Видях филма, подписах петицията и честно казано хъсът ми за живот направо изчезна - както каза един приятел - основанията на живота ми за миг ми се видяха нищожни. Както и да е - в дискусиите които проследих в няколкото безсънни нощи след като гледах филма липсва една тема - ето ви я нея: Защо българската православна църква, с целият си имотен ресурс и потенциал, с които се е развихрила да строи хотели и хотелски сектори към манастирите, не е построила до сега един детски дом или приют?  Защо последния поп за който сме чули нещо положително е  поп Харитон /"Юнаци мои! Не като баби, но като лъвове изринете от тая пещ и който остане жив да спомня! А мене заведете при входа и аз тамо ще умра, както си мога!"/
И още нещо, по-лично - ако някой знае какво е станало с Диди(момиченцето дето все пишеше писма на майка си)след като я преместиха от дома да пише или да даде линкове - моля!
Имам бебе на 10 месеца и кака на десет така че е невъзмойно да  я осиновя, но поне да се опитам или приканвам ви да се ОПИТАМЕ ДА УПРАЖНИМ контрол - защото трябвя да се научим да сме гражданско общество, най сетне, и да искаме сметка защо парите от нашите данъци не отиват при нуждаещите се!
Дори едно дете да е със сбъркана диагноза, дори едно да е умряло от недохранване, дори на едно дете да е отнето правото на по добър живот - това еПРЕСТЪПЛЕНИЕ  - престанете с тия глупости че било чисто, ами 60 души персонал се грижат за 62 деца - как да не е чисто - а представяте ли си как тези 60 души си тръгват от работа с пълни чанти храна - от дажбата на децата. И за мен върховния цинизъм беще как шефката на дома накрая се похвали че даже им купила два плажни чадъра.  Ако бях мъж и не бях малко от малко въпитана щях да и кажа къде да си ги сложи тези чадъри...
Момичета, проблемът е сериозен и тук не стига частична подкрепа с памперси, храни и т.н - при един милиард бюджетен излишък и такива солени данъци е ясно че пари има и ние, гражданите трябва по някакъв начин да принудим както централната, така и местната влас да ги дават на нуждаещите се. Предлагам ако има тук информирани хора КАК ДА СТАНЕ ТОВА да ни помогнат и то докато децата още са живи, докато имат шанс да оцелеят!!!!Аз самата 8 месеца ще съм в Испания, хазаиката ми тук е била учителка на деца с увреждания, а в момента работи в местното правителство, като надделея над срама си че съм българка, заради това което сме позволили да се случи с тези деца всички ние, ще я попитам как е решен този проблем тук. Не знам какво друго мога да сторя...



 Peace
ще се опитам да разбера какво се слу4ва с Диди Hug