Занимание по време на майчинство

  • 5 929
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Оо,и на мен нета ми е основно занимание. Mr. Green


И аз се включвам   bouquet

# 16
  • София
  • Мнения: 62 595
В съботите и неделите ходех на курс по английски. А като станаха на по 2-3 годинки пак се записах да уча. Добре ми се отрази. Баща им ги гледаше през част от времето. Но учех за изпити докато спят.

# 17
  • Мнения: 1 049
Смятам в скоро време да си подновя уроците по английски... Иначе отвреме навреме съм намирала досега възможност за някой час по пиано, когато баба или тати си играят с малката  Wink

# 18
  • Мнения: 3 069
На този етап Вики поглъща цялото ми време и не бих имала възможност да се занимавам с нищо друго.

# 19
  • Мнения: 1 029
Чудесно е, ако ти остава време да се занивамаваш с нещо приятно, различно от гледането на детенцето. А езикът си изисква непрекъснато да се поддържа, но не знам дали ще ти остава достатъчно време чак да даваш уроци, но поне четене на английска литература ми се струва достатъчно на този етап. Аз все се каня да започна да отделям по малко ежедневно за езиците, но само с намеренията си оставам.  Close
За съжаление единственото, което правя с успех и с постоянноство е да вися пред компютъра  Embarassed

# 20
  • Мнения: 7 418
аз рисувам, професията ми е илюстратор и графичен дизайнер,
       thumbsup
        Май започвам и аз да усвоявам нещо такова.Докъде ли ще го докарам?Поне е тихо( а е и доходно  Wink)

# 21
  • Мнения: 7 474
Не, когато имах на кой да оставя детето излизах с приятелки, някъде сама за да почина

# 22
  • Мнения: 1 897
Вие занимавате ли се с нещо по време на майчинството си, остава ли ви време, как се чувствате? Дали това ще ме изморява и натоварва повече? Имайте предвид, че това е нещо, което правя не толкова заради допълнителен доход, но и за собствено удовлетворение и поддържане на ниво на езика, а и ми е приятно! Хайде, пишете ми за себе си!

Да,занимавам се.Работя от вкъщи /работата ми е такава,че го позволява/.И на мен работата ми е приятна ,но ми се налага да го правя и по финансови причини.Излишно време почти не ми остава, деня ми е разпределен и оргарнизиран до минутата,празен ход из къщи не правя.
Как се чувствам-от една страна уморена, изтощена и изнервена, от друга съм доволна,че съм полезна с нещо,че се развивам в професията си и че се справям.
От всичко това обаче страда най-много синът ми и то точно сега,когато има най-голяма нужда от мен.За съжаление знам,че това време няма никога да се върне.
Така,че моят съвет е ако имаш възможност да изкараш спокойно майчинството си и да се отдадеш изцяло на детенцето си. Събота и неделя сапрекрасни дни за семейна разходка.
А ако ти остава свободно време/а то никак няма да  е много/ и държиш да поддържаш нивото на езика би могла да четеш книги на английски .

# 23
  • Мнения: 1 224
Преди да родя аз също давах уроци по английски в едно часно училище и едно държавно. Но след като се роди малкия стана доста сложно, след годинката, като започна да спи следобед за по-дълго време давах частни уроци в къщи веднъж седмично и дори и това ме натоварваше - все пак трябваше да си подготвя урока, детето се будеше, кога с температура, кога нервно не заспива - абе не си е работа. А и къщата трябва да ти е спретната за целта - не може да седи нахвърляно прането и да чака ред докато ти мине урока.
Сега е вече на 4, ходи на градина и аз имам 5 часа седмично. Понякога пак ми идва нанагорно, но ми харесва да се занимавам с нещо. А съботите и неделите са за семейството - с тати на парк, кино, музей, боулинг. И без това мъжа ми работи много и само това е времето да се порадва на детето, ако река да работя през уикендите ще има революция в къщи!Бабите не са вариант при нас.

# 24
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Аз си висях пред компютъра.
И аз. След като съм свършила с ангажиментите си, сядам пред компа на заслужена почивка.

# 25
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Компютърът и интернетът ми бяха основното странично занимание през майчинството  Grinning

# 26
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
не разчитам на баби  Confused и не ми остава мн.свободно време покрай малчо .....затова малкото което имам се пльосвам пред компа и "релаксирам" в нета  Crazy

Последна редакция: пт, 28 сеп 2007, 10:20 от Desss

# 27
  • Мнения: 2 047
   През бременността работех до последно, но след раждането ми се отвори доста свободно време. Научих се да плета, много ми беше приятно. Като има кой да гледа малката ходех на йога. Обаче общо взето предпочитах физически нещо да правя, не ми се учеше или четеше.

# 28
  • Мнения: 5 362
Времето ми през бременността мина в пълна и истинска почивка.Мога само с умиление да си спомням за тези месеци.Сега нямам възможност да почивам,или това се случва много рядко.

# 29
  • Мнения: 8 999
Ами, ако намериш кой да гледа детето, докато ти даваш уроци - защо не?
Честно казано, открих този форум, чак след като децата тръгнаха на детска градина, а аз - на работа. Преди това съм нямала време дори да се гримирам и да си изрежа ноктите.

Общи условия

Активация на акаунт