Противозачатъчни от ново поколение-доволни ли сте?

  • 5 685
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 23
Здравейте!
Пиех Ясмин преди да забременея първият път. След раждането на сина ми и след като спрях да кърмя, ги поднових отново. Много бях доволна и преди, и сега. При мен странични негативни ефекти нямаше, даже напротив - лицето ми се изчисти от всякакви пъпки и подобни, гърдите ми пораснаха значително..., а и цикълът си е просто по часовник!

Едно единствено съмнение имам, за което упътването на Ясмин и докторите не предупреждават. А то е - според моя личен опит, не трябва да се забременява веднага след спирането на хапчетата, защото това води често до спонтанен аборт или някаква аномалия. При мен стана нещо подобно, а съм се наслушала и на други такива случаи. Преди сина ми направих спонтанен аборт.
Мисля, че е по-добре да се спрат хапчетата, да си почине организма, да се пие предварително фолиева к-на, и може би след 2-3 мес. почивка, да се прави бебе. Мое мнение. Не задължавам никого. Сега съм спряла Ясмин, защото искаме още едно дете и следвам гореспомената схема на подготовка.
Пожелавам ви весел ден!

# 16
  • Някъде във Вселената :)
  • Мнения: 340
Във всеки случай аз с хапчетата съм приключила - повече не бих ползвала.

Hedra, а с какво мислиш да се предпазваш след като спреш с кърменето (ако не се лъжа, че още кърмиш)  Simple Smile?

# 17
  • Мнения: 654
Записвам се, че ме интересува темата  bouquet

# 18
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Във всеки случай аз с хапчетата съм приключила - повече не бих ползвала.

Hedra, а с какво мислиш да се предпазваш след като спреш с кърменето (ако не се лъжа, че още кърмиш)  Simple Smile?
Не сме приключили с кърменето все още Laughing Но и не го ползвам като предпазно средство срещу забременяване, естествено - мнооого отдавна са минали тези първи 6 месеца след раждането, през които има някаква сигурност при спазването на определени условия.
Иначе презервативите са варианта, който се оказва най-удачен за мен и за съпруга ми по общо съгласие - знам обаче, че за много хора това не е удачна алтернатива в дългосрочен план. Просто това са моите решения за моята ситуация.

# 19
  • Плевен
  • Мнения: 238
Здравейте!
Пиех Ясмин преди да забременея първият път. След раждането на сина ми и след като спрях да кърмя, ги поднових отново. Много бях доволна и преди, и сега. При мен странични негативни ефекти нямаше, даже напротив - лицето ми се изчисти от всякакви пъпки и подобни, гърдите ми пораснаха значително..., а и цикълът си е просто по часовник!

Едно единствено съмнение имам, за което упътването на Ясмин и докторите не предупреждават. А то е - според моя личен опит, не трябва да се забременява веднага след спирането на хапчетата, защото това води често до спонтанен аборт или някаква аномалия. При мен стана нещо подобно, а съм се наслушала и на други такива случаи. Преди сина ми направих спонтанен аборт.
Мисля, че е по-добре да се спрат хапчетата, да си почине организма, да се пие предварително фолиева к-на, и може би след 2-3 мес. почивка, да се прави бебе. Мое мнение. Не задължавам никого. Сега съм спряла Ясмин, защото искаме още едно дете и следвам гореспомената схема на подготовка.
Пожелавам ви весел ден!
И аз съм на абсолютно същото мнение

# 20
  • Мнения: 400
За пластирите моята гениколожка ми каза,че са много удачен избор. Сменял се пластира веднъж на седмица, бил толкова надежден, колкото хапчетата.
Още размилслям, а пък и имам време докато спра да кърмя:)

# 21
  • Мнения: 752
Аз пия Линдинет 30 от почти 6 месеца. Имах проблеми с цикъла - ужасно болезнен, обилен и нередовен, въпреки уверението на някой "доктори", че като родя всичко ще се оправи. Е, родих два пъти и всичко е по старому.  От както ги започнах тези хапчета всичко се нормализира. Нямам никакви странични ефекти (напълняване, окосмяване и т.н); просто ми идва точно на време, не ме боли и не е толкова силен. Много съм доволна.

# 22
  • Мнения: 3 314
Kade se lepqt tezi plastiri?Kolko struvat?                       





 (Izvinqvaite,4e pi6a taka ama kompa ne6to...)

# 23
  • Мнения: 645
Аз пия Линдинет 30 от почти 6 месеца. Имах проблеми с цикъла - ужасно болезнен, обилен и нередовен, въпреки уверението на някой "доктори", че като родя всичко ще се оправи. Е, родих два пъти и всичко е по старому.  От както ги започнах тези хапчета всичко се нормализира. Нямам никакви странични ефекти (напълняване, окосмяване и т.н); просто ми идва точно на време, не ме боли и не е толкова силен. Много съм доволна.
Здравей, аз също пия Линдинет 30, но втора опаковка. И за сега не виждам някакви странични ефекти. Но искам да те помоля, да ми кажеш, ако знаеш, каква е разликата между Линдинет 30 и Линдинет 20. Интересува ме, защото гинеколожката ми каза, че след три месеца ще трябва да сменя Л-30 с Л-20. Интересно ми е какво налага това. Благодаря.   bouquet

# 24
  • Мнения: 752
Утре ще се обадя на кумата ми и ще ти пиша. Тя е лекарка и когато я питах какво да си взема ми каза 30, то било за мен и моите конкретни проблеми.

# 25
  • Мнения: 1 216
Преди да забременея с първото хлапе пиех Логест. Напълнях на женските места - ханш и любовни дръжки. Отне ми време да ги преборя

# 26
  • Мнения: 400
Kade se lepqt tezi plastiri?Kolko struvat?                       

Могат да се лепят навсякъде ако се не лъжа. Лекарката ми каза още, че като се прилага така не минава пез черния дроб и дстомаха и е много по-щадящо за организма от тази гледна точка.
Чесно казано не знам цена, сега ще потърся в нета да видя дали ще намеря.

# 27
  • Мнения: 400
Какво намерих:

-Отскоро на пазара се намира и най-новата разновидност на противозачатъчните препарати – противозачатъчните пластири. Всяка седмица жената залепва един пластир в областта на ханша или рамото. Пластирът освобождава през кожата необходимото количество хормони за предпазване от забременяване. По този начин се избягва натоварването на черния дроб и отпадат доста от страничните ефекти на таблетите за орален прием. След 7 дни пластирът се сменя с нов.

Производителите твърдят, че процентът сигурност е същият, както при хапчетата. Пластирите все още не са достатъчно популярни и тествани в практиката, но са добър вариант за жени с интензивен сексуален живот.

# 28
  • Мнения: 654
А доколко пластирите, които се внасят в България са качествени? Нещо ми се струва, че им нямам много довелие, ама аз съм си консерва..

# 29
  • Мнения: 685
Аз пия Линдинет 30 от почти 6 месеца. Имах проблеми с цикъла - ужасно болезнен, обилен и нередовен, въпреки уверението на някой "доктори", че като родя всичко ще се оправи. Е, родих два пъти и всичко е по старому.  От както ги започнах тези хапчета всичко се нормализира. Нямам никакви странични ефекти (напълняване, окосмяване и т.н); просто ми идва точно на време, не ме боли и не е толкова силен. Много съм доволна.
Здравей, аз също пия Линдинет 30, но втора опаковка. И за сега не виждам някакви странични ефекти. Но искам да те помоля, да ми кажеш, ако знаеш, каква е разликата между Линдинет 30 и Линдинет 20. Интересува ме, защото гинеколожката ми каза, че след три месеца ще трябва да сменя Л-30 с Л-20. Интересно ми е какво налага това. Благодаря.   bouquet

Пия Линдинет вече 6 месеца. Първите три месеца пих Линдинет 30 - това е по силната доза и се пие докато привикне организмът, след това започнах Линдинет 20  Simple Smile

А относно лепенките много противоречиви мнения съм чувала и чета тук... Може би най-удобното е, че не трябва да помня времето да пия хапчето....  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт