Пълнеж за торта

  • 14 293
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 017
Цитат
Гаранция, че няма да стои дълго в хладилника.


Аз тази торта отдавна съм си я "заплюла", обаче ще я направя в БГ след 2 седмици като се върна, за бабите и дядовците Simple Smile, мисля че те повече ще и се зарадват:))) и оценят!
Може и да я направя във формата на някой герой от рисуваните филмчета.
Мики Маус например, ако изрежа кръгове с различна форма от блатовете може и да стане!
Стискайте палци да успея да реализирам поне една идея!!!

# 16
  • Мнения: 3 251
Цитат на: Raya
Шведската бадемова торта може да се моделира по желание. Но не знам дали може да и се сложи фондан. Иначе тортата е напрао вредно вкусна. Дори и когато я правиш с орехи като мене. Ако искаш ще ти пусна линк.

Тъй и тъй все за торти говорим ,Raya,моля те пусни линка към шведската торта-искам го.Явно съм я пропуснала!А като я направя ,те викам да се справим с нея  само двете..... Grinning

# 17
  • Мнения: 1 017
Аз не съм Raya ама ето тук е рецептата за тортата Simple Smile

Пък може и аз да намажа в яденето Laughing

# 18
  • Мнения: 1 017
НАПРАВИХ ЯЯЯЯЯЯЯЯЯ:)))))))



Уф направо ми се взе здравето:))))

Благодаря ви момичета за идеите исъветите Simple Smile


Митака ще е доволен;)))))


Сутринта вече много ми се спеше и не на писах, но тортата в крайна сметка я направих по рецептата за бадемовата торта, защото не открих бои за сладки Confused

# 19
  • гр.Варна, сега Германия
  • Мнения: 409
Иха изглежда страхотно, Митака сигурно ще е доволен:-)) И аз имам утре рожденничка да видим какво ще измисля Sad

# 20
  • Вече на село
  • Мнения: 569
В последно време много ползвам извара дори за сладки, т. к. е много полезна, пък и въобще не отстъпва на другите млечни продукти - зависи как ще се приготви.
Та:
извара 250 гр.
течна сметана 250 гр.
За изварата ползвам пасатор, а сметаната разбивам по стандартния начин. Смесвам ги. По желание добавям плодове пресни от компот/добре отцедени/, може и сладко.

# 21
можеш да направиш гъст пудингов пълнеж- ванилия или шоколад.по-малко течност.
или маслен крем, примесен с течен шоколад- също е гъст.
или кварккрем- белтъци, захар, кварк, лимонови кори, малко нишесте, малко вода или сок-например от ананас. сама си определяш гъстотата.

Общи условия

Активация на акаунт