Alianz или ING за животозастраховане?

  • 10 049
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 1 268
След 28 г може да няма Булстрад. А Алианц е почти на 200г.Извода е,че си направила верния избор.

# 16
  • Мнения: 789
Аз съм за ING. Ще направя там детска застраховка + допълнителна за мен.

# 17
  • Мнения: 2 323
Само да вметна, че имам застраховка живот към Алианц. След 28 години ще ми изплатят, ако не се гътна, разбира се, малко по-малко от това, което съм внесла, включая и 8-те % лихва.

Два месеца, след като бях сключила тази застраховка, агентка на Булстрад ми каза, че те били изплащали към два пъти повече. Все пак си останах с Алианц, стабилна компания, такива ми ти работи.

Не знам как стоят нещата с ING, а пък вече не ща да разбирам.

Кои 8% лихва??? Сигурните % лихва са 3% и та са включени в застрахователната сума накрая. Т.е. всяко олихвяване над това е добро пожеляние, има го, но никой не можа да гарантира колко е...

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 1 268
Ще те посъветвам да провериш твоята застаховка в детската какви рискове покрива и дали е в основната програма или се купува като допълнителен пакет. Има значение.

# 19
  • Мнения: 3 521
Алианц Peace

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 1 268
Олихвяването годишно е в рамките на 4-12 %,всяка година застрахователя чрез своя агент или финансов консултант те информира как е приключила годината. До момента е около 6-8% на година. Но за дълъг период става капитализирана лихва и е голяма сума-около 48-54 % за 20 и повече години.

# 21
  • Мнения: 2 323
Виждам, че доста хора изказват мнение - тази или друга компания. Според мен е добре да се познават конкретните продукти и нужди на човека, а не да се каже  - тази компания или онази. Ще дам пример с един продукт на ИНГ - утрояването на ЗС при птп - ако работиш у дома на пс това естествено няма да е нещото, което ще те удовлетвори. Ако мислите в живота ти са свързани с .....нещо друго, да не давам примери, че ще оплетем....
Т.е. мисълта ми е да се избира между конкретни продукти, а не компании като цяло Peace

# 22
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
За мен ING  е най-доброто!

# 23
  • София
  • Мнения: 6 999
Мерси за многото мнения.

Мен ме интересува точно тази за живот и нищо /почти/ друго.

Тази в полза на детето /сума, която получава на 18-години/ не я считам за полезна. Вижда ми се безумна идея да внасям и моята девойка да се сдобие с куп пари на 18-тия си рожден ден...

Николова, точно такова нещо исках и аз - агент, който да ми предложи най-доброто за мен от всички съществуващи.

В Алианц много ми хареса и 10-годишната застрахоека живот свързана с инвестиционен фонд и то извън БГ.

Заради сигурността - исках да не е БГ компания. Но разбирам, че Алианц БГ няма общо с Алианц като цяло.

Aгата ®, ако при ИНГ се утроява при ПТП - това не в техен плюс. При Алианц при ПТП или самолетна катастрофа сумата се плаща по 4...
Но пък ИНГ предлагат по-висока сума за получаване накрая от Алианц.

# 24
  • Мнения: 293
Aгата ®, ако при ИНГ се утроява при ПТП - това не в техен плюс. При Алианц при ПТП или самолетна катастрофа сумата се плаща по 4...

Какво по 4? При моята застраховка смърт със злополука изплащат по 2.
И да, объркала съм се (пожелателно, явно), имах предвид: до 8% лихва. До.

И на мен много ми харесват застраховките, свързани с инвестиционен фонд, но вноската ми е висока. Пиша най-общи приказки, при мен случаят е да не знам много-много, не искам да разбирам, че съм се прецакала, щом вече веднъж съм избрала. Т.е. не аз ще съм прецакана, ами семейството ми, де Simple Smile
Съветвам, разбира се, да не правиш същото.

# 25
  • София
  • Мнения: 6 999
Чесън - точно така - злополука 2, но ако е транспортна злополука /кола или самолет/ ми каза 4 агентката....

# 26
  • Мнения: 1 715
Т.е. мисълта ми е да се избира между конкретни продукти, а не компании като цяло Peace
Peace

# 27
  • Мнения: 2 323
Питах пак в Алианц, няма х4 изплащане на ЗС.....довечера подробно ще разуча и ще пиша пак

# 28
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Аз имам към AIG, 20-годишна, в края на 2004-та я направих.

...всяка година застрахователя чрез своя агент или финансов консултант те информира как е приключила годината.
Ей такава информация обаче до момента нямам, и това е, което ме дразни леко.
Смутолеви нещо агентката за края на тази година, че щели да обявават доходност и т.н., но къде и как ще я обявят, като и български сайт нямат newsm78.

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 1 268
Това е въпрос на фирмена политика, още един повод да се избира внимателно компанията. Лихвите на Алианц и Граве в Евролайф ги дадоха напечатани на всеки консултант още юни. Въпроса е доколко е ангажиран с клиента си и да си направи труда да го информира.
По въпроса за Алианц България и Алианц Германия- Алианц България Живот е с 80 % немско участие, 20% българско. За Алианц България като цяло не знам , във всеки град са различни представителите им. Сключват договор за определен срок да продават продуктите им и това е. После-иди ги търси.

Общи условия

Активация на акаунт