Флуориране на водата

  • 39 444
  • 817
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 1 947
   Забранено ли?? Умниците, тук в Германия, ми дадоха Зимафлуор още в родилното,
за да започна да го давам след 20-тия ден на бебето. Естествено, не съм давала, но
ме изуми този факт... А педиатърът от шестия месец е замрънкал, че трябва да мия
зъбите на детето с флуорна паста...

   Тези репортажи явно наистина са промивка-подготовка... хм..

# 481
  • Мнения: 3 506
Lub, не е забранено хич даже. Още по време на бременността майките трябвало да пият флуор, за да са здрави зъбките на бебето. И след това бебето не си спомням от кой месец...

# 482
  • Мнения: 5 500
Lub, не е забранено хич даже. Още по време на бременността майките трябвало да пият флуор, за да са здрави зъбките на бебето. И след това бебето не си спомням от кой месец...
От 1вия месец, по незнам си колко капки Tired

# 483
  • Мнения: 3 211
момичета, малко късно се включвам в темата.
има ли време да се спре този закон, т.е. на какъв етап от ратифициране е?
по Коледа въобще не ми остана време, но тези дни ще говоря с едната ми братовчедка, тя е стоматолог в Германия, за мнението на стоматолозите в Германия и с другата ми братовчедка, тя е стажант в Брюксел в комисия по защита на правата на децата.
но какво да искам от нея, не знам?
може би в последстие да внесе някъде нашата петиция или ще прерастне в нещо по-голямо, изобщо дайте съвет как може да помогне тя?

# 484
  • Мнения: 2 652
Някой гледал ли е вчера новините по тв Европа? Казали са съвсем кратко за петицията, че имало вече над 2000 подписа и т.н.

very nice, какво да ти кажа. Ще трябва и според мен петицията да се заведе в деловодството на МЗ ли, на някоя комисия ли, и аз не съм много в час как точно стават тия работи. Но съм говорила с един човек от държавните среди, ще проучи нещата след НГ и ще посъветва какъв е редът.

# 485
  • София
  • Мнения: 5 203
Мисля, че е писано много, но накрая и аз гледах филма Великата тайна на водата. Четири месеца ми стоя в чекмеджето...
   Намерете го , гледайте го и няма да има за какво да говорим...

# 486
  • София
  • Мнения: 5 203
Вижте книгата на Кристофър Брайсън:

http://www.amazon.com/Fluoride-Deception-Christopher-Bryson/dp/1583225269

Ужас просто!

# 487
  • Мнения: 4 392
Вижте книгата на Кристофър Брайсън:

http://www.amazon.com/Fluoride-Deception-Christopher-Bryson/dp/1583225269

Ужас просто!



Линк към два видеоматериала с него май бях дала по- напред. newsm78

Мда, водата от крана няма вече никаква структура, всичко е разрушено. Боклук. Sick

# 488
  • Мнения: 2 652
Ей, затишие голямо.
Уредила съм си среща с един токсиколог, ама дали ще се навие нещо по-така да направи, ще видим. Някое официално изказване няма да е зле. Иначе, само да ми обяснява за вредата, едва ли вече е необходимо.

# 489
  • Мнения: 2 761
Поздравявам ви вси4ки за Новата година с една хубава Бг песен,наре4ена "Вода":
http://m.dir.bg/new_video_open.php?sid=31449

# 490
# 491
  • София
  • Мнения: 1 056
Май ще трябва да организираме протест за да се разгласи по медиите проблема...
Все още никъде не съм чула нищо по въпроса...(освен от дадения линк от TeraNova)

# 492
  • Мнения: 2 652
TeraNova, благодаря за линка.

Цитат
- В Интернет се разпространяват петиции срещу флуорирането. Хората вече правят планове откъде да се снабдяват с „чиста“ вода?

- Петиции и глупости, които се разпространяват от т.нар. „полуинтелигенти“ има по целия свят – това ни най-малко не ни притеснява. Ние сме професионалисти. Нали знаете, че всеки българин разбира от футбол и от медицина?

Какво ще кажете?  И изобщо за цялото му интервю. Този човек по-скоро прилича на хванат по бели гащи.

# 493
  • Мнения: 2 761
Направо е без га6ти-надупен. Grinning

# 494
  • Мнения: 690
Проектът за национална програма за профилактика при децата беше подкрепен в комисията по здравеопазване!!!!
 На 29 ноември в Комисията по здравеопазване беше обсъден Проект на Национална програма за профилактика на оралните заболявания при деца от 0 до 18 години. Проектът е изготвен от БЗС присъстваха: д-р Николай Шарков, председател на БЗС, д-р Донка Станчева, главен секретар, д-р Г. Димов, зам.-председател на БЗС, д-р Свтослав Гачев, зам.-председател на БЗС, доц. Васил Свещаров, декан на Факултета по дентална медицина във Варна, доц. Пенева, национален консултант по детска стоматология, доц. Куклева, Факултет по дентална медицина-Пловдив.
 Още при посещението на д-р Мишел Арден, вече бивш президент на FDI в България, проф.Р.Гайдарски обеща 15млн.лв. за целева програма за профилактика по оралното здраве при децата. Тези средства не са обвързани с НЗОК. В своето експозе пред комисията д-р Шарков поясни, че последните епидемиологични данни представени пред СЗО за оралното здраве са от 1982г. Според последните проучвания децата между 5 и 6-годишна възраст имат до 5 кариозни зъба, а всеки 18-годишен юноша е с поне един изваден постоянен зъб. Именно лошото състояние на зъбния статус при децата  до 18 години налага спешното реализиранена проекта на БЗС. 
 Предложената програма  предвижда три етапа, като най-близки задачи са:
 -изготвяне на национална здравна карта на кадровия ресурс в денталната медицина с отчитане на демографското и здравно състояние  на населението на България
 -създаване на необходима научна документация за отразяване на епидемиологичните данни
 -да се извърши подготовка на процедури за ФЛУОРИРАНЕ на водата
 Основните моменти във втория етап на програмата включват :
 ФЛУОРИРАНЕ на водата в големите населени места
 -Провеждане на мониторинг за ефективността , разширяване на ресурсните параметри и усъвършенстване на програмата
 Програмата е дългосрочна с продължителност 10 години и като ефект  от нейното прилагане би следвало да се достигне 50% от децата на 6-годишна възраст да бъдат със здрави зъби.
 Д-р Емил Райнов, зам. министър  на здравеопазването прочете становището на МЗ.
 Внего се казва, че по принцип подкрепят  проекта, но имат конкретни препоръки към вносителите. От МЗ смятат, че трябва да бъдат изготвени конкретни финансови разчети за целия период на програмата  по години, да бъдат упоменати видовете разходи, текущи и капиталови, както и да бъдат посочени източниците на финансиране.
 Д-р Н.Шарков, като благодари за безусловната подкрепа на членовете на здравната комисия, каза в заключение, че това начало на революция в здравеопазването в България, и че парите вложени в програмата ще се възвърнат многократно в близките години.

Общи условия

Активация на акаунт