От кога на голямо легло?

  • 1 547
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 356
Мойта още е в кошара, защото много се върти. Ако я сложа на голямо легло прави ъгъл 360 градуса, докато спи, или ще падне, ако не е заградено. Тия дни си мислех колко ми е удобно с кошарата, че не си удря главата нощем и докога ще ни изкара. Надявах се поне още година, но тя е 120см и ме съмнява. Не ми пречи и не ме дразни, че е бебешка.

# 16
  • Мнения: 512
Ами откакто няколко сутрини го намирахме от кръстчето надолу - на земята, а горната половина - на леглото  Mr. Green. Някакси на диагонал спеше, по корем. И ни стана ясно, че вече му е време за по-голямо легло - тогава беше почти на 4 годинки.

# 17
  • далечно
  • Мнения: 1 029
Мартин е на почти 17 месеца, мисля скоро да го слагам на голямо легло, към което да купя от тези преносимите монтиращи се прегради, за да не пада. В бебешката кошара се набира здраво и мисля, че скоро ще може да изпълзи...а преметне ли се през решетката е ясно че с главата надолу ще се забие. Ама много се върти  ooooh!, та не знам   newsm78   И като чета тук колко по-големи дечица спят в кошара  newsm78

# 18
  • Мнения: 2 700
Зависи си от самото дете. Племеницата ми я преместиха, когато беше на година и 2 месеца, защото им се роди друго бебе и им трябваше бебешкото легло. Детето нямаше никакви проблеми, но тя спеше спокойно и не се въртеше.
Дъщеря ми пък, до 4-5 годишна спеше в детското, защото се мяташе страшно на сън и правеше даже по един два оборота на леглото. Laughing

# 19
  • Мнения: 127
От към годинка и нещо. В стаята и имаше две легла - кошарка и голямо.  Приспивахме я на голямото и после я местехме в кошарата. В един момент тя почна да се събужда и да реве като я местим, така че почнахме да я оставаме на голямото. С други думи тя сама си избра къде да спи Simple Smile
Е, чат пат пада, но на мек дебел килим и не е страшно. Аз си спомням че до доста късно (може би училищна възраст) си падах от леглото, че даже и са ме намирали спяща под него  Joy

# 20
  • Мнения: 153
Махнахме решетката на година и 5мес., а гокомандуровахме в децката стая 2 месеца след това! Сложихме му един гоблен с котенца в стаята, и муказахме че трябва да ги пази, да не са сами, но до ден днешен посред нищ се промъква при нас на спалнята - сега е на 6г.

# 21
  • където има любов
  • Мнения: 307
Пробвах в началото на лятото,но претърпяхме провал.Алекс спи много неспокойно,върти се ,буди се,изправя се после ляга където й падне.Та въпросната вечер,я намерих да виси от леглото,след това чух трясък и силен рев-беше си ударила главата в таблата отстрани.Та затова мисля,че още ни е рано Wink

# 22
  • Варна
  • Мнения: 3 238
От година и десет месеца. Искахме по-отрано да свикне, заради бебето. Нямахме никакъв проблем, без прегради и възглавници..Но тя заспива спокойно, и общо взето почти не се върти през нощта.

# 23
  • София
  • Мнения: 5 079
И на мен ми е много интересно как и кога свикват да не  "прелитат" през кошарите...  newsm78
Синът ми се върти като свредел в неговото легълце, май доста време ще мине докато разбере, че да заспиваш с глава в решетките  (ако ги няма) няма да доведе до нищо добро... ooooh!

# 24
  • Мнения: 1 425
Вики беше на около 2ве годинки, като я преместихме на голямо легло. На около 1г и половина свалихме решетката на кошарата. В началото падаше, но свикна  да не пада Mr. Green

# 25
  • Мнения: 27 524
Още не е, ще падне  Rolling Eyes
Иначе му взехме голямо, но си е с решетка, която после се маха и има преградка, която след това и тя се маха и така сме с едно лелго за дълго време.

# 26
  • Мнения: 24 467
И на мен ми е много интересно как и кога свикват да не  "прелитат" през кошарите...  newsm78
Синът ми се върти като свредел в неговото легълце, май доста време ще мине докато разбере, че да заспиваш с глава в решетките  (ако ги няма) няма да доведе до нищо добро... ooooh!

От притеснение сега съм решила още от рано да слагам голямо легло без прегради и решетки, тъй като големият няколко месеца преди да направи 2 години вече се прехвърляше без проблем през решетката на малкото си легло, но тогава попадаше на голямата спалня. Сега при бебо няма спалня, има направо пода от две страни и леглото на големия, което е трудно да "уцели", та ме е страх когато реши да се мята отгоре, през решетката,  да не се изгърми на пода от по- високо. Голямото легло е ниско, на около 30 см. от пода, та падането няма да е страшно, особено като слагам и възглавници. Мислехме даже за това миналата седмица, но не ни остана време да пренесем леглото горе и да го "оматрачим" и застелем. Ще видим тази седмица.
Пък баткото, както вече се оплаках, си падаше до 6 години от кревата най- редовно.

# 27
  • Мнения: 202
Али беше на 3 г., когато й "направихме" самостоятелна детска стая  с голямо легло и тогава я преместихме от нашата спалня.В интерес на истината опасявахме се, че ще има големи драми в началото. докато свикне, но стана лесно и безболезнено Grinning

# 28
  • Мнения: 402
От 4-годишен, но не мога да преброя колко пъти пада през първите три-четири месеца.

# 29
  • Мнения: 1 910
На година и 8 месеца.
След като  успя да се преметне някак и полетя с главата на долу. Добре, че бях в стаята и го хванах. На другия ден му купихме легло.
Купихме допълнително прегради за страните, за да не падне, до като спи. Но си има място, от където сам може да слезе. Самото легло епо-ниско от стандартните. Определено е по-добре. Като се наспи или е притеснен идва сам при нас.

Общи условия

Активация на акаунт