естествено раждане за и против

  • 18 198
  • 370
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 294
Ако не се препоръчва от доктор секцио, разбира се че естественото раждане по-добре  Peace
И е съвсем нормално да изпитваш страх от предстоящото раждане.
Но после (ако всичко е наред дай боже  Praynig) си казваш, колко е хубаво човечето до теб и че всичко си е заслужавало  Grinning
И болки, страх, плач и т.н. отминава и се забравя, а радостта остава  Peace

# 16
  • Мнения: 4 496
mi napalno sam sigorna che iskam da rodia estestveno no manichko me e strah.

Като си напълно сигурна как искаш да раждаш,въпроса ти трябва да бъде как да те успокоим,че по-малко да те е страх. Whistling

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 1 201
Аз също бих предпочела да раждам естествено ако няма медицински причини,поради които да се налагада да раждам секцио.Въпрос на лични предпочитания е все пак,а и зависи от доста неща. Simple Smile

# 18
  • Мнения: 724
Аз родих секцио и живот и здраве пак така бих родила.

# 19
  • Мнения: 4 447
Щом имаш желание за нормално раждане и ако,нямаш мед.показания за секцио не виждам къде е проблема newsm78

 Peace

Секциото без нужда е пълна глезотия, която върви със заблудата за по-малко болка.  Grinning

# 20
  • Мнения: 1 426
Не бих родила вагинално, ако имам какъвто и да било избор. Не виждам защо трябва да причинявам подобно нещо на себе си или на детето си. Хората в миналото са вадели зъби без упойка, рязали са крайници под действие на алкохол само и за дезинфекция са използвали нажежено желязо. Аз обаче и това не бих пробвала. Няма да ти дадат медал за храброст задето си рискувала своето и това на детето си здраве.
#Crazy  #Crazy 
Ама ти сериозно ли?

# 21
  • Мнения: 255
Аз родих секцио и живот и здраве пак така бих родила.
Абе и аз така.Интересното е ,че имаше едно момиче в съседната стая , което беше родили уж нормално, та тя сподели, че е направили епизиотомия от" пъпа та чак до гърба".Е къв е смисъла да раздаш нормално , като нормалното раждане в повечето случаи протича ненормално?

# 22
# 23
  • София
  • Мнения: 3 787
За нормалното раждане съм.Родих така и не бих пожелала секцио и за второто един ден,ако няма мед. показатели за това.

# 24
  • Мнения: 129
Не бих родила вагинално, ако имам какъвто и да било избор. Не виждам защо трябва да причинявам подобно нещо на себе си или на детето си. Хората в миналото са вадели зъби без упойка, рязали са крайници под действие на алкохол само и за дезинфекция са използвали нажежено желязо. Аз обаче и това не бих пробвала. Няма да ти дадат медал за храброст задето си рискувала своето и това на детето си здраве.

Значи говориш за секцио по желание...

При секциото със сигурност рискуваш да имаш по-проблемна следваща бременност. Не казвам, че няма жени родили два-три пъти секцио и всичко е наред, но рисковете особено за трето дете и т.н. се увеличават. Във форума има много по тази тема, доколкото съм чела там при всяко следващо секцио вероятността от страствания се увеличава.

Така че, Катя, трудно мога да свържа думите "нерисково" и "втора бременност след секцио". Трудно си представям да няма риск при нова бременност след като матката е рязана 1-2 пъти, какво остава за 2-3 пъти. Така че ако говорим за РИСКОВЕ, това си е поставяне на живота на майката и на следващото дете в риск.

За да не стават спорове - всичко това го пиша в контекста на секциото по желание.

# 25
  • Мнения: 1 049
Ей че майтапи пишете, в чужбина не правели секцио по желание...  hahaha Аз родих точно така и  след това нямах никаква голяма болка и бързо станах. Но все пак всеки чувства болката различно. Според мен в днешно време всяка жена трябва да има право на избор след като е наясно с всички "за" и "против" ...  Grinning

# 26
  • София
  • Мнения: 17 592
Щом имаш желание за нормално раждане и ако,нямаш мед.показания за секцио не виждам къде е проблема newsm78

 Peace

Секциото без нужда е пълна глезотия, която върви със заблудата за по-малко болка.  Grinning

Глупости.

Кое е глезотия - да искаш сигурност? Да искаш спокойно бебе? Да искаш матката ти да си стои на мястото и за следващите бременности, а не да се смъкне, както нерядко става от вагиналното раждане? Да не искаш да се напишкваш като кихнеш през остатъка от живота си? Да искаш бебето ти да е беличко и гладичко, а не стресирано, сбръчкано и червено от трудния преход през вагиналните пътища? Да не искаш да рискуваш да те разпорят по спешност, ако се окаже, че бебето страда? Или да се умре, докато го пробутваш напред?

А, само м/у другото, за заблудата, болка съм изпитала единствено като кихнах много силно на третия ден. Трая по-малко от секунда - болката, де. Наистина, много остра и силна - и кратка. Опънах си шева, какво да се прави. Като се прибрах от болницата си разместих мебелите. А в болницата бях 4 нощи. може и да искаш да си раждаш вагинално - твое си решение, но не давай общи оценки.
Една от разликата между хората и останалите бозайници е, че са ИЗОБРЕТИЛИ медицината.
Не е глезотия да се възползвате от нея.
Секциото не е глезотия.
Нито са глезотия антибиотиците при пневмония.
Нито упойката на зъболекарския стол.

Не, че някой ще ви попречи да си ходите с гангрената, де.
Или да се направите на герои и да ви работят зъбите без упойка.
Просто... Никой няма да ви даде медал за това.

И имайте предвид, че доста от агитаторите на вагиналното раждане имат и ... хм... допълнително основание - разтоварване на ЗК, която сте напомпали с пари през живота си, необходимостта да си плати за раждането Ви.

# 27
  • Мнения: 2 242
за нещо толкова важно и сериозно едва ли трябва да разчиташ на нашето чешане на езици  Wink моят съвет е да се консултираш поне с двама специалисти и след като си наясно с предимствата и недостатъците сама да решиш  Peace

# 28
  • Мнения: 4 406
ама наистина ли ще решиш как да раждаш под влияние на темите тук??? Моля те да се довериш на гинеколог, който да ти изтъкне предимства и недостатъци и на двата типа раждане.

аз предпочитам естественото раждане, намирам секциото за неестествено при липса на показатели за него и даже, понеже виждам крайни изказвания тук, ще си позволя и аз да съм крайна- секцио по желание е глезотия!

# 29
  • Мнения: 5 401
ама наистина ли ще решиш как да раждаш под влияние на темите тук??? Моля те да се довериш на гинеколог, който да ти изтъкне предимства и недостатъци и на двата типа раждане.

аз предпочитам естественото раждане, намирам секциото за неестествено при липса на показатели за него и даже, понеже виждам крайни изказвания тук, ще си позволя и аз да съм крайна- секцио по желание е глезотия!

Подкрепям изцяло това мнение!

Общи условия

Активация на акаунт