде четох че ще ми трябват?

Да, желателно е да вземеш поне един пакет първоначално.

# 16
Цитат на: Anitta
diki, благодаря ти за пожеланията, но точно сега  дъщеря ми, която е на 8 години се разболя от варицела, така, че се надявам бебето да не бърза да излиза, докато не  й мине, въпреки, че доктор Танев  при последния преглед във вторник ми каза, че няма никаква опасност за бебето.

Моята дъщеря на 6 години също беше с варицела, малко след като бебето се роди. Истината е, че бебетата имат имунитет от майката до 6тия месец след раждане, така че не се притеснявай. Просто когато бебето се роди дръж по-далечко голямото дете до пълно оздравяване.

# 17
  • Мнения: 162
Здравейте!

Аз също засега съм се насочила за раждане към ВИП-етажа на АГ при д-р Танев. Терминът ми е в началото на юли, засега става дума за нормално раждане.
Предната седмица за първи път ходих на консултация при д-р Танев и ми направи доста добро впечатление.
Единственото, което ме притеснява, е че все още нямат обучени специалисти за поставяне на епидурална упойка, а аз се бях навила за такава Sad

Вие как мислите, това основателна причина ли е да избера Майчин дом Thinking

# 18
Цитат на: toni_bonboni
Здравейте!

Аз също засега съм се насочила за раждане към ВИП-етажа на АГ при д-р Танев. Терминът ми е в началото на юли, засега става дума за нормално раждане.
Предната седмица за първи път ходих на консултация при д-р Танев и ми направи доста добро впечатление.
Единственото, което ме притеснява, е че все още нямат обучени специалисти за поставяне на епидурална упойка, а аз се бях навила за такава Sad

Вие как мислите, това основателна причина ли е да избера Майчин дом Thinking


Категорично не е основание - аз, както вече съм споменавала няколко пъти - съм завършила акушерство, и моят скромен опит, информация и наблюдения показват, че в България това се прилага твърде рядко и сякаш все още няма достатъчно добри анестезиолози на които бих се доверила за епидурална анестезия. По принцип самата процедура носи и известни рискове, въпреки че лекарите категорично отричат това. Моят съвет е да поговориш откровено с доктор Танев за своето желание. Но от друга страна раждането е естествен процес за жената, тя е създадена с тази задача и не е толкова страшно сама да се справи с нея. Освен това, ако наистина ще раждаш при доктор Танев ще видиш колко много други средства за обезболяване той ще използва, за да облекчи неминуемите болки, които съпътстват всяко раждане.
От собствен опит /имам вече 2 дечица/, както и от наблюденията ми при раждания се убедих, че няма нищо по-добро от естественото раждане - жената се възстановявя многократно по-бързо, освен това секциото си е само по себе си операция, има период на възстановяване, остават цикатрикси, които винаги ще бъдат слабо място и крайъгълен камък при следващи бременности.

А относно Майчин Дом - ще ти предложат същите неща, които ще получиш и в АГ Випа - аз съм изключително доволна от всичко там, а и цените са далеч по-добри от тези в Майчин Дом.

Е, извини ме че така се разпростях, но се надявам да съм ти била достатъчно полезна.

Желая ти да направиш най-правилния избор според теб, защото ти си майката и ти най-добре знаеш кое е добро за твоето дете и за самата теб. Успех и много леко раждане!

# 19
  • Мнения: 1 277
Блага, извини ме, че малко се отклонявам от темата, но искам да те попитам нещо за д-р Танев. Както писах в предишния постинг, очаквам бебчо в края на май- началото на юни. Притеснява ме, че около средата на май д-р Танев няма да е във Варна и ако човечето реши да ме изненада по-рано оставам без лекар. Знаеш ли случайно как се процедира в този случай: звъня на д-р Танев и той ме "препраща" към негов колега или аз предварително трябва да си имам резервен вариант за лекар? В случай, че е второто, кой друг лекар би ми препоръчала? Надявам се да не се стига дотам, но все пак.
Благодаря ти предварително!

# 20
Привет на всички!

Живея в София, но живот и здраве ще раждам във Варна, през юли. Насочила съм се към доктор Танев, не само във форума прочетох добри отзиви за него!
Също така си мисля за ВИП етажа на АГ. Може ли някой да ми даде по подробна информация за условията там ,както и за цените ,които се заплащат- раждане, упойка, леглоден, присъствие на таткото на самото раждане.

Благодаря предварително!
Желая здраве и късмет на всички!

# 21
# 22
Цитат на: Melpomena
Блага, извини ме, че малко се отклонявам от темата, но искам да те попитам нещо за д-р Танев. Както писах в предишния постинг, очаквам бебчо в края на май- началото на юни. Притеснява ме, че около средата на май д-р Танев няма да е във Варна и ако човечето реши да ме изненада по-рано оставам без лекар. Знаеш ли случайно как се процедира в този случай: звъня на д-р Танев и той ме "препраща" към негов колега или аз предварително трябва да си имам резервен вариант за лекар? В случай, че е второто, кой друг лекар би ми препоръчала? Надявам се да не се стига дотам, но все пак.
Благодаря ти предварително!


Едното възможно решение е да поговориш с доктора и евентуално той да ти каже какво ще се получи ако човечето се роди по-рано.
Ако мислиш че въпроса е деликатен или имаш други свои причини да не разговаряте  за това най-горещо ти препоръчвам един млад лекар, който обаче не работи в АГ, а към Окръжна болница и Майчин дом - казва се доктор Евгения Георгиева - тел. 615-965  - ако решиш да се обърнеш към нея, можеш да и изпратиш много поздрави от Блага.
Иначе в АГ-то бих се доверила също на доктор Мичев - от старата генерация и малко особняк, но е страхотен специалист.
Искрено се надявам да съм ти била полезна и с радост бих ти дала още информация!

# 23
Цитат на: Пипи
Привет на всички!

Живея в София, но живот и здраве ще раждам във Варна, през юли. Насочила съм се към доктор Танев, не само във форума прочетох добри отзиви за него!
Също така си мисля за ВИП етажа на АГ. Може ли някой да ми даде по подробна информация за условията там ,както и за цените ,които се заплащат- раждане, упойка, леглоден, присъствие на таткото на самото раждане.

Благодаря предварително!
Желая здраве и късмет на всички!


Нормално раждане - крайна цена 400лв.
Секцио - крайна цена 600лв. - това включва раждането + леглоден и всичко съпътстващо раждането. Само не мога да ти кажа как стоят нещата ако искаш епидурална анестезия.
Таткото може да присъства на раждането ако желае.
Условията са много добри във всяко отношение. Мисля че си се насочила много добре, което се отнася и за избора ти на лекар.
Успех бъдещо мамче!!!

# 24
Блага, благодаря много за информацията! Laughing

Пожелавам на всички бъдещи майчета леко раждане, а на вече родилите здрави и щастливи бебчета!!!

# 25
  • Мнения: 162
Здравейте пак от мен!

Благодаря на Блага за отговора и се надявам да получа още малко информация.
Разбрах, че може в стаята на родилката да има придружител по неин избор, но май става дума само за определени часове на денонощието. Ако ще раждам във ВИП-а се колебая между майка ми и мъжа ми. Вие какво ще препоръчате като минали от там Simple Smile ?
И не е ли малко скучно /че и опасно/ иначе да останеш сама в стая в такъв момент Shocked ???

# 26
Цитат на: toni_bonboni
Здравейте пак от мен!

Благодаря на Блага за отговора и се надявам да получа още малко информация.
Разбрах, че може в стаята на родилката да има придружител по неин избор, но май става дума само за определени часове на денонощието. Ако ще раждам във ВИП-а се колебая между майка ми и мъжа ми. Вие какво ще препоръчате като минали от там Simple Smile ?
И не е ли малко скучно /че и опасно/ иначе да останеш сама в стая в такъв момент Shocked ???


По принцип може някой твой близък да остане с теб в стаята 24 часа в денонощието. Аз лично предпочетох единична стая и се чувствах много добре сама, защото имах време  да почивам след изморителното преживяване. В стаята има и телевизор - сама ще се убедиш че повече не ти е и нужно, но изборът е твой!

# 27
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
а какво става с анестезиолога, избираш ли го, или който е на смяна когато ти е датата за секцио? ако трябва да се избира, аз кой да избера, като нямам никаква информация за такъв специалист, какъвто вероятно има в такава голяма болница, дайте акъл!!! или пък д-р Танев си работи с някого в екип? моля ако някой знае да се обади!

# 28
  • Мнения: 5 713
Вклю4вам се да кажа само хубави думи за д-р Танев. Той не само е добър специалист, но и човек. Радвам се 4е благодарение на него на този свят е моята сладка дъщери4ка- Магдалена. Ето я:
http://217.197.141.227/pics/Image%20Albums/05-15-2005/pic10.jpg
Та, аз влезнах да раждам нормално разкритие. Нямах контракции и д-р Танев реши да предизвика раждане. Пукна мехура и за4акахме великите контракции, които нещо хи4 ги нямаше. После системка, уж по4наха, но мен хи4 не ме впе4атляваха, защото по принцип бях с адски болезнен цикъл. И така 8 4аса 4акахме да по4не раждането, но бебка не слизаше. Накрая докторът каза 4е няма пове4е смисъл да ме мъ4ат, подготвиха ме за секцио. И в крайна сметка родих така, колкото и да не искам с операция.
Д-р Танев докато ме изпишат идваше всеки ден да ме види/ аз не бях във ВИП-а /. Изобщо страхотен 4овек.
П.П. Доколкото знам д-р Танев си работи с негов екип.

# 29
Цитат на: verri_77
Вклю4вам се да кажа само хубави думи за д-р Танев. Той не само е добър специалист, но и човек. Радвам се 4е благодарение на него на този свят е моята сладка дъщери4ка- Магдалена. Ето я:
http://217.197.141.227/pics/Image%20Albums/05-15-2005/pic10.jpg
Та, аз влезнах да раждам нормално разкритие. Нямах контракции и д-р Танев реши да предизвика раждане. Пукна мехура и за4акахме великите контракции, които нещо хи4 ги нямаше. После системка, уж по4наха, но мен хи4 не ме впе4атляваха, защото по принцип бях с адски болезнен цикъл. И така 8 4аса 4акахме да по4не раждането, но бебка не слизаше. Накрая докторът каза 4е няма пове4е смисъл да ме мъ4ат, подготвиха ме за секцио. И в крайна сметка родих така, колкото и да не искам с операция.
Д-р Танев докато ме изпишат идваше всеки ден да ме види/ аз не бях във ВИП-а /. Изобщо страхотен 4овек.
П.П. Доколкото знам д-р Танев си работи с негов екип.


Много се радвам да чуя и още една щастлива и благадарна мама. Точно такива чувства ме подтикнаха да разкрия темата. Само едно се надявам - дано се появят повече лекари, като доктор Танев, за да има повече щасливи майки и усмихнати бебета!!!

Общи условия

Активация на акаунт