Какво правите с децата си, които не са на градина заради стачката?

  • 6 588
  • 183
  •   1
Отговори
# 15
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Дали има такова частно детско заведение, в което ще вземат детето ми "от утре" до..."само докато свърши стачката"?!?
Ситуацията е абсурдна!

 Да във всеки детски клуб ще го вземат,но цените са доста соленички. ooooh!

# 16
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Вместо толкова да се чудите къде да си оставите децата, изведете ги на протест, за да се научат на важния урок, че човек трябва да си отстоява правата.
Май разбрахте колко са нужни детските градини и училищата? Защо не попритиснете правителството да преговаря? Те изчакват с преговорите именно с такава цел, знаят, че родителите не могат да си позволят отпуски, нито учителите, поради съвест, биха искали задълго да оставят децата.
Но не. Стачката ще спре, вие ще въздъхнете доволно, заплатите няма да се увеличат, а на вас отново ще ви е все тази за онези, които се грижат за вашите деца и удобство.

  Извинявай,ама това си е чисто изнудване.Защо аз и детето ми трябва да се гърчим за да отстояваме нечии права.Ти ще дойдеш ли да говориш с шефа ми и да протестираш пред фирмата да ми увеличи заплатата???Да не мислиш,че в края на месеца идвам с камион щото не мога да си я отнеса сама.

# 17
  • Мнения: 1 437
Да е жива и здрава майка ми  - на нея не и се полага да стачкува

# 18
  • Мнения: 687
Ние пък сме единствените сред познатите без баби и дявовци на разположение. Няма с кой да се комбинираме, всички си ходят на работа, а децата на село.
Синът ми си е с мен на работа цяла седмица. Днес вече не издържа и в момента спи на дивана.... Предните дни си лягаше вечер към 19-19:30. От понеделник ако пак е с мен ще трябва да му нося едно походно легло може би и да го слагам на обяд да спи в склада Mr. Green

# 19
  • Мнения: 82
Вместо толкова да се чудите къде да си оставите децата, изведете ги на протест, за да се научат на важния урок, че човек трябва да си отстоява правата.
Май разбрахте колко са нужни детските градини и училищата? Защо не попритиснете правителството да преговаря? Те изчакват с преговорите именно с такава цел, знаят, че родителите не могат да си позволят отпуски, нито учителите, поради съвест, биха искали задълго да оставят децата.
Но не. Стачката ще спре, вие ще въздъхнете доволно, заплатите няма да се увеличат, а на вас отново ще ви е все тази за онези, които се грижат за вашите деца и удобство.

  Извинявай,ама това си е чисто изнудване.Защо аз и детето ми трябва да се гърчим за да отстояваме нечии права.Ти ще дойдеш ли да говориш с шефа ми и да протестираш пред фирмата да ми увеличи заплатата???Да не мислиш,че в края на месеца идвам с камион щото не мога да си я отнеса сама.

 Peace

# 20
  • Шумен
  • Мнения: 555
Като гледам ситуациацията колко е напрегната, май е по-добре родителите да поемем увеличението на заплатите на учителите, отколкото да се пръскат луди пари по разни дневни центрове. Cry Май ще бъде по-евтино така.  Thinking
А да не говорим пък за градовете, където го няма и този вариант за оставяне на детето, както е в нашият град.  newsm78

# 21
  • Мнения: 2 125
В понеделник беше с мен в офиса....пълна лудница беше  Crazy Вечерта пристигна свекърва ми и във вторник сутринта го отведе в провинцията. Не знам до кога ще е при тях, но той определено се забавлява при баба и дядо, а и аз съм спокойна Peace

# 22
  • Мнения: 82
Ние пък сме единствените сред познатите без баби и дявовци на разположение. Няма с кой да се комбинираме, всички си ходят на работа, а децата на село.
Синът ми си е с мен на работа цяла седмица. Днес вече не издържа и в момента спи на дивана.... Предните дни си лягаше вечер към 19-19:30. От понеделник ако пак е с мен ще трябва да му нося едно походно легло може би и да го слагам на обяд да спи в склада Mr. Green


И ние сме така - без помощ и затова пуснах темата...
Моя син като се приберем се ободрява и заспива към 10ч., сутрин го будя рано, за да тръгва с някой на работа и по тоя повед има вече сенки под очите... Не че за градина не става рано, но поне спи следобед там...

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 8 221


  Извинявай,ама това си е чисто изнудване.Защо аз и детето ми трябва да се гърчим за да отстояваме нечии права.Ти ще дойдеш ли да говориш с шефа ми и да протестираш пред фирмата да ми увеличи заплатата???Да не мислиш,че в края на месеца идвам с камион щото не мога да си я отнеса сама.
Нещо не си в час май.

# 24
  • Мнения: 3 116


  Извинявай,ама това си е чисто изнудване.Защо аз и детето ми трябва да се гърчим за да отстояваме нечии права.Ти ще дойдеш ли да говориш с шефа ми и да протестираш пред фирмата да ми увеличи заплатата???Да не мислиш,че в края на месеца идвам с камион щото не мога да си я отнеса сама.
Нещо не си в час май.

Напротив, много си е добре  ooooh!

Други хора не са добре в тази ситуация. Напълно неадекватна реакция на учителите във този форум мога да кажа. Вместо да проявят разбиране към родителите с тези негативни реакции ще настроят и последните ги подкрепящи срещу себе си.

За щастие не съм в тази ситуация, но за да не дойде до мойта глава ще си дам детето в частна детска градина  Sick

# 25
  • Мнения: 967
Дими го гледат баба му и дядо му, които са програмисти и за щастие могат да си работят дистанционно от вкъщи. Днес само че, се наложи да ходят при клиенти следобяда и ми доведоха Дими, който в момента е с мен в офиса. Утре следобяд май ще се наложи пак да ми го довдат в офиса.  Другата седмица се мля стачка да няма, защото тогава ма бабатаи дядото няма да могат да се вкючат и не знам какво ще правя  ooooh!

# 26
  • Мнения: 639
Пристигам от другата тема и какво да ви кажа ,Естел е на 5г.,
понеделник - с мен в офиса
вторник - с мен в офиса
сряда - с баща си в офиса
четвъртък 1/2 с батко у дома и 1/2ден с мен
Утре и събота направо не ми се мисли,ако и другата седмица е така със сигурност ще стачкувам аз пред Д.Г.

# 27
  • Мнения: 82


  Извинявай,ама това си е чисто изнудване.Защо аз и детето ми трябва да се гърчим за да отстояваме нечии права.Ти ще дойдеш ли да говориш с шефа ми и да протестираш пред фирмата да ми увеличи заплатата???Да не мислиш,че в края на месеца идвам с камион щото не мога да си я отнеса сама.
Нещо не си в час май.

Напротив, много си е добре  ooooh!

Други хора не са добре в тази ситуация. Напълно неадекватна реакция на учителите във този форум мога да кажа. Вместо да проявят разбиране към родителите с тези негативни реакции ще настроят и последните ги подкрепящи срещу себе си.

За щастие не съм в тази ситуация, но за да не дойде до мойта глава ще си дам детето в частна детска градина  Sick

Май и аз това ще направя...
Както казах вече принципно подкрепям исканията на учителите, ама започва истински да ми писва отношението им! Защо си мислят, че родителите трябва да им извоюват увеличението на заплатите не мога да разбера. Абсолютно изнудване си е това, което правят в момента и още повече изобщо не им пука нито за децата, нито за родителите!
Освен всичко друго момента преди избори е крайно неподходящ, най-малкото по новините им отделят 2-3 минути...
Харесвам държавната детска градина, която е до нас и затова съм записала детенце там, не знам обаче дали все пак частна не е по-добрия вариант. Там поне заплащането е по-нормално, а с това се надявам и отношението към децата и родителите да е с малко повече разбиране...
А и още нещо - самите учители не са обединени, искат ние да ги защитаваме... Майка ми беше много учудена вчера, че нашата градина не работи, защото в Лозенец градината (която е на съседната улица) работи!

# 28
  • Мнения: 5 468
Значи, за пореден път излиза, че всеки гледа себе си и нищо друго не го интересува. Моето дете да е добре, а чуждото - каквото ще да става с него. Аз да си взимам 800 лв. заплата, учителите, ако щат и да го карат на фотосинтеза. Ама ще изискваме от тях много!!! "Защото тази професия е призвание". Призваните да я работят, нямат нужда от пари. Съвсем не... те имат нужда от духовна храна, да се държат майчински с децата ни, да ги забавляват по цял ден и да се грижат за тях... Вечер да си ги вземем доволни и да им купим нещо, за да са щастливи. А децата на учителите, нямат нужда от играчки, нови дрехи, сладкиши и тем подобни детски радости. Ами как ще имат, като майка му взима 250-300 лв. заплата? Че то само сметките са ти толкова. Учителите действително заслужават по-високи заплати. Ние с едно дете се изнервяме, като стоим 2 години в къщи да го гледаме, а какво остава с над 20 деца всеки ден? Ама те са си избрали тази професия... ами човек все за нещо е учил и после го практикува. Едно време учителската професия е била много уважавана. Да бъдеш даскал преди 1 век, е значело да си на почит и с много пари. Прочетете "Обикновени хора". Ама не ни било удобно сега..., а на педагозите цял живот им е неудобно с 250 лв. заплата.
Колкото и да е духовен един човек, парите са си много силна мотивация. Кой иска да работи без пари, от ентусиазъм?
Много големи егоисти сме хората.

# 29
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 И в провинцията повечето градини работят . Peace

Общи условия

Активация на акаунт