Каква ли е причината?

  • 2 408
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 047
  Причината е, че така му по-лесно, а ти си двойно по-натоварена и недоволна.

# 16
  • София
  • Мнения: 18 679
Ще обърнете нещата в положителна посока, ако поемете по равно отговорност, т.е. след работа всеки си започва неговата част - пазаруване, работа по дома и грижите за децата. Единият се мотка с приятели на бира, а другия да се занимава със задълженията - не става  Peace

Точно Peace Просто ми е адски чудно колко търпеливи могат да бъдат някои жени и колко нагли - някои мъже Shocked

# 17
  • Мнения: 2 336
Надявам се положението е такова, защото от скоро е пак на семейния фронт. Права си за скандалите и разправиите - с тях нищо не се решава.
Но не прекалявай с разбирането. Аз прекалих и сега много съжалявам. Най - вече за това, че бях станала подметка, готвачка, чистачка и гледачка на детето. Пази се от това!

# 18
  • Мнения: 4 733
 Ти сама казваш, че си му дала пълна свобода след онзи разговор. Разбирам те, не искаш да го загубиш и си решила да не го натоварваш със себе си, проблеми-най-вече домашни и т.н. Направила си го с добра умисъл, но поред мен е грешен ход да караш партньора си да свикне да живее един вид неангажиран с каквото и да е. Това би могло до доведе до отчуждение и нищо повече.

# 19
  • Мнения: 141
не са ми много ясно ''на4алото'' и ''положителната посока''.смятам,4е колкото пове4е свобода и неангажираност му подаряваш,толкова пове4е грешиш.мястото му е до теб и децата-какви са тия закъснения и безхаберия.слагаи краи на това,докато то не е сложило краи на брака ти.за мъжа ''свобода'' няма,има слободия.нямам нищо против самостоятелните излизания,но дале4 не всяка ве4ер и да не са еднозна4ни-както на единия му се релаксира,така и на другия.

# 20
  • Мнения: 2 197
Докато се приемаш, като слугинята вкъщи нещата няма да вървят.
Отговорностите вкъщи се делят между всички, включително и децата, до колкото могат.
Ако ти си му устроила нещата той да се прибира, да хапва и да си ляга - той не вижда нужда защо да не го прави. Ако срещне нуждата да си сготви сам, да си оправи леглото, дрехите и т.н, тогава ще е малко по-различно. Ти трябва да отделяш време и за себе си. Остави го един ден той да гледа децата ти направи нещо за себе си, ако щеш просто се разходи сама. Когато единия се превърне в жертва, нещата не вървят.
И не се притеснявай от това, че ще му скършиш рахатлъка, защото това, че ти се натоварваш непрекъснато в един момент ще избухне и тогава нещата ще станат необратими.
Семейният живот е труден, трябват усилия от всички в семейството, пак казвам и децата, за да вървят нещата и да няма един, който страда в името на останалите. Така колата пак не върви гладко, защото едното колело не се върти.
Много точно казано!

# 21
  • Мнения: 2 270
3 месеца е малко време за него да се адаптира отново към стария си начин на живот. Баща ми е бил няколко пъти за дълго време в чужбина и му трябваше почти година да свикне. Наистина ще ти трябва много търпение. Определено се опитвайте да общувате редовно и му споделяй как се чувстваш, без да го обиждаш или притискаш. Семейство се гради то двама и не може той да не се интресува от децата, дома и теб

Подкрепям горе написаното!
Та вие сте в процес на адаптация - дайте си време, но му споделяй как се чувстваш и какво ти липсва

# 22
  • Мнения: 141
3 месеца е малко време за него да се адаптира отново към стария си начин на живот. Баща ми е бил няколко пъти за дълго време в чужбина и му трябваше почти година да свикне. Наистина ще ти трябва много търпение. Определено се опитвайте да общувате редовно и му споделяй как се чувстваш, без да го обиждаш или притискаш. Семейство се гради то двама и не може той да не се интресува от децата, дома и теб

Подкрепям горе написаното!
Та вие сте в процес на адаптация - дайте си време, но му споделяй как се чувстваш и какво ти липсва
за какво даване на време говориш?та на него му е безкрайно удобна тази ситуация-той така може да се адаптира цял живот

# 23
  • Варна
  • Мнения: 567
На мен нещо не ми е ясно, ти си му дала свобода, не го занимаваш със семейни проблеми, той мъж ли ти е или съквартирант.
Семейството не е от един човек, или във всичко сте заедно и се подкрепяте и си помагате, или всеки да си хваща пътя.
Не ги разбирам аз тези отношения, да го търпя и да му слугувам пък той да си вее оная работа, е няма да стане!

# 24
Здравейте.Радвам се,че има доста мнения и съвети по въпроса ми.Благодаря ви. Simple Smile
От всичко прочетено до тук стигнах до извода,че за времето през което сме заедно той е съумял да направи от мен жена по неговите критерии.И аз без да разбера съм се оставила по течението и съм изгубила същността си. ThinkingКолко жалко за самата мен. ooooh!
От вашите съвети стигнах до извода,че трябва да се постарая да възвърна поне това,което е останало от мен и да отстоявам позициите и мнението си.

# 25
  • Мнения: 2 336
Един път моят "възлюбен" сподели уж на шега, че на един мъж му трябвало една жена да му готви, с друга да прави секс, с трета да излиза, следващата децата му гледа.

# 26
  • Мнения: 141
Здравейте.Радвам се,че има доста мнения и съвети по въпроса ми.Благодаря ви. Simple Smile
От всичко прочетено до тук стигнах до извода,че за времето през което сме заедно той е съумял да направи от мен жена по неговите критерии.И аз без да разбера съм се оставила по течението и съм изгубила същността си. ThinkingКолко жалко за самата мен. ooooh!
От вашите съвети стигнах до извода,че трябва да се постарая да възвърна поне това,което е останало от мен и да отстоявам позициите и мнението си.

не си мисли,4е нищо не е останало в теб отпреди.просто бъди силна,бъди себе си.разбирам в името на семейството да промениш някои неща в себе си,но пък да се обезли4иш????ако се промениш и придобиеш само4увствие,ще видиш твоя как ще се опули и сам ще си седне на задника,защото ще му е безкрайно любопитно какво ли е станало с теб-пробвай,сама ще се убедиш

# 27
  • Мнения: 141
Един път моят "възлюбен" сподели уж на шега, че на един мъж му трябвало една жена да му готви, с друга да прави секс, с трета да излиза, следващата децата му гледа.
доказала съм на себе си,4е ако една жена много държи да не изгуби мъжа си,може да бъде вси4ко това,сбрано в едно

# 28
  • Мнения: 2 336
Един път моят "възлюбен" сподели уж на шега, че на един мъж му трябвало една жена да му готви, с друга да прави секс, с трета да излиза, следващата децата му гледа.
доказала съм на себе си,4е ако една жена много държи да не изгуби мъжа си,може да бъде вси4ко това,сбрано в едно
Ами и аз уж си го бях доказала. Ама явно не става въпрос за качествено вършене на тези дейности, а за количеството на жените. Поне в моя случай.

# 29
  • Мнения: 2 149
Винаги помага споделянето Wink
Говори му за това как се чувстваш,бъди мила и тактична,усмихвай се,няма начин да не те разбере.
Ние с моята половинка бяхме 2 години заедно,после се разделихме за още 2и се виждахме на всеки 3 месеца през това време.
С риск и за двамата се оженихме(кой пораснал,кой се променил),но с общи усилия и мноооого страст и обич ги докарваме нещата-вече 3-та година се радваме на семейно щастие Heart Eyes
Разбира се,че и ние си имаме нашите малки скандалчета,но всеки се стреми да влезе в положението на другия.
А разговорите наистина помагат.
Успех и семейно щастие ти желая Hug

Общи условия

Активация на акаунт