Колети и писма от БГ ?

  • 7 484
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Цитат на: White Raven
Toва за България ли иде реч?

За Испания, така и не ми казаха къде то4но са го загубили, но ми обясниха, 4е имало международна спогодба, която и Бя била подписала....

# 16
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
неЩо става с pc то

# 17
ами аз да ти кажа какъв парадокс ни се случи на нас.свекърва ми пуска колет от Лом-"по земя" без да доплаща застраховка или каквито и да е било други екстри.въпросният колет пристигна за 6 дена.майка ми пуска колет от митницата в София "по въздух" и плаща някаква застаховка.колета пристига за 20 дни.аз почти го бях отписала.....а мартенички пуснати на 22.февруари(пощенско клеймо) ги полу4ихме оня ден!!!! та така че сигурно ще си получиш колета по някое време ТАЗИ ГОДИНА.....

# 18
  • Мнения: 177
госте горе съм аз Embarassed

# 19
  • Мнения: 713
Mishence, няма нужда да вдига майка ти скандали и да се притеснява. В тоя колет казваш нямало кой знае какво, ами ако имаше нещо много важно и скъпо, пак ли щеше да се притеснява, че я познавали тези хора Grinning и какво ще си помислят. Освен това вината може да не е в българските служители. Има си стандартна процедура. Аз не си получих един колет, сестра ми подаде оплакване, оттук ми изпратиха писмо да ме питат официално дали съм го получила, отговорих не, и изплатиха обезщетение на сестра ми след това.
Най-бързо се получават наистина ако са пуснати от митница. Доколкото разбрах, тези пуснати в пощата също минават след това през митницата. По този начин се спестява едно стъпало и една проверка по пътя.

# 20
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Обикновенно между 10-14 дни пътуват от там. Досега не ни се е губило нищо, но и майка като праща, минава първо през митница и тогава и дават да праща колетчетата.

# 21
  • Мнения: 945
А те на теб колета до апартамента ли трябваше да ти го доставят срещу подпис или да го пуснат в пощенската кутия?

Да обясня какво имам пред вид. В Германия има Päkchen(малък пакет) и Paket. Първото трябва да се пусне в пощенската кутия или ако не се побира да се донесе до апартамента ти(само дето пощаджиите често ги оставят под пощенската кутия и ходи го търси после...). Пакетите се доставят срещу подпис и те по трудно се губят и могат всяко време да се проследят къде точно се намират.

И ние така един път чакахме пратка, пусната като Paket, т.е. майка ми беше сложила скъпички неща вътре... но zа мое учудване един ден си намерих колета пред входната врата #Cussing out , добре, че никой не беше го свил и добре, че не беше валял дъжд него ден...

# 22
  • Мнения: X
Цитат на: anan
Mishence, няма нужда да вдига майка ти скандали и да се притеснява. В тоя колет казваш нямало кой знае какво, ами ако имаше нещо много важно и скъпо, пак ли щеше да се притеснява, че я познавали тези хора Grinning и какво ще си помислят. Освен това вината може да не е в българските служители. Има си стандартна процедура. Аз не си получих един колет, сестра ми подаде оплакване, оттук ми изпратиха писмо да ме питат официално дали съм го получила, отговорих не, и изплатиха обезщетение на сестра ми след това..


Ясно ! Благодаря за отговора !
Ще я пратя пак в пощата - да си пита за стандартната процедура.
Така е, човек трябва да си търси правата. И да не се притеснява излишно. Но какво да я правя мама - все си мисли ...."какво сега ще си кажат хората..."

# 23
  • Мнения: X
Цитат на: geri_1
А те на теб колета до апартамента ли трябваше да ти го доставят срещу подпис или да го пуснат в пощенската кутия?
...


Ами колета всъщност е писмовна пратка до 2 килограма. Не е истинки колет - в кутия и прочие. Това пак по съвет на пощенските служители - така било по-евтино и пратките стигат по-бързо....
Така че колета си го чакам в пощенската кутия, ама и с куриер да ми дойде, няма да го върна я Simple Smile

# 24
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Цитат на: sl
Цитат на: Mishence
Добре де, може ли да се направи нещо ? да подадем оплакване или нещо друго ?
Къде може да се е забавил толкова тъпия колет ? Да изключвам ли възможността някой да си го е харесал, че и какво толкова има за харесване, не разбирам. Тия работи се случваха преди години, ама сега не съм чувала...
искам си колетааааааааааа! #Cussing out  #2gunfire  #Cussing out

Оплакване се подава в поЩата от където е пуснат.
На мен ми загубиха едно препоръ4ано писмо, бърза поЩа от тук за Бя.след като така и не го намериха ми изплатиха обезЩетение към 50 евро.Казаха ми 4е има международна споготба и се изплаЩат обезЩетения, независимо на 4ия територия е загубена пратката.

е , на теб са го изплатили , на моя позната пък са и направили проблем и не са и възвърнали нищо - даже го е изпратила със специална поща и е липсвала златна гривна - и нищо . вината нито тук нито там .....

# 25
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: geri_1
.. но zа мое учудване един ден си намерих колета пред входната врата #Cussing out , добре, че никой не беше го свил и добре, че не беше валял дъжд него ден...

Ама че беzобраzие Imp  ПОне да бяха zвъннали на съсед, той да ги вzеме.
На мен веднъж по същия начин в предишното жилище (на последния етаж мансарда ли се каzва, но не беше високо) пощаджийката веднъж я домърzя да ми донесе пакета и ми пусна бележка, аz да си го вzема от пощата. ПОzнай дали това се повтори още веднъж, след като се оплаках....   baduu   People No Good

# 26
  • Мнения: 978
Anan, значи ако не си получа пратката, да кажа на майка ми да подава оплакване  в Бъ;гария, така ли?

# 27
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Цитат на: amka
Цитат на: sl
Цитат на: Mishence
Добре де, може ли да се направи нещо ? да подадем оплакване или нещо друго ?
Къде може да се е забавил толкова тъпия колет ? Да изключвам ли възможността някой да си го е харесал, че и какво толкова има за харесване, не разбирам. Тия работи се случваха преди години, ама сега не съм чувала...
искам си колетааааааааааа! #Cussing out  #2gunfire  #Cussing out

Оплакване се подава в поЩата от където е пуснат.
На мен ми загубиха едно препоръ4ано писмо, бърза поЩа от тук за Бя.след като така и не го намериха ми изплатиха обезЩетение към 50 евро.Казаха ми 4е има международна споготба и се изплаЩат обезЩетения, независимо на 4ия територия е загубена пратката.

е , на теб са го изплатили , на моя позната пък са и направили проблем и не са и възвърнали нищо - даже го е изпратила със специална поща и е липсвала златна гривна - и нищо . вината нито тук нито там .....

Как така са и направили проблем
Ако има документ 4е колетът е изпратен, немогат да и забранят да пусне жалба...А  след като жалбата има входяЩ номер няма мърдане.Проследявянето става по служебен път.
Веднъж ми се  наложи да вадя сертификат от поЩата за един наШ приятел.БеШе необходимо  да има в писмен  и подпе4атан вид  датата на която е пулу4ил пакет България  година по рано . Отне една седмица, но в крайна сметка нямаШе проблем.Така 4е те си пазят архивите...
Друг е въпроса, 4е като разберат 4е сме 4ужденци се правят на интересни.

# 28
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Цитат на: sl

Как така са и направили проблем
Ако има документ 4е колетът е изпратен, немогат да и забранят да пусне жалба...А  след като жалбата има входяЩ номер няма мърдане.Проследявянето става по служебен път.
Веднъж ми се  наложи да вадя сертификат от поЩата за един наШ приятел.БеШе необходимо  да има в писмен  и подпе4атан вид  датата на която е пулу4ил пакет България  година по рано . Отне една седмица, но в крайна сметка нямаШе проблем.Така 4е те си пазят архивите...
Друг е въпроса, 4е като разберат 4е сме 4ужденци се правят на интересни.

става6е въпрос за колет към Б-я , и там са се оплакали и т.н. но до ден днешен нямат никаква компенсация мисля . и отговора е - ами ние не сме тук , трябв да се обърнете в испания  Neutral Face
под проблем - не са се отнесли любезно и едва ли не 4е тя е виновна за нещо - и са казали 4е няма как да се разследва

# 29
  • Мнения: 3 423
Здравейте,
да, и на мен ми се е случвало и zатова праЩам в България само открити картички, та да не иzкуШавам служителките.
Последно иzпратих 2 снимки в София около Коледа и ги няма досега. А иначе насам идват писмата понякога zа 5 дена. Говоря zа Германия.

"под проблем - не са се отнесли любезно и едва ли не 4е тя е виновна за нещо - и са казали 4е няма как да се разследва"
Ами да, нормално е, нали беzхаберието ни е наzионална черта.

Общи условия

Активация на акаунт