СТРАХ МЕ Е- НА 26 САМ - МоЖЕ ДА ОСТАНА БЕЗ ГАРДА

  • 45 542
  • 276
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 598
Здрасти мила   bouquet

Напълно те разбирам. И аз съм на твоята възраст, а миналата година ми беше поставена тази диагноза - само, че на шийката на матката. Отстраниха ми детеродните органи и сега не мога да имам повече деца. Самата мисъл е трудна за осмисляне, но като че ли вече успявам да го преодолея. Реконструкцията на гърдата е най-лесната част, сега могат да ти я направят като нова, виждала съм жена, на която почти не й личи коя е истинската и коя реконструираната. Трудното е да преодолееш мисълта, че това се случва на теб. Очаква те много труден период, голяма вътрешна борба, наистина почти нищо няма да е както преди, все ще си имаш едно наум в главата. Но след вече цяла година, мисля, че мога да кажа, че най-страшното почти отмина и вече се върнах към обикновенния живот. Преосмислих доста неща и на теб това ти предстои. Ако искаш пиши ми, когато ти е трудно или тъжно. Надявам се да успея да те подкрепя по някакъв начин.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Реконструкцията на гърдата е най-лесната част, сега могат да ти я направят като нова, виждала съм жена, на която почти не й личи коя е истинската и коя реконструираната.

Така е. Също има вариант, ако евентуално се наложи премахване на гърдата, веднага след операцията, докато си под упойка, ти правят реконструкция на гърдата. Говори с лекарите от НОЦ.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 951
Знам,много е тежко ,но по добре ,че е хванато в начален стадий.Ще живееш,това е важното.Попитай за реконструкцията.

# 18
Милички ако знаете каква подкрепа сте ми,остават още 3 дена колкото и да се старая да мисля позитивно ми е трудно става все по зле и по зле.Мои близки казват трябва да си спокойнна защото в това състояние не могат да те оперират.Опитвам се да разбера защо така се случи отговор няма.Десет години са изрядна ходя на профилактични прегледи,а сега за 1 месец стана така.Срах ме е че може да допуснат грешка за да се застраховат,страх ме е че другата седмица по това време вече може да не съм човека които бях преди 5 дена след казаното от доктора.Всички ми казват потърси и друго мнение ,но закога остават 2 дена до влизането ми в болницата,нали доцент Киров беше казал че е доброкацествено с такава надежда отидох при него а сега си казвам какв беше смисъла.Безкрайно сам ви благодарна за всичко,целувам ви всички baby_neutral baby_neutral baby_neutral  bouquet

Последна редакция: чт, 29 ное 2007, 09:28 от Доня Туфиня

# 19
  • Мнения: 3 116
Миличка, аз съм с един бъбрек, извадиха втория преди няколко години Simple Smile

Е, това не ме прави половин човек Simple Smile

Всъщност в името на истината първия месец след операцията бях изпаднала в страшна дупка и е важно да има някой до теб в този момент. След това побързах да започна работа, прекратих си болничните и живота си тръгна по каналния ред Simple Smile Това което се е променило, е че съм станала по-внимателна към себе си иначе другото е както си е било преди Simple Smile

Целувки, надявам се всичко да е наред по време на операцията, да мине всичко по-възможно най-лекия начин и ще чакаме да ни пишеш като се върнеш !

 Heart Eyes Hug Heart Eyes

# 20
  • Мнения: 1 428
И моя съвет е да потърсиш още едно мнение има много мамолози и хурурзи,но и много от тях грешт.От опит ти казвам да не се доверяваш само на един лекар,защото може и да ти одрежат гърдата без да има нужда.На мен ми извадиха здрави сливици миналата година,а по предната ми оперираха костта на крака и ми говореха лоши неща,а то се оказа просто съсирена кръв,която на рентгена им се е видяла като рак.Оттогава не вярван само на едно мнение.Имаш време да се допиташ и до друг лекар!
Желая ти успех и не се притеснявай,защото ще видиш ,че не това ,за което си мислят хирурзите.Наистина-те помагат много ,но са и големи касапи и непукисти-не им се доверявай напълно!!!

# 21
  • София
  • Мнения: 5 074
Нормално е да те е страх. Всеки би се страхувал от това, което ти се случва. Задаваш си въпроса - защо на мен. Не е само на теб. На всеки може да му су се случи. Случи ми се и на мен. Преди години. Вярно- аз вече имах две прекрасни дъщери, започнах малък собствен бизнес,почти си мислех, че живота ми потръгва в добра насока - и ми се случи. Исках да зная истината, имам фамилна обремененост, казаха ми я. И ми стана страшно. Прибрах се в къщи, ревах, ревах, ревах . Попитах се - какво променям, диагнозата си е диагноза, има я, трябва да се боря. Имах късмет, попаднах на добри лекари. Последваха множество операции, химиотерапии, лъчетерапии. Повярвай на лекарите, те най -добре знаят какво да направят. Попаднали си на на най-доброто място и при най-добрите лекари. Повярвай им. Гаврилов не е моя оператор, но зная, че той е най-добрия. Зная също, че всички твои близки, приятели и ние от форума ще бъдем с теб,твоята болка, притеснение и страх, но ти си тази която трябва да се бори с проблема. Не мисли за себе си като за неизлечимо болна. Не си такава. Всичко ще бъде наред, повярвай. Ще имаш това , което искаш, независимо от това, че нямаш гърда. То бебето може да суче и от една. И ти пожелавам не едно,   а три. Ще ти бъде много трудно и мъчително, но не се отказвай. Бъди силна, мисли позитивно , не се отчайвай и всичко ще бъде както трябва. Ако мога да ти бъда полезна, ако трябва да споделиш болка или да попиташ нещо, знаеш как ,на ЛС.

# 22
  • Мнения: 4 150
Мило момиче,
Ще ти кажа какво сьм чувал zа раковата болница от колеги лекари,които работят там.
Понякога често се поставя нарочно греШна диагноzа (zлокачествен рак),zа да се иzрьси касата и пациента.Не са редки случаите.
Това от една страна.
Другото неЩо е,че ти си господар на тялото си само ти  можеШ да поzволиШ да ти отрежат гьрдата.Ако напиШеШ писмено несьгласието си,че не искаШ гьрдата ти да бьде отряzана в никакьв случай,не трябва да ти я режат.Би било тежка лекарска греШка,която има последствия. Peace

Ако тумора ти,дори и zлокачествен, е по мальк от 3см и лимфните вьzли са чисти наоколо НЯМА идикация гьрдата да бьде отряzана.По света вече се оперира като се zапаzва гьрдата в 90% от случаите.По статистика.Аz лично работя като анестеzиолог и имам ежедневно по една такава операция.Досега сьм имал премахване на гьрда в случаи,които броя на прьсти.Дори с много по големи тумори и раzсейки....

Не се оставяй да те плаШат и да те хвьрлят в паника.

Каня те в таzи темапо долу,zа да се поуспокоиШ малко и да се опитаШ да преосмислиШ ситуацията си преди да вzимаШ реШение.Не бьрzай с него.Винаги можеШ да се подложиШ на всичко,което предлага онкологията.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=217782.0

Надявам се всичко при теб да се стопи от само себе си.  bouquet

# 23
  • София
  • Мнения: 1 010
Дано последният постинг да е пророчески.

Няма да те успокоявам, защото зная, че това може да те направи още по-мнителна и чувствителна към проблема.

Само ще споделя за майка си.
Преди 24 години й премахнаха дясната гърда. Само тя знае как е преодоляла всичко след това. До ден днешен се притеснява, ако някой влезе и тя не е с подплънка, но..... само това.
Ако навремето е имало протези, тя със сигурност щеше самоуверено да се разсъблича по плажовете...
Уви, това удоволствие й е отнето.
Ако позволиш: не се вглеждай в козметичната страна - тя е поправима.
Стискам палци да няма разсейки! 

# 24
  • Мнения: 753
Моя близка беше оперирана  сега в сряда, злокачествен, изрязаха я до почти до другата гърда, но тя се държи, започват химиотерапии, лъче терапии, минат ли те вече е говорила за пластична операция, това не е проблем ако това най- те притеснява, важното е да те изчистят добре и след това изследванията да са добри....успех ти пожелавам Hug

и не се притеснявай. че ако нямаш гърда няма да можеш да си майка....аз съм кърмила само 22 дни, но бях секцио и първите си 4 дни бебчето беше на АМ, така че това е най-малкият ти проблем.

Дано последният постинг да е пророчески.
Ако позволиш: не се вглеждай в козметичната страна - тя е поправима.
Стискам палци да няма разсейки! 
Peace

# 25
  • Мнения: 966
успех и дано всичко е ок  bouquet

# 26
  • Мнения: 598
Мислех да ти пиша на лични, но си постинга ти е като гост и не мога. Затова и пиша в темата.

Днес е сряда. Това май е първия ден след операциятата ти. Поне като се върнах назад в темата видях, че в понеделник те приемат, а във вторник ще е операцията. Дано всичко е наред при теб. Надявам се, че като се върнеш ще пишеш в темата, а няма да се затвориш в себе си.

Аз отворих линка, който ти е дал Christian и от два дена чета ли чета, когато ми остане време. Има нещо вярно в тази Нова германска медицина на доктор Хамер  Rolling Eyes Препоръчвам ти и ти да се поровиш в статиите, когато намериш желание, възможност и време. Основана върху която е създадена тази медицина е БОРБАТА с рака. Ти и сама ще разбереш някои неща докато четеш, но нека да кажа какво е основното, което аз разбрах:

- за да тръгне един процес какъвто е рака, или по принцип развитието на някакъв тумор, това означава, че човек има "душевен" проблем, пролем, за който според неговия ум, мозък няма решение, човек обхванат от чувство за безизходица, липса на обич и подкрепа. И този проблем не е успял да реши в продължение на някакъв период от време повече от една година примерно
-  Другия вариант е, когато човек пак изпадне в някаква такава ситуация, но внезапно, без предупреждение му се случи нещо много лошо и трудно за преживяване - смърт на негов много близък човек, или пък загуба на жилище, банкрут и някакви такива събития.
- при настъпването на такъв вътрешен силно емоционален конфликт, продължаващ доста дълго време или при настъпването на внезапно, неочаквано външно нещастие, човека, който е слаб, податлив на емоциите би могъл да се разболее, особено ако няма на кого да се опре, не намира нужната подкрепа в близките си хора, изпада в паника, в безизходица.

Информацията за написването на тези статии Хамер е почерпил от еволюцията на човека и животните. Това са така да се каже образно законите на джунглата. Човек, ако не е достатъчно силен - пада. Затова трябва да си много силна. Бих те посъветвала да откриеш твоя конфликт, да го обсъдиш с когото мислиш, че трябва, да намериш решение и да станеш по-силна от преди.

Докато прехвърлях статитиите по темата за новата медицина, май прочетох, че рак на гърдата се образува примерно при внезапна загуба на дете, но ти понеже още нямаш такова, значи някъде другаде ти е проблема. Може би огромното ти желание за дете не немира реализация. Незнам, ти най-добре си знаеш проблемите, но пак повтарям - добре ще е да започнеш да ги решаваш и обсъждаш с близките си хора  Peace Heart Eyes

# 27
  • Мнения: 4 150
Искам да добавя кьм постинга на Танина,че не само zагубата на дете може да е причина.Много zависи коя рька при авторката е по силната...и на коя гьрда е рака.Тогава може да се определеи по лесно и по концентрирано кьде е точно проблема.Може да е с партньора...

# 28
Направиха ли ти операцията? Пиши когато можеш! Надявам се всичко да е минало добре! Бъди силна, ние сме с теб!  bouquet

# 29
  • Варна
  • Мнения: 428
Много по-страшно от загубата на гърдата е туморните клетки да останат в тялото ти и да растат! Стискам палци да е открито рано и дано всичко да е наред! А едновременно с отстраняването на гърдата може да се направи пластика, но незнам дали някъде в Б-я се прави. На всяка от нас може да се случи, така че КУРАЖ!

Общи условия

Активация на акаунт