Сраствания след секцио

  • 9 053
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 864
Нямам сраствания и се възстанових много бързо. Peace Колкото по-малко приятели, познати и "доброжелатели" слушаш, толкова по-добре за теб!
И аз съм на това мнение  Peace
Аз нямам никакви проблеми след секциото!

# 16
  • София
  • Мнения: 2 437
Никакви сраствания, болки и т.н.
Всичко е до навременно раздвижване  Peace

# 17
  • Мнения: 1 233
Всичко е до навременно раздвижване  Peace
Абсолютно съгласна съм с написаното! Три коремни операции имам, проблеми с дърпане, опъване и болка нямам засега, да чукна на дърво! Peace

# 18
  • Мнения: 2 159
След всякакъв вид коремни операции се получават сраствания и това е напълно в реда на нещата. В зависимост от организма обаче срастванията са повече или по-малко. При мен, когато отидох на преглед с видеозон през февруари - 6 месеца след моето секцио- вече имаше сраствания вдясно. НО...не ме боли нищо, не ме опъва - нито при секс, нито ми затрудняват движенията. Проблем има единствено като вдигам нещо тежко - това ме боли корема.
Така че, ако нямаш медицински показания за секцио е по-добре да си родиш нормално.
подкрепям с 2 ръце Peace
аз също родих секцио, нямам усложнения слава богу, но това си е коремна операция!

# 19
  • Мнения: 337
незнам имам ли ,няма ли страствания,но няма никакъв проблем с движенията и каквото и да било Peace
в стаята в родилното имаше мамче с коремна операция от преди няколко години и сраствания от нея,роди секцио,направиха и разреза върху белега от старта операция ,доста по-бавно се въстанови от останалите ,според док. заради срастванията.

# 20
  • Мнения: 983
Нямам проблем с нито една поза Mr. Green Нито ме боли. За сраствания не зная дали имам, но проблеми за сега нямам.

# 21
  • Мнения: 1 224
Нямам проблеми със сраствания, наскоро си правих снимка на тръбите за е по-сигурно (но заради секциото ми я и препоръчаха). Тежки сраствания, които да причиняват дълго време дискомфорт са рядкост, но сраствания има винаги в по-малка или по-голяма степен.
Ако нямаш лекарско предписание за секцио и ти е първо раждане си помисли все пак.Моя приятелка също така беше твърдо решла да ражда секцио, опитах се да я убедя, но...След второто си раждане имала много сраствания и лекаря "късал и хвърлял" доста време по цитат на мъжа й който също е лекар и е присъствал. Та тя след това каза че е съжалила че не е родила нормално поне първия път.

# 22
  • Мнения: 6
Много благодаря за бързите отговори мами.  А за препоръките да раждам нормално, благодаря, първо раждане ми е но засега съм решила да е секцио.  Пък и имаме намерение да правим голямо семейство следващите пъти ако реша ще имам възможността да опитам и другите видове раждане. Simple Smile

# 23
  • Мнения: 8 917
Здравейте, имам един въпрос, ако ми отговорите ще съм ви благодарна. Ще раждам декември решила съм да раждам секцио, но мои приятели и познати ме разубеждават или се опитват, като казват че след секцио се получават сраствания които затрудняват обикновените ти движения дори и след година 2 или 3, затрудняват извършването на доста или всички сексуални пози, поради което  мами родили със секцио бих искала да знам дали е така изобщо вашият опит . Благодаря предварително 

Нищо подобно Mr. Green

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
И при мен няма нищо такова.Сраствания може и да имам,но не ми пречат в ежедневието.

# 25
  • Мнения: 4 496
След първото секцио имах сраствания,след второто нямах,след третото-незнам.Но не виждам как ,дори и да имам,ще ми пречат на позите.За затруднения при ходене пък и дума не може да става.Някой е решил да те уплаши.И май е успял. Laughing

# 26
  • Мнения: 307
И аз нямам никакви проблеми да извършвам каквито и да било движения  Wink
На мен ми се струва, че твойте дружки само те плашат. А те, как са родили, нормално ли? И сигурно ги е яд, че са се минали? Шегувам се, разбира се. Казвам това, защото в нашата компания аз бях третата, която роди. Другите две родиха нормално, а аз реших секцио и те до ден днешен ме подиграват, ама защо секцио, да не би да те беше страх повече от мен?  Shocked Смятам, че това е решение, което ти трябва да вземеш, а не всеки да ти се бърка и да ти казва какво да правиш!   bouquet

# 27
  • софия
  • Мнения: 636
Абе твоите приятели не са добре. Родих секцио- нямам никакви затруднени движения, нито сраствания, вече дори белег не се вижда, въобще не помня, че съм имала операция.Я си раждай секцио и си гледай работата. Важното е да се раздвижиш веднага, да се движиш много и хич да не се залеожаваш в болницата - ставаш, ходиш, боли ама минава. Много си е добре, и сто деца бих родила така, стига да ми стигнат годините да ги отгледам Hug Laughing Joy

# 28
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Не съм ходила на видеозон,за да видя имам ли,нямам ли сраствания, но нито един от описаните от теб проблеми не съм имала.Казаха ми след секциото да се движа колкото може повече и така и правех.
Не си обременявай психиката с излишни страхове!Леко раждане и успех ти желая!

# 29
  • Мнения: 2 746
При всяка коремна операция остават сраствания, неизбежно е! Ама чак пък такива трудности в движенията, малко са преувеличили приятелките ти.

Общи условия

Активация на акаунт