Ясла/градина/училище - по-близо до дома или до работата?

  • 1 984
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 41
Реших,че ще ми е много по-удобно яслата да е по близо до работата ми,отколкото до в къщи.В 5 часа я вземам и я водя в едно кафе ,където има много детски играчки,мотори,пързалки,за да довършим деня.Аз живея в много отдалечен квартал от центъра на града и на практика ако беше в ясла близо до дома веднага след яслата трябваше да я прибирам в къщи.

# 16
  • Мнения: 3 116
Ооо, аз даже не съм помисляла за градски транспорт, когато яслата е до работата. Говоря за прибиране с личен транспорт. Между другото прибирайки детето си от ясла или градина, можете много хубаво да си поговорите в колата за това как е минал деня и т.н. Момента е удобен за общуване  Hug

# 17
  • Мнения: 1 172
До дома. Защото той е постоянен - т.е. не планираме смяната му в следващите няколко години.
Офисите ни се сменят по-често (2-3 пъти за последните 4-5 години е сменен моя, и поне толкова пъти е сменян офиса на мъжа ми). Така че близо до дома или с опция да ни го карат у дома бяха най-приемливи и за двама ни. От друга страна не всеки път когато съм в отпуск, детето остава вкъщи. И няма да ми е удобно да изгубя 1 час от деня си за да го закарам сутринта на градина, после 1 час, за да ида да си го прибера. Не на последно място, в кварталната градина (независимо частна или държавна) вероятно има много повече деца-съседчета. Ако родителите им се познават, могат да си помагат при необходимост - един да прибира и чуждо (чужди)деца.

Минус е, че всеки ден някой бърза да стигне до градината преди 19 ч. Но по-добре така, отколкото всекидневно пътуване на детето поне по 1 час в колата и само един родител, ангажиран с воденето и прибирането му (този, който работи до градината).

# 18
  • Мнения: 1 172
Между другото прибирайки детето си от ясла или градина, можете много хубаво да си поговорите в колата за това как е минал деня и т.н. Момента е удобен за общуване  Hug

На почти 3 години е, разговорите ни в колата се изчерпват с: "мамо, виж кола", "мамо, виж самолет", "мамо, виж автобус", "и още един камион, автобус, самолет". "Този чичко кара кола", "Къде е тати", "къде отиваме" и все от този род. Трудно връзваме някакъв сериозен диалог поради многото обекти навън, които го впечатляват и отвличат от темата на разговора, колкото и простичка да е.

# 19
  • Мнения: 368
До дома. Щото не го взема всеки път един и същи човек - а понякога той е на ясла пък аз не съм на работа.
въпреки че яслата е еднакво близо и до моята работа и до в къщи. Градината ще гледам да е до в къщи - дано ни приемат. А училището и то ни е на две крачки.

# 20
  • Мнения: 5 468
Според мен, до дома е по-удобно. Излизаш сутрин, мяташ детето в градината, пъхаш ръце в джобовете и дим да те няма по задачи. След градина е гладно, уморено, лигави се повече... взимаш го и - в къщи.
А до работата... сутрин го разкарваш до там, вечер - мрънкащо и лигаво, в задръстванията на София - го прибираш.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Според мен до вкъщи е по-удобно, защото ние с таткото работим в противоположни посоки.А и , когато е до дома , в повечето случаи, децата в детската градина са от квартала и се познават. Peace

# 22
  • Мнения: 7 723
До дома, естествено.
Да не говорим па за училищата-
нали все някога ще порастнат достатъчно,
че да ходят и да се прибират само от там.
Няма все ние да ги водим, я! Wink

Последна редакция: вт, 25 сеп 2007, 22:49 от Руска

# 23
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Реших,че ще ми е много по-удобно яслата да е по близо до работата ми,отколкото до в къщи.В 5 часа я вземам и я водя в едно кафе ,където има много детски играчки,мотори,пързалки,за да довършим деня.Аз живея в много отдалечен квартал от центъра на града и на практика ако беше в ясла близо до дома веднага след яслата трябваше да я прибирам в къщи.

И аз живея в отдалечен квартал и ако не беше яслата до работата ми щях да си вземам детето с това движение най- рано в седем без двадесет  ooooh!/говоря за личен автомобил/.
Съчетано с факта, че и баща му пътува и го гледам на практика сама, варианта близо до работа е единствен.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 2 378
До дома, естествено.
Да не говорим па за училищата-
нали все някога ще порастнат достатъчно,
че да ходят и да се прибират само от там.
Няма все ние да ги водим, я! Wink

Тъй, тъй. Peace

# 25
  • Мнения: 1 044
На мен лично ми е по-удобно градината да е до работата. С мъжа ми сме по цял ден на работа, в къщи няма никой, бабите са далеч. дори и да стане нещо с детето, не дай боже, пак от работата ще тръгна да го спасявам. Освен това така работя да последно, а иначе трябва да излизам по-рано от работа, за да го прибирам от детска градина. Нашата градина се намира в Бояна, докарват ми го с бусче и пожелах да го докарват до офиса - така се прибираме заедно в къщи.

# 26
  • Мнения: 2 631
Гласувах - до работата. Peace
Сутрин всички се мятаме на колата, в една посока сме и слизаме приблизително на едно място. Вечер по обратния ред.

Но зависи, дали остава родител или баба/дядо у дома, т.е. дали има кой да посреща и изпраща децата. Ние нямаме такъв вариант.

Когато синът ни тръгне на у-ще - ще го мисля доста, т.к. съм харесала у-ще пак към работите ни, а близкото до дома ни категорично съм го отхвърлила.

# 27
  • София
  • Мнения: 3 271
За мен по-удобно е до работата, в момента сме така.

Гласувах - до работата. Peace
Сутрин всички се мятаме на колата, в една посока сме и слизаме приблизително на едно място. Вечер по обратния ред.


 Peace

# 28
  • Мнения: 967
Пробвала съм и двата варианта и определено по-удобно е до дома. В началото, когато дадох Дими на ясла в квартала ни нямаше свободни места и го записах близо до офиса - резултат: пътуване сутрин по повече от 30мин. в задръстванията, зимата колата студена, детето мръзне в началото докато се загрее, едва намирам място за паркиране около яслата, оставям все пак някак си колата, понякога с риск да я вдигне паяк и точам да го оставя  ooooh!
Наследващата година имах шанса да го преместя в градината, която се намира точно зад блока, вкойто живеем - детето сутрин не пътува - става и директно отива да закусва с дечицата, а на мен ми е много по-спокойно да се промъквам през задръстванията сама, отколкото с хленчещо и сънено мъниче в колата, което хич не го интересува трафика, а ме кара да пея песни и а разказвам приказки докато шофирам, за да не умре от скука.
Факт е, че работният ми ден свършва в 17:00 и въпреки, че ходи в градина близо до дома ни успявам а се прибера и да го взема към 17:45. Ако работех до по-късно обаче щях да прдпочета варианта с градина до офиса, колкото и да гадно пътуването с малко дете сутрин.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 044
Зависи от много обстоятелства, както са казали по-горе.
Живеем в краен квартал. Аз работя на 13 км. от дома, а мъжът ми на около 20 км. Избрахме вариант ДГ до моята работа и вече четвърта година караме каката. Един-два пъти ми се случваше да я заболи корем или нещо друго - взема я от ДГ в офиса и си довърша работата.
Тази година возим и двете, защото малката тръгна на ясла в същото ОДЗ. Нямам баби и дядовци, които да ми ги приберат, ако нещо тръгнем да закъсняваме.

При мъжът ми усилено се говори за смяна на офис, а аз евентуално след Нова година ще съм на нова работа, но се надявам да направим някаква удобна транспортна схема за водене и прибиране на децата.


Догодина голямата е първокласничка. Спряла съм се на кварталното училище, защото ни е съвсем на близо. Евентуално ще наема някой да я прибира и да я занимава следобед. Вариант училище до работата означава да виси цял ден на занималня, което според мен ще я изморява.

Общи условия

Активация на акаунт