Къде живеете - минало, настояще, бъдеще...

  • 3 882
  • 82
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 766
Сега в настоящето.
Но имаше време, когато имах нужда от отърсване от миналото. Постоянно си го набивах с тази песен http://www.youtube.com/watch?v=xwamCGQU7_s. Е не тя помогна , но е хубава...

# 46
  • Мнения: 4 757
На този етап, предимно в бъдещето.

# 47
  • Мнения: 3 091
В настояще-бъдещето! винаги се опитвам да предвидя нещата, или поне да се подготвя какво ме чака  Wink

# 48
  • Sofia
  • Мнения: 4 228
Блонди, аз също много си мисля за това напоследък, дори мислех да питам тук какви са общите тенденции.  Grinning
Мисля много за миналото и то по особен начин. Нямам обща картина за него, а по дни, седмици, дати или места ги свързвам с определени събития. Почти няма ден или място покрай което да мина и да не се сетя, кога, с кого и при какви обстоятелства съм била там преди време. Или примерно отбелязвам кръгли дати - преди една година на този ден ми се случи еди си какво или минаха три седмици от както се върнах от някъде.....съзнанието ми е низ от подобни картини, перманентни.
Разбира се, за по-ярките спомени говоря.
Силната ми връзка с миналото подозирам, че е причината, която провокира страстта ми към фотографията. Обичам да снимам, защото така запечатвам мигове от миналото и връщайки се към снмките си, възпроизвеждам цели епизоди....с часове мога да разглеждам едни и същи кадри.
Това ми тежи. Искам да мисля повече за бъдещето.
Има ли рецепта за това?

# 49
  • София
  • Мнения: 4 294
В миналото   Naughty
Само в настоящето и с едното око в бъдещето  Laughing

# 50
  • по Пътеката
  • Мнения: 180
  В миналото.
И ми тежи-мисълта за хора,събития,случайности и неосъществени мечти.Трудно се отърсвам.Някак си като на лента,но мисловна ..се връщам назад.

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Често съм в миналото или в бъдещето Simple Smile

# 52
  • Мнения: 27 524
Това ми тежи. Искам да мисля повече за бъдещето.
Има ли рецепта за това?

Тежи, да. Рецептата не съм я намерила, а имам нужда. Мисля, че си е до психическа нагласа и необходимост. Явно така трябва да е...

# 53
  • в Низината
  • Мнения: 705
Живея в настоящето - животът ми сега е прекрасен, постигнала съм повечето от нещата, за които мечтаех. Понякога живея и в бъдещето, което също е красиво в представите ми. Миналото съм оставила зад гърба си!

# 54
  • 1st floor
  • Мнения: 9 132
настоящето не ми харесва , живея в бъдещето - все кроя планове, все чакам нещо....не ми се ще да е така, защото времето си минава , а аз пропускам всичко покрай мен, май без да му се насладя...все чакам бъдещето...

# 55
  • Мнения: 3 521
95% в бъдещето, 5% в настоящето. Непрекъснато правя планове, разни идеи ме връхлитат и никога времето не ми е достатъчно. Имам нужда от марсианско, 35 часово денонощие и ще мога да кажа, че живея в настоящето Laughing

# 56
  • Мнения: 6 164
Предимно в настоящето и то благодарение на сина ми. Само той ме държи, да не се връщам към миналото. Но имам склонност да се обръщам назад. Лошо няма да се обръщаш, според мен. Хубаво е да знаеш откъде си тръгнал и да не забравяш през какво си минал. Това, което си "днес" е следствие от това, което е било "вчера" и е хубаво да си го припомняш. Какво е човек без минало? Simple Smile

# 57
  • Мнения: 5 140
За сега съм в настоящето, но с тъга си спомням за миналото, защото ми мина суперррррррррр.

# 58
  • Мнения: 6 167
Къде преобладава личността ви? Потопили сте се в миналото? Оценявате днешния ден? В очакване сте на бъдещето? Съчетавате две или три?

Аз съм изцяло и винаги потопена в миналото. Грешка, но факт.

Оо,Блонди, страшна тема!!!
Аз съм изцяло в настоящето и по-скоро в бъдещето. Понякога е малко въздушен този.. подход, не го харесвам. Бързам много, гледам много напред, мечтая. Може би пропускам нещо от днес, може би не вадя достатъчно поуки от вчера. Имам много къса памет за миналото аз. Не помня една сюрия хора и събития случили се в живота ми. Което е кофти. За връзка с миналото взех, че започнах да се разнасям с камера навсякъде - да правя снимки, да запечатвам моменти.. барем ги съхраня.

# 59
  • Мнения: 323
В идеализираното минало.
Това е и моя отговор.

Общи условия

Активация на акаунт