Майстор и храна ?

  • 2 008
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 161
Майсторът си казва цената на квадратен метър и това е.Каква храна?Ако ти решиш да му направиш следобедно кафе,да.Отдавна мина времето на Баш майстора,дето му се въртяха на пета и му слагаха и вдигаха.За първи път чувам за предварителна уговорка за храна.

# 16
  • Мнения: 2 467
Не прави софри - голяма грешка!
Наехме, преди 2-3 години някъде, майстор за направата на чешма на двора. Аз по съвет и пример на свекървата  правя обяди, салати, чудесии... Тоя все с чашката... Сума време я прави въпросната чешма. От крайния резултат ревах Sad По криво и грозно нещо няма. Накрай след калкулация финансова се оказа, че въпросната чешма + софрите за майстора (и сина му) се оказа златна  Twisted Evil

След това невзела си поука аз (будала голяма), за ВиК идва майстор да смени една тръба. Аз пак обеди, това онова... Работа за 2 часа се извърши за една седмица  ooooh!

Сега майстор дойде ли, само кръстосвам ръцете  Crossing Arms

# 17
  • Мнения: 1 426
Още бяхме гаджета с мъжа ми, когато брат му правиха ремонт. Работи се, що се работи денем - и към 6-7 вечерта бъдещата ми по онова време етърва слага софрата и шишето ракия. Майсторите сядат, присламчват се разни комшии от входа, които са надникнали уж да видят докъде е стигнала работата - и се почва един купон до един през нощта... Всяка божа вечер. Ама детето било малко, ама етървата цял ден на работа - няма значение, така било прието! Е на шестия-седмия ден жената си грабна детето и си замина при майка си след луд скандал, който започна с това, че тя се опита кротко да обясни, че просто физически не издържа на това темпо... И - няма да повярвате, но целият вход гракна срещу нея!
Та аз много навреме си направих съответните изводи за мене си по тоя въпрос. У нас майстори рядко влизат, но като влязат, единственото, което се старая за тях извън уговорената цена, е бутилка минерална вода и кана кафе.

# 18
  • Мнения: 4 473
Майсторът си казва цената на квадратен метър и това е.Каква храна?Ако ти решиш да му направиш следобедно кафе,да.Отдавна мина времето на Баш майстора,дето му се въртяха на пета и му слагаха и вдигаха.За първи път чувам за предварителна уговорка за храна.

Абсолютно! Каква храна, какви бири? Shocked Shocked Shocked
Поднасянето на такава, дори може да е обиден жест. Това да не е леяр или мазач. Stop

# 19
  • Мнения: 2 161
Още нещо-добрият майстор има много работа.Той мисли как да свърши по-бързо при теб,да ти вземе парите и да се мести на друг обект.Няма време за пиене и ядене.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 019
Свекърва ти си е просто с разбиранията от едно време, тогава се хранеха майсторите и бирички и кафенца...
Сега няма такова нещо. Мисля, че никой майстор не очаква да получи храна.

# 21
  • Мнения: 460
еми като започне шефа да ме храни на раб.ми място,че му работя,тогава и аз ще давам на майсторите да ядат!
макар че в интерес на истината съм хранила така един майстор/той и единствения влезнал в нашата къща,защото мъжът ми си прави вс.сам/,но той наистина си заслужи!просто такъв падащ таван /мисля че така се казва/,че който дойде в къщи винаги ни пита и и ска неговите координати!
наистина си заслужи това момче почерпката! Grinning

# 22
  • Мнения: 7 430
...е, мога да ви кажа, че в провинцията още го има ТОВА Peace

Когато дойде майстора за ел.инсталацията - прави я 2 дни, като премина 13ч. и човека си "поиска" да хапне нещо.На другият ден - отново.Не възразих...какво да правя, да го оставя гладен ли???

Друг път един ром дойде да ни копае ямата и на обяд седна да почива и каза, че е гладен, че говорил с баща ми за яденето...ами дадох му...Е, втори път не дойде, но все пак не можех да го оставя гладен Peace

Трети път дойде друг да цепи дървата и искаше само храна и ракия  Peace

# 23
  • Мнения: 2 161
Е,в по-малък град хората се познават.Ако не познава теб,ще познава баща ти,някой роднина.Допускам,че е неудобно да откажеш.Ама в големите градове са вълци.Парата го интересува и нищо друго.А сега как са им скочили тарифите...И на всичкото отгоре трудно се намира добър майстор.

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 495
На масторите съм носила само кафе отвреме-навреме,когато съм вземала и за себе си ,когато съм ходила да видя какво правят.За храна и дума не е ставала.Вече всички бързат да свършат и да бягат на друг обект,че то ако седне да яде на обяд 1-во,2-ро и 3-то и му се приспи,каква работа да чакаме?!

# 25
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Разбира се, че се уговаря предварително Peace

Аз съм правила по 2 двойна сандвича(на човек) - слагам каквото има в хладилника и ги нося, където работи(ят) 
разумен вариант

# 26
  • Мнения: 7 640
мисля, че работникът сам трябва да си подсигури обеда и никакви ракии до безкрай Naughty

# 27
  • Мнения: 4 306
Аз пък мисля, че няма толкова страшно да се нахрани човека.
Стига да не става дума за трапези, ракии и т.н.
Ако примерно семейството вечеря или просто има нещо сготвено, според мен е до гостоприемство.
Идвало е момче в къщи да ни оправя компа. Било е вечерно време, тъкмо бях сготвила, ами поканих го.
У майка като претапицираха холовата гарнитура, две жени цял ден не седнаха. Набързо направихме нещо за обяд и хапнахме всички.
Нито ще ми изядат яденето, нито ще ми оцапат толкоз масата.

# 28
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Провинция, мровинция, всичко зависи от човека.

Мъжът ми има малка строителна фирма. Никога с никого не се е уговарял да се слагат софри на работниците му. Не звучи ли тъпо- дава си офертата за работата и отдолу написано Плюс храна за майстора  Crazy
Ако работят по цял ден... Ми то по половин ден никой не работи, така или иначе цяла ден са си на работа хората.
Всеки сам мисли за храната си  Naughty

# 29
  • Варна
  • Мнения: 25 242
И през ум не ми е минавало да осигурявам храна! Това е абсурдно! Както някой беше казал по-горе, ти като ходиш на работа, шефа ли ти сервира? Винаги майсторите у нас сами са си осигурявали храна, вода, каквото си искат. Аз съм черпила сокче понякога, например като ни монтираха кухнята и аз поради липса на алтернатива си седях в същата стая. Като ми се припи на мен, налях и на момчетата, естествено. Но специални почерпки - не ми се връзва. 

Последна редакция: чт, 27 сеп 2007, 08:03 от Месечинка виторога

Общи условия

Активация на акаунт