спинална или обща упойка за секцио ?

  • 7 520
  • 111
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 248
Няма страшно, избери спинална. Ще чуеш първия плач на бебето, не се лишавай от това, после ще ти липсва!
Peace

# 16
  • Мнения: 654
Ако си представя, че при спиналната могат да ти увредят гръбнака, имай предвид следното- на лекция на 9 месеца д-р каза, че гръбначният мозък свършва около 1 педя над мястото, където бодат. Вадили са ми сливиците с обща и после си като надрусана, без да преувеличавам.
 Аз раждах със спинална и през цялото време си говорех с анестезиолога, като извадят бебето, веднага ти го показват, после, като те зашият, те возят при роднините ти. След спинална ставаш на 24- я час.
Късмет, мила ,ако имаш въпроси, пиши на лични.Здраво бебче  bouquet

# 17
  • Мнения: 1 043
Аз исках пълна упойка, но ми поставиха спинална. Анестезиологът сам реши. Сега не съжалявам- видях и чух малкия веднага, щом го извадиха. Желая ти успех  Peace

# 18
  • Мнения: 254
Спинална - нищо страшно няма Naughty ! Правиха ми я и за секциото, преди това и за друга операция са ми правили. Дава ти възможността да се насладиш на появата на бебчето, а не да я проспиш Mr. Green Давай смело, леко раждане и здраво бебче!  bouquet

# 19
  • София
  • Мнения: 10 330
Спинална. Мое мнение.

# 20
  • Мнения: 54
Пълна упойка.

Не искам да чувам, виждам, усещам дърпане и т.н.
Преживях я веднъж и втори път пак бих я избрала.

# 21
  • Мнения: 22 436
Още едно уточнение за пълната упойка.
Вече упойките не са това, което бяха преди години.
Не съм имала никакви неприятни усещания след това, станах на 4тият час от операцията. Не ме е боляла глава, гадене, повръщане и т.н.
Събудиха ме веднага след операцията, видях се с близките си, разговарях с тях.

# 22
  • Мнения: 983
На мен ми сложиха спинална, но не ме хвана...или не изчакаха достатъчно време, незнам. Чувствах всичко... Наложи се пълна впоследствие  Tired Така че незнам какво да те посъветвам...Може би ако си много напрегната и страхлива, избери пълната  Tired

# 23
  • Мнения: 400
Спинална, не е страшно, не боли, не е рисково.
Страхотно е като си чуеш бебо и го видиш веднага:)

Аз бях така и не съжалявам:)

# 24
  • София
  • Мнения: 4 899
Както са те посъветвали повечето майки, спиналната е по-добрият избор.
Ето ти една статия писана от лекар анестезиолог за упойката:


Рисково ли е обезболяването в гръбнака?
     При този вид обезболяване (на раждането, на някои акушеро-гинекологични операции), лекарят-анестезиолог въвежда между гръбначните прешлени специална игла или тръбичка, през която впръсква обезболяващ медикамент. Въвеждането на иглата става в областта на кръста. На това ниво на гръбначния стълб няма гръбначен мозък, а само сноп от нервни стволове, оприличаван на конска опашка. Следователно, риск от механично засягане на самия гръбначен мозък не съществува. Нервните стволове плуват в гръбначномозъчната течност, подобно на сварени спагети във вода. Те бягат от върха на иглата и рискът да бъдат наранени по някакъв начин е практически равен на нула.
     Съществуват два основни варианта на това обезболяване. При първия медикаментът прониква директно в гръбначномозъчната течност (спинална анестезия) Този вариант действа почти моментално. Времетраенето му зависи от количеството въведен медикамент и обикновено е около час. При втория вариант медикаментът се насочва към пространството извън гръбначномозъчната течност (епидурална или перидурална анестезия). Вторият вариант започва да действа по-бавно, но обезболяващият ефект може да се удължава според нуждите, включително да се поддържа и след операцията -- чак до следващия ден.
     Когато медикаментът е впръскан директно в гръбначномозъчната течност, по-късно може да се появи упорито главоболие, което трае няколко дни. Ако впръскването е станало в пространството извън течността, това усложнение по принцип не се наблюдава.

Ако пиеш достатъчно вода след операцията, няма да имаш никакво главоболие!
УСПЕХ!!!
    bouquet

# 25
  • София
  • Мнения: 928
Няма страшно, избери спинална. Ще чуеш първия плач на бебето, не се лишавай от това, после ще ти липсва!
Peace

# 26
  • Мнения: 1 919
и аз се чудя като теб и май клоня към спиналната

# 27
  • София
  • Мнения: 5 758
Спинална.  Peace

# 28
  • Мнения: 438
Спинална  Peace Първото проплакване заслужава да се чуе,неповторимо изживяване  smile3521
На мен ми сложиха спинална, но не ме хвана...или не изчакаха достатъчно време, незнам. Чувствах всичко... Наложи се пълна впоследствие  Tired Така че незнам какво да те посъветвам...Може би ако си много напрегната и страхлива, избери пълната  Tired
Това са редки случаи така че това не трябва да те притеснява,също и рисковете...

# 29
  • Мнения: 178
Два пъти раждах с пълна упойка и много се страхувах от спиналната. Третият път анестезиолошката просто ми заяви, че този път ще бъде спинална. И веча мога да кажа, че спиналната е по-добре. Чудесно е да си чуеш първия плач на бебето и излизането от упойка е по-лесно. Мое мнение...

Общи условия

Активация на акаунт