Как правите попара?!?

  • 3 766
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
И пак се превръща темата в спор... момичето пита как я правим, а не дали я смятате за помия или не... !   Grinning

Да, ама ако някое момиче попита какъв сок даваме на 40 дневно бебе дали е редно да опишем какъв или да й кажем, че сок на толкова малко бебе не се дава?  Thinking

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Закуска е.
Моят син започна да яде попара преди два-три ден. Правя я с два-три сухара, малко изкиснато сирене и масло. Заливам с вода.

# 17
  • София
  • Мнения: 5 079
Синът ми също наскоро прояде попара  Shocked Правя я с 3 пълнозърнести сухарчета пасирам с малко сирене, масло и захар. Hug

# 18
  • София
  • Мнения: 3 679
Сина ми и досега яде попарата с 3 сухара- слагала съм 4 но не ги изяжда
Правя я така:натрошавам сухарите,слагам 2-3 л-ци АМ,сиренце и заливам с топла преварена вода
Не мисля че е помия,попарата-аз също я ям с удоволствие!!! Crossing Arms

Последна редакция: чт, 27 сеп 2007, 09:53 от vnd

# 19
  • Мнения: 6 461
Сухара
кубче обезсолено сирене
масло

Заливам с вода.

Захар не слагам.

# 20
  • Мнения: 1 006
Слагам три сухара малко натрошено сирене,малко масло,захар и заливам с чай. Grinning

# 21
  • Мнения: 2 908
Слагам три сухара малко натрошено сирене,малко масло,захар и заливам с чай. Grinning
Точно така и аз я правя. Peace

# 22
  • Мнения: 7 723
Слагам три сухара малко натрошено сирене,малко масло,захар и заливам с чай. Grinning
Точно така и аз я правя. Peace
И аз така Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 2 686
4 сухара, масло, сирене и 150 мл. чай. Става точно 250 гр. попара и синът ми я омита цялата на закуска. Защо да не е полезна? Всичко в попарата е полезно, според мен, особено в тези количества. Но не давам всеки ден, защото разнообразявам с други видове закуска.

# 24
  • Мнения: 313
Правя я точно като теб.

# 25
  • Мнения: 5 183
Добре де, а с какъв 4ай заливате.
Някъде бях 4ела, 4е не е добре да се дават билкови 4айове на малки деца.
Може би все пак има зна4ение от какви билки е.
Аз съм давала попара и синът ми я харесваше. Само с вода, сухар, сирене и маслко му я правех

# 26
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Слагам три сухара малко натрошено сирене,малко масло,захар и заливам с чай. Grinning
И аз така я правя.Слагам чай от шипки.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 686
Или шипков чай, или с Детския чай на Хип. С втория става страхотно ароматна и вкусна, дори и за мен, дето не обичам попара.

# 28
  • Мнения: 5 183
Аз съм слагала единствено отвара от джоджен, когато е бил с разстойство, и без масло тогава.

# 29
  • Мнения: 1 029
След като всички ми обясняваха как може да не давам попара на детето си, реших да пробвам, когато беше на около 10 месеца. Тя обаче не я хареса и няколко месеца по-късно реших да подновя опитите си поради липса на много идеи за закуска. Сега, когато е на 1 г. и 3 м. я правя по същия начин като теб, но най-много с два сухара (от които тя едва един успява да изяде и то с не особено голяма охота).
Така че три сухара за толкова малко бебе ми се струват твърде много, но все пак се консултирай и с педиатъра. Той най-добре може да прецени предвид килограмите спрямо ръста на детето и според това колко наддава месечно.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт