ДВИЖЕНИЕ НА БЪЛГАРСКИТЕ МАЙКИ 13

  • 71 676
  • 1 061
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 270
Надявам се да не оспамя много темата но току що получих кратка справка от БТА къде и какво са публикували в печатните издания.Отново казвам добра работа свършихте и всичко едва сега започва.

Протестът на майките

Един филм роди много въпроси, докато се търсят отговорите, се искат и оставки

Социалните домове в България през ХХI век приличат на концлагери, в които липсва контрол върху директорите и персонала. Децата с увреждания имат нужда от специализирани според нуждите им грижи, както и да им се осигури необходимото образование. Това каза при откриването на протеста пред Министерството на труда и социалната политика в защита на децата в неравностойно положение Мария Милева, председател на Управителния съвет на фондация "Движение на българските майки". Около стотина души от три, подкрепящи инициативата организации - Сдружението на настоящите и бъдещите майки, Клуб на многодетните майки и организацията "Пълна къща", скандираха "Спете спокойно деца, Масларова бди над вас" и "Не убивайте децата". Повод за протеста е излъченият по Би Би Си филм "Изоставените деца на България", който разказва за живота на младежите в дома в село Могилено. Неправителствените организации настояват правителството да изготви предложение за разрешаване на проблемите на децата с увреждания.
Инициативният комитет настоява за оставка на ресорните министри и ръководните екипи на съответните министерства, които отговарят за децата в домовете - МТСП, Министерството на здравеопазване, Агенцията за социално подпомагане. Те настояват още за среща под егидата на президента Георги Първанов, на която да обсъдят проблемите на социалната политика за децата с увреждания и тяхното решаване. Протестиращите ще искат и да се подобрят мерките за превенция на изоставянето на деца. Много от децата, които са изоставени в домовете, са изоставени заради лекарски съвет, което е недопустимо.
В. Дума

Труд
 
10.10.2007, с. 4

Протест под прозореца на Масларова

Социалните домове в Бъл¬гария през XXI век приличат на концлагери. Условията в тях са отвратителни за чове¬шки същества, липсва кон¬трол върху действията на персонала и директорите.
Това заяви вчера Мария Милева, шефка на фондация „Движение на българските майки", на протест пред со¬циалното министерство. Той беше организиран в защита на децата в неравностойно положение.
Около стотина души от различни граждански орга¬низации скандираха под про¬зорците на ведомството: „Спете спокойно, деца, Мас¬ларова бди над вас". Повод за протеста е излъченият през септември по Би Би Си филм за Дома за деца с увреждания в русенското с. Могилино, който втрещил много зрители в Европа, но не и управниците у нас. Вче¬ра бяха внесени предложе¬ния как да се подобри халът на децата с увреждания.

Снимка на 2 колони - На вче¬рашния протест срещу лошите усло¬вия,     в които се отглеж¬дат   де¬цата    с увреж¬дания в специа¬лизира¬ните до¬мове, някои майки бяха до¬вели пред со¬циално¬то    ми¬нистер¬ство    и рожби¬те си.

Още в Телеграф, Дневник, Новинар, 24 часа.

# 106
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
Казала,недей така,че ме притесни Confused ПОд започнала имам предвид,че майките си правят разни неща,от по отрано този път,за да имаме повече време... Ще има и акция за материали, но всеки прави това,което може.Влез в хобито,  в декупажа,там има страхотни неща и идеи Hug

Идеи не ми липсват, времето ми е кът, но до декември все ще направя нещичко Wink

П.П: ka-la-za  Mr. Green

# 107
  • Мнения: 4 195
отделно ние ще се съберем, в някоя от нас и ще творим - картички, кой кво може
трябва да помолим Джул от онея облаци пак д анаправи
отделно - плетени на една кука много вървяха коледни украси
какво друго много се харесваше
нещо във видин бяха правили, което се изкупи
Бу да помолим за рисувано стъкло

# 108
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252

кой каквото може да прави, аз снощи направих един гердан ама с малката помощничка е трудно, все иска да помага и ми мъкне мънистата из стаята hahaha

Руми, и на мен малкият много ми помага, ама само докъм 21ч, нощите са си само мои Mr. Green

# 109
  • Мнения: 6 029
Аз съм много смотана и хич не мога да творя подобни красоти. Детето може повече от мен:( Ама неговите са си детски едни такива.

# 110
  • Мнения: 1 037
А къде да пратим "нещицата", аз имам приятел в София, който ни идва често на гости, ако нямате нищо против мога да ги дам, да ви ги донесе.
Като се съберем всичките ми приятелки в събота и неделя, едната е художничка, другата пък си плете едни джобчета за врата за мобилни, тук ги продава купуват ги яко, аз пък мога да плета на една кука, така, че за седмица ще изработим от всичко по малко, а музикални картички за коледа, много са готини.

# 111
  • Мнения: 4 195
А къде да пратим "нещицата", аз имам приятел в София, който ни идва често на гости, ако нямате нищо против мога да ги дам, да ви ги донесе.
Като се съберем всичките ми приятелки в събота и неделя, едната е художничка, другата пък си плете едни джобчета за врата за мобилни, тук ги продава купуват ги яко, аз пък мога да плета на една кука, така, че за седмица ще изработим от всичко по малко, а музикални картички за коледа, много са готини.
мисля темата, как ще се казва базара и тн - като го измислим пускам нова тема, работна ще е и ще коментираме всичко
за сега се знае деня и мястото - 15 и 16 МОЛ СОФИЯ  bouquet

# 112
  • Мнения: 270
АЗ писах на някой от вас лавандер май но още не ми е отговорила.затова питам направо.Става ли да пратя за базара и колко бройки от една моя книга приказка за възрастни, луксозно мини издание, на два езика бг и анг..Подходяща е за подарък. И къде да ги пратя? Кажете моля ви.  Flutter

# 113
  • Мнения: 2 653
Роси, честит празник и от мен, макър с малко закъснение!Пожелавам ти да си много обичана майка, съпруга и приятелка!   bouquet
За базара новината е страхотна.Мястото е супер за такава цел!!ДАно има огромен успех!
А за Облаците, аз видях миналата година последния купен и направо умрях от мъка -ИСКАМ ЕДИН-ДВА ТАЗИ ГОДИНА       jumpuu

# 114
  • под шипковия храст
  • Мнения: 858
ще помисля с какво да се включа в базара! newsm78 надявам се после да включите и домовете в Хасково, не ги видях в списъците  Sad
а не може ли да се направи и виртуален щанд от базара тук във форума?

# 115
  • Мнения: 4 195
АЗ писах на някой от вас лавандер май но още не ми е отговорила.затова питам направо.Става ли да пратя за базара и колко бройки от една моя книга приказка за възрастни, луксозно мини издание, на два езика бг и анг..Подходяща е за подарък. И къде да ги пратя? Кажете моля ви.  Flutter
да става
етоми адреса
гр. Нови Искър
ул, Искърско дефиле 216 Б
Кристина Христова Николова ми е домашния
а служебния ми е
гр. София
ул,. Царибродска 70 ет 1 Топ Дринкс
Кристина Николова

# 116
  • Мнения: 4 195
сега шще ви пусна снимки какво се продаваше миналата година
най много разбира се вървяха картичките и украсата коледната
една мама от нови искър ( и не само тя) направи коледни венци - ако искате да ви събера шишарки от гората до нас, тя купи клонки - те са евтини изкствени, украси ги със шишарки, с бял сняг - стана супер

# 117
  • Мнения: 4 195
http://www.snimka.bg/search.php?q=%EA%EE%EB%E5%E4%E5%ED+%E1%E0%E … checkbox%5B4%5D=1
ето ви снимки
гледайте да си припомнитв

# 118
  • Мнения: 1 878
Мдааа, МОЛа е доста добро местенце, браво че сте го спечелили за каузата  Hug

И аз трябва тия дни да запретвам ръкави, че тази година съм с една идея по-затруднена (баткото е първолак) та да имам време  Hug

# 119
  • Мнения: 2 584
Мдааа, МОЛа е доста добро местенце, браво че сте го спечелили за каузата  Hug

И аз трябва тия дни да запретвам ръкави, че тази година съм с една идея по-затруднена (баткото е първолак) та да имам време  Hug

о Съни казвай кога почваш и идвам при теб като чирак, такива красоти правиш

Общи условия

Активация на акаунт